Ubuntu 22.04 mrzne

oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ubuntu 22.04 mrzne
« kdy: 24. 08. 2022, 14:37:14 »
Prave som naintsloval ciste dektopove Ubuntu 22.04, no vzdy - minut od startu prostredie uplne zamrzne a neraguje na ziadne klavesove skratky.

Co s tym?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2022, 15:45:08 »
mam Xubuntu 22.04 na 2x NB (i kdyz generacne podobne 3gen iCore) a nemrzne, ale je to zaroven jine prostredi a jeste k tomu nepouzivam vychozi jadro ale UbuntuMainline...

nicmene cekal bych ze mrznuti bude bud problem HW Vs jadro, nebo GPU Vs ovladac, mas tam Nvidia? pokud jo zkus prepnout na jinej ovladac (asi Nastaveni/Dodatecne ovladace ?) jestli mas nouveau tak na nvidia, ci opacne...

pak jeste pri zamrznuti zda se sekne celej stroj nebo "jen" desktop, nejde ani hotkey CTRL+ALT+F2 na prepnuti do textove konzole? pokud jde tak se tam prihlas a pust htop jestli neco nezere 100% CPU, pripadne se na to zkusit pripojit pres SSH...

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #2 kdy: 24. 08. 2022, 17:53:56 »
(Alt) Sys request + B taky nejde?

oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #3 kdy: 25. 08. 2022, 08:29:34 »
mam Xubuntu 22.04 na 2x NB (i kdyz generacne podobne 3gen iCore) a nemrzne, ale je to zaroven jine prostredi a jeste k tomu nepouzivam vychozi jadro ale UbuntuMainline...

To, ze tebe nemrzne iny operacny system mi moc nepomoze.

nicmene cekal bych ze mrznuti bude bud problem HW Vs jadro, nebo GPU Vs ovladac, mas tam Nvidia? pokud jo zkus prepnout na jinej ovladac (asi Nastaveni/Dodatecne ovladace ?) jestli mas nouveau tak na nvidia, ci opacne...

Nemylsim, ze je v HW problem.

SKusim tie klavesove skratky a uvidim.

Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #4 kdy: 25. 08. 2022, 12:50:59 »
Mě taky xubuntu 22.04 nemrzne. Na core 2 duo notebooku.
Jinak teda ubuntu a xubuntu jsou stejné operační systémy, mají jenom jiný wokenní manager. Možná bude chyba v tom, že to tvoje gnome (hádám) ti nechodí na nějakém tvém obskurním HW o kterém si se nezmínil. tedy ti těžko někdo bez křišťálové koule dokáže poradit.
Gréta je nejlepší.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #5 kdy: 25. 08. 2022, 14:28:43 »
To, ze tebe nemrzne iny operacny system mi moc nepomoze.
[...]
Nemylsim, ze je v HW problem.
neni to jiny operacni system, a logicky nez sem nahodil mainline jadro tak to jelo rozhodne vice nez par minut  (nejmin 30m) na tom distrubucnim jak mas ty...

jinak tva predstava ze kdybych mel Ubuntu mam to same co ty je take spatne, kousat se muze v ramci sw, nejaka kombinace balicku co ty bys mel a ja ne, nebo naopak...

a ja nepsal ze mas spatny HW, ale ze muze jit o kombinaci tveho HW a to jadro ze si nesednou, ale protoze si nenapsal jakej HW mas tak je to stejne jedno, nikdo ti nemuze dat radu k tvemu konkretnimu HW i kdyby mel doma to same ;-) obecne rady si dostal...

Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2022, 20:25:23 »
Nepoužíváš Firefox? Ten mě zasekl dvakrát zasebou PC v LinixMint 21 založené na Ubuntu 22.04. Pak jsem zkusil stáhnout Firefox ze stránek mozilly a rozbalit ho a ten fungoval dobře. Nakonec jsem použil Brave prohlížeč. A zatím mám to funguje.

Re:Ubuntu 22.04 mrzne
« Odpověď #7 kdy: 31. 08. 2022, 23:13:24 »
Tazatel bohužel nepíše, jaký má HW
Přesně tak se mi chová systém, když vyčerpá paměť a asi ( na SSD už to není slyšet jako dřív ) začne swapovat.
Nelze přepnout do jiné konzole, nic.
Jen reboot přes ALT-SysRq-b