UPS - kotel + oběhové čerpadlo

acute

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #15 kdy: 15. 08. 2022, 00:33:15 »
Jo jo, je to přesně to, co jsem výše uvedl. Sinus stroj s toroidním trafem a akumulátorem 12V 40Ah. V podstatě stejná UPS jako je ta Volt, akorát je to pro montáž na zeď a má to přímo v sobě prostor na akumulátor :-) A naprosto věřím tomu, že to bez potíží jede velmi dlouho - nejen záložním časem, ale také životností akumulátoru.


Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #16 kdy: 15. 08. 2022, 00:44:20 »
Chtěl bych požádat o pomoc s UPS pro kotel a oběhové čepadlo. Neměli byste tip na UPS se sinusovým výstupem a kvalitní elektronikou? Hodila by se mi možnost ho monitorovat před LAN. Díky
Zdroje znacky Astip a Sinus. Pokud je to plynovy kondenzak zvol radsi MT300 kvuli problemum s uzemenim u nekterych kotlu- problem s detekci plamene.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #17 kdy: 15. 08. 2022, 08:19:41 »
A naprosto věřím tomu, že to bez potíží jede velmi dlouho - nejen záložním časem, ale také životností akumulátoru.
Zatial 5 rokov bez jedineho problemu. Dokonca je to tak citlive, ze obcas pipne, ked sa vypina/zapina elektrokotol (12Kw).
Ale aspon som zistil, ze mame dost stabilnu siet, drzi sa to medzi 230V-237V

Trident Vasco: to nie je problem s uzemnenim, ale to, ze niektore ups prehadzuju fazu - ked ide na baterku, tak je faza napravo.
Uzemnenie musi byt neprerusene, vela ludi testuje ups tak, ze ich proste vytiahne zo zasuvky, a tym vlastne zrusi aj to uzemnenie.
« Poslední změna: 15. 08. 2022, 08:22:18 od MalyTomi »

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #18 kdy: 15. 08. 2022, 15:00:32 »
A naprosto věřím tomu, že to bez potíží jede velmi dlouho - nejen záložním časem, ale také životností akumulátoru.
Zatial 5 rokov bez jedineho problemu. Dokonca je to tak citlive, ze obcas pipne, ked sa vypina/zapina elektrokotol (12Kw).
Ale aspon som zistil, ze mame dost stabilnu siet, drzi sa to medzi 230V-237V

Trident Vasco: to nie je problem s uzemnenim, ale to, ze niektore ups prehadzuju fazu - ked ide na baterku, tak je faza napravo.
Uzemnenie musi byt neprerusene, vela ludi testuje ups tak, ze ich proste vytiahne zo zasuvky, a tym vlastne zrusi aj to uzemnenie.
V tomto pripade nejde o umisteni faze, ale o zparchantelou implementaci detecke ionizacni sondou kterou sdili rada kotlu s ridici jednotkou od Siemensu. Nekteri vyrobci kdysi dodavali oddelovaci trafa za ktera se dal pripojit zalozni zdroj. Nicmene uz nejsou dostupne.

Stejny problem se pochopitelne opakuje kdyz se nechaji zasuvky zapojene a shodi se jen jistic - tj. zemeni stale funguje az ke vstupu UPS a UPS neprohazuje fazi jez je i po odpojeni vlevo. Obycejna UPSka ma za sebou v podstate IT sit a v mem pripade pred ni je TN-S. V tomto rezimu funguje az do vypadku.

V pripade vypadku at uz simulovaneho pres jistic nebo skutecneho kotel zaznamena ztratu plamene a odstavi se kvuli spatnemu vyhodnoceni stavu na ionizacni sonde. U jednotky z reichu chyba 133. Kotel pouziva vodic PE a N pro obvody ionizacni sondy.

Vice zde:https://forum.tzb-info.cz/104393-zalozni-zdroj-pro-plynovy-kotel?p=91435
Nekde bylo i podrobne schema oddelovaciho trafa ale to uz je utopene v mych bookmarcich
 
Pak je nutny mensi hack v UPS. Jestli to vyrobce resi pres trafo nebo tim odporem netusim. Elektrodetaily neresim. Je na to zaruka, je to snadno opravitelne(konstrukce ukazuje na prumyslovy vyrobek) a pozarucni servis delaji cesi.
« Poslední změna: 15. 08. 2022, 15:04:19 od Trident Vasco »

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #19 kdy: 16. 08. 2022, 08:50:58 »
Vacsinou som sa stretaval s tou prehodenou fazou. Ale teraz tak premyslam, ze ano, ups moze byt na vystupe IT, hlavne tie lepsie, ktore nie su len prepinac siet/menic, ale generuju si vystup stale. A tam, ak si pamatam zo skoly (elektro je len moje hobby), tak v IT sieti nesmies davat dodatocne uzemnenie.


Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #20 kdy: 16. 08. 2022, 13:17:35 »
Zdroje znacky Astip a Sinus. Pokud je to plynovy kondenzak zvol radsi MT300 kvuli problemum s uzemenim u nekterych kotlu- problem s detekci plamene.
Primární je záloha čerpadla krbové vložky. Plynový kotel se používá pouze na TUV (funkce otopu není běžně využívána). Je to nějaký cca 15 let starý český nekondenzační Protherm.

Sat1

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #21 kdy: 17. 08. 2022, 21:50:45 »
Na zálohu krbového čerpadla používám už přes sedm let starou APC Back-UPS CS 650, kterou zároveň zálohuji malý domácí server. Ten mi i hlásí stav baterie atd... Jednou za dva - tři roky měním baterku v některém z aut, tak ji dám k UPS, tam ty další dva roky vydrží. Čerpadlo mám Grundfos Alpha2, kterému je šumák co má na vstupu, protože si to stejně samo moduluje kvůli řízení výkonu. Ani při chodu na UPS čerpadlo nijak nepíská.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #22 kdy: 18. 08. 2022, 10:52:26 »
Na zálohu krbového čerpadla používám už přes sedm let starou APC Back-UPS CS 650, kterou zároveň zálohuji malý domácí server. Ten mi i hlásí stav baterie atd... Jednou za dva - tři roky měním baterku v některém z aut, tak ji dám k UPS, tam ty další dva roky vydrží. Čerpadlo mám Grundfos Alpha2, kterému je šumák co má na vstupu, protože si to stejně samo moduluje kvůli řízení výkonu. Ani při chodu na UPS čerpadlo nijak nepíská.
Bacha UPS nemusi stacit baterku nabijet pripadne ji nabiji porad.
Jinak co funguje tobe nemusi fungovat ostatnim. Mne na te tvoji offline upsce kotel s internim cerpadlem grundfoss ktere moduluje ridici jednotka nadava (omlouvam se za cestinu, je to hard setup od servisaka) - " Chyba napajeni" a pak "Podpeti". To same se objevi ve web interface v logu. Pote se kotel odstavi do bezpecneho stavu az do doby nez se normalni napajeni obnovi. Tyto chyby zmizi az kdyz k tomu pripojim cisty sinus.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #23 kdy: 20. 08. 2022, 13:18:45 »
S nabíjením až tak problém nebude - olovo se nabíjí na dané napětí s omezením proudu. Takže UPS prostě nabíjí s daným proudovým limitem, dokud si baterka bere. Chytřejší UPS s tím můžou mít "softwarový problém", kdy prostě po X hodinách nabíjení by baterka už měla mít plné napětí, ale pořád nemá, tak to prohlásí baterku za vadnou. Tohle je totiž jeden z "failure mode" olova, kdy baterka prostě topí, topí a topí a nejde dobít na 100%.

Problém může být při vybíjení - v levných UPS jsou chladiče dimenzovány na "tepelnou kapacitu" - tzn se počítá s tím, že na baterky ta UPS pojede 10minut a pak chcípne. Tzn se chladič za tu dobu ohřeje na max 90°C. Jenže když se k tomu připojí obrovská baterka, tak se ten malý chladič nahřeje mnohem víc, protože namísto 10minut bude mít ta baterka kapacitu na 2hodiny.
Tohle riziko je samozřejmě sníženo tím, že čerpadlo kotle má třeba jen blbých 50W, namísto plného výkonu třeba 500W co ta UPS umí...a tak se to jakž takž nějak stíhá chladit i průběžně.

M Z

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #24 kdy: 20. 08. 2022, 17:43:04 »
Se divim ze jeste nikdo nezminil ceskou klasiku NZ UNI (http://ptacek.e.sweb.cz/). Nema sinus, ale oni ho moderni cerpadla nepotrebuji. Rozbehnou se bez problemu jen lehce vrci. Pripojite k tomu klasickou autobaterii za 1500 a na rozdil od ruznych chytrych UPS je to poctivy kus zeleza, ktery pripadne bez problemu opravite. U me bezi jiz 8 let, za celou tu dobu jsem preventivne vymenil jeden nafoukly  kondenzator.Technologie proverena 30 lety praxe ;).

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #25 kdy: 21. 08. 2022, 09:58:41 »

Zdroje znacky Astip a Sinus.
Měl byste odkaz na značku Sinus? Díky

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #26 kdy: 22. 08. 2022, 12:42:53 »
Se divim ze jeste nikdo nezminil ceskou klasiku NZ UNI (http://ptacek.e.sweb.cz/). Nema sinus, ale oni ho moderni cerpadla nepotrebuji. Rozbehnou se bez problemu jen lehce vrci. Pripojite k tomu klasickou autobaterii za 1500 a na rozdil od ruznych chytrych UPS je to poctivy kus zeleza, ktery pripadne bez problemu opravite. U me bezi jiz 8 let, za celou tu dobu jsem preventivne vymenil jeden nafoukly  kondenzator.Technologie proverena 30 lety praxe ;).

Teda, to je ale hustej web. Na jedné stránce a takový kvanta užitečných informací...
Gréta je nejlepší.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #27 kdy: 02. 11. 2022, 13:26:10 »
Zakoupena tato kombinace.
https://www.abctech.cz/zalozni-zdroj-mhpower-mpu-800-12-ups-800w-cisty-sinus-12v_d36710.html
https://www.abctech.cz/mhpower-ge75-12-gelovy-akumulator-12v-75ah-terminal-t1-m6-deep-cycle_d39518.html

Zkušebně testováno 4 hodiny bez napájení. Delší čas jsem z důvodu opotřebení akumulátoru nezkoušel.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #28 kdy: 02. 11. 2022, 20:18:11 »
super, prosim o foto, jak to vypada s tou baterkou pripojenou.

jak je to hlucne? pri provoz ze site (kdyz to jede z baterky, tak to je nouzova situace, tam je mi hluk sumak)


Zakoupena tato kombinace.
https://www.abctech.cz/zalozni-zdroj-mhpower-mpu-800-12-ups-800w-cisty-sinus-12v_d36710.html
https://www.abctech.cz/mhpower-ge75-12-gelovy-akumulator-12v-75ah-terminal-t1-m6-deep-cycle_d39518.html

Zkušebně testováno 4 hodiny bez napájení. Delší čas jsem z důvodu opotřebení akumulátoru nezkoušel.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #29 kdy: 02. 11. 2022, 21:36:44 »
super, prosim o foto, jak to vypada s tou baterkou pripojenou.

jak je to hlucne? pri provoz ze site (kdyz to jede z baterky, tak to je nouzova situace, tam je mi hluk sumak)


Zakoupena tato kombinace.
https://www.abctech.cz/zalozni-zdroj-mhpower-mpu-800-12-ups-800w-cisty-sinus-12v_d36710.html
https://www.abctech.cz/mhpower-ge75-12-gelovy-akumulator-12v-75ah-terminal-t1-m6-deep-cycle_d39518.html

Zkušebně testováno 4 hodiny bez napájení. Delší čas jsem z důvodu opotřebení akumulátoru nezkoušel.
Bohužel fotky nemám, ale tady je velice podobné video. - https://www.youtube.com/watch?v=VACdGRwlrfI

Umístěno je v technické místnosti, takže nějaké bzučení tam mohlo zaniknout. Hlučné to bylo jenom při dobíjení, kdy jel ventilátor.

Pokud by na to byl rozpočet, tak bych doporučil pro tuhle sestavu pro kotel 100 Ah nebo 150 Ah verzi akumulátoru. Čím menší vybíjecí proud, tím pro olověné baterie lépe.