UPS - kotel + oběhové čerpadlo

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #45 kdy: 18. 01. 2023, 08:47:41 »
Jestli je fáze vpravo či vlevo je snad jedno.

Edit: Pokud pochopitelně nějaký konkrétní výrobek nevyžaduje konkrétní zapojení.
« Poslední změna: 18. 01. 2023, 08:53:05 od 🇺🇦 GPU »


mark42

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #46 kdy: 19. 01. 2023, 08:18:38 »
Takže pro případ krátkého výpadku tam skončila 650W UPSka za tisícovku od ufouna Alzáka

Na zaklade vlastnych skusenosti odporucam obcasnu kontrolu, mne po 3 rokoch vydrzal namiesto 45 minut len 5 a to som prakticky nemal vypadky.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #47 kdy: 19. 01. 2023, 09:58:53 »
Podle mě UPS pro kotel nemá smysl, protože barák má akumulační funkci, to je i když nebudete půl dne topit, tak neumrznete, na druhou stranu jak dlouho vydrží běžná UPS, půl dne?
Ale hlavny zmysel UPS pre kotol je ten, ze ta voda musi cirkulovat nez kotol vychladne. Inak sa prehreje a moze roztrhat rurky. U mna napr. cerpadlo ide este cca 3-4 hodinky po tom, co uz nie je ohen v krbe. Vypina mi ho termostat, ked voda z krbu klesne pod 50 stupnov.

Jestli je fáze vpravo či vlevo je snad jedno.

Edit: Pokud pochopitelně nějaký konkrétní výrobek nevyžaduje konkrétní zapojení.

V tomto sa nezhodnu ani odbornici, ale musi byt v celom objekte na rovnakej strane. A pokial ma zariadenie od vyrobcu nalisovany konektor, tak vtedy nezalezi, kde je faza.
Pokial zariadenie ma len kable, tak vtedy musi zapajat elektrikar, lebo vyzaduje konkretne zapojenie (napr. specialny istic, alebo poradie faz pri 3f zapojeni, alebo faza na konkretnom vodici), a musi to pripojit napevno, nesmie tam dat konektor.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #48 kdy: 28. 01. 2023, 07:12:53 »
Podle mě UPS pro kotel nemá smysl, protože barák má akumulační funkci, to je i když nebudete půl dne topit, tak neumrznete, na druhou stranu jak dlouho vydrží běžná UPS, půl dne?
Ale hlavny zmysel UPS pre kotol je ten, ze ta voda musi cirkulovat nez kotol vychladne. Inak sa prehreje a moze roztrhat rurky. U mna napr. cerpadlo ide este cca 3-4 hodinky po tom, co uz nie je ohen v krbe. Vypina mi ho termostat, ked voda z krbu klesne pod 50 stupnov.
Ano, přesně. Tohle byl primární důvod. V tomhle konkrétním případě se to trošku předimenzovalo, aby to pokrylo i situaci, pokud by byla elektřina na příděl. Navíc to pomůže i životnosti systému.

Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #49 kdy: 28. 01. 2023, 15:29:01 »
UPS se dává ke kotli kvůli ochraně kotle v případě výpadku elektřiny kdy kotel topí.
Nicméně chce toto mít komplet vyřešené jako projekt.

Pakliže bydlíš někdy kde je vodovodní řád a jsi na něj připojen, tzn. nejsi závislý na své vodě (vodním čerpadle na své, v případě poruchy vypadlé elektrice) je pro tebe mnohem lepší chladící (dochlazovací) smyčka.


Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #50 kdy: 28. 01. 2023, 16:04:26 »
UPS pro kotel Vám vydrží tak dlouho, jak velkou baterii si koupíte. Pokud zvolite olověné baterie, tak se hodí to trošku předimenzovat. Tato technologie má vysloveně ráda malé nabíjecí a vybíjecí proudy.

Já bych jen rád podotknul, že pokud si koupíte nějakou  malou UPS s tím, že s baterkama, co tam patří, je dimenzovaná na max běh 30 min, tak při připojení několika desítek Ah baterie s tím, aby vydržela UPS 4 hodiny, tak to není dobrý nápad. UPS dříve nebo později odejde.
Hledejte záložní zdroj KEMOT nebo MHpower .... mají čistý sinus.

Co se týče baterie, tak by měla být alespoň trakční, pokud se plánuje hlubší vybíjení.


Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« Odpověď #51 kdy: 28. 01. 2023, 22:21:23 »
UPS pro kotel Vám vydrží tak dlouho, jak velkou baterii si koupíte. Pokud zvolite olověné baterie, tak se hodí to trošku předimenzovat. Tato technologie má vysloveně ráda malé nabíjecí a vybíjecí proudy.

Já bych jen rád podotknul, že pokud si koupíte nějakou  malou UPS s tím, že s baterkama, co tam patří, je dimenzovaná na max běh 30 min, tak při připojení několika desítek Ah baterie s tím, aby vydržela UPS 4 hodiny, tak to není dobrý nápad. UPS dříve nebo později odejde.
Hledejte záložní zdroj KEMOT nebo MHpower .... mají čistý sinus.

Co se týče baterie, tak by měla být alespoň trakční, pokud se plánuje hlubší vybíjení.
Koupil jsem od MH zdroj plus gelovku. Dle mého názoru by to jako lowcost mělo fungovat.

Že si někdo koupí nejlevnější APC s šílenou elektronikou a pokusí se tam nabastil externí akumulátor, tak je jenom jeho boj.