Anglická TV v ČR

Anglická TV v ČR
« kdy: 03. 08. 2022, 05:48:57 »
Ahoj,

rad bych, aby deti koukali pouze na anglicky mluvici televizi - bez ceskych stanic, bez dabingu.
Mate nekdo s necim podobnym zkusenost?
Musi to byt jednoduche na ovladani, tj. nejlepe neco jako settopbox kabelkovky, kde jen prepinam programy na ovladaci.
Sice to nejdriv budu ovladat ja, ale chci se vyhnout slozitostem, jako android aplikace v chytre televizi apod.

Diky za kazdy tip.


Bugsa

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #1 kdy: 03. 08. 2022, 07:44:38 »
KODI, pokud televize nepodporuje, tak RaspberryPi s KODI a v něm autostart příslušné aplikace pro sledování. Lze pak ovládat běžným ovladačem od TV.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #2 kdy: 03. 08. 2022, 08:36:38 »
youtube. At nezerou furt naky TV reklamy
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #3 kdy: 03. 08. 2022, 08:57:09 »
Svého času jsem to řešil předplatným en kanálů na kabelovce (UPC). V menu televize jsem pak přepnul do en jazyka. Jako fungovalo to, ale nabídka byla prahbídná. Asi lepší by bylo mít satelit. Nechat v nabídce jen ty anglické programy. Ale dneska bych řekl že to jsou dinosauří technologie.

Nejde henten neflix přepnout kompletně do angličtiny?
Gréta je nejlepší.

Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #4 kdy: 03. 08. 2022, 09:01:06 »
Zajímalo by mě to samé (tedy možnost sledovat TV) ale Francouzština, tedy aby komplet bylo vše ve FR. RPi s KODI už u televize mám (a televize podporuje CEC, tedy ovládá se vše pohodlně dálkovým ovládáním z TV). Jen jsem nenašel nic co by fungovalo (žádnou aplikaci pro KODI / našel jsem nějaké streamy live FR TV, ale bohužel to buď nefunguje nebo to funguje dnes ale zítra už je link neplatný). Nejde o piráťění, rád to zaplatím ... niceméně nehcce se mě uzavírat smlouva s nějakou FR společností na roky ...


Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #5 kdy: 03. 08. 2022, 09:08:26 »
jsem puvodne myslel, ze dotaz je na kanal TV.

moje deti se divaji na YouTube a Netflix.
Netflix sleduji na LG TV a na pocitacich, muzu rict, ze to ovladani je intuitivnejsi ve fIrefoxu nez v app na LG.

Kodi jsem vzdal, kdo to ma furt udrzovat. (myslim plugin na YouTube a Netflix)

Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #6 kdy: 03. 08. 2022, 09:09:47 »
Henten netflix mame prepnuty do anglictiny. Obcas se to zblazni a nabidne neco v cestine, ale 99% nam to doporucuje v anglictine.

Re:Anglická TV v ČR
« Odpověď #7 kdy: 03. 08. 2022, 09:15:03 »
viz printscreen Netflixu