Minimalistická implementace PoE 802.3af

Re:Minimalistická implementace PoE 802.3af
« Odpověď #15 kdy: 25. 07. 2022, 18:16:57 »
Kvalitou odrušení toho PoE od Číňana si nejsem moc jistý, ostatně to je zřejmé ze schéma zde:

Teď když jsem trochu zaostřil své vetché oči na fotky plošáku, vidím tam "činku" tlumivku na vstupu a druhou na výstupu. Zjevně v sérii s + napájením (mínus = pracovní zem je zřejmě bez tlumivky). Před i za tlumivkou keramika proti zemi. Inu proč ne, jako základní odrušení to není špatné. Jenom bych na primár i sekundár přece jenom přidal nějaký větší koďan - na sekundár polymer, na primár asi malý hybridní polymer, nebo i vlhký hliníkový elyt (Panasonic FR series).
Ale pokud mají výkon do keramiky vyhnaný vysokou frekvencí PWM (pár MHz), tak by se tam ty polymery stejně asi moc neuplatnily a VF ztrátám v trafu+FETu+schottce by to taky neulevilo.

Vnitřní schéma jsem tam nikde nepozoroval, ale viděl jsem několik schémat vnějšího zapojení.
Tam mě zaujal doporučený elyt 470 uF zvenčí na výstupu - dává to jistě smysl. Akorát jak jsem psal výše, pokud je až za odrušovací cívkou, tak už se moc nezapotí.
Taky jsem si všiml, že doporučují přiblokovat "středy odboček z primárů signálového trafa" RC členem proti kostře, kde R je asi 75 Ohmů... inu asi proč ne. Se soufázovou terminací párů to zjevně nemá nic společného, spíš je to způsob, jak zmařit nějakou energii indukovaných rušivých polí.

Citace
BTW nechápu, proč je RPI PoE hat tak drahý....
Jsem myslel že taky vyvíjíte HW na kšeft :-)

To je ten s ventilátorem?
Musím říct, že moc nechápu vnitřní schéma. Jako odhadnu PWM kontrolér, ale co z toho je FET na primáru a co je usměrňovač na sekundáru, to bez schématu moc netuším...

Pokud se týče ceny, je tam ten ventilátor, je tam hezkej kondík od Panasonicu, bude tam zřejmě i nějaká dost velká keramika, ta taky není zadarmo... plus samozřejmě přiměřená marže výrobce a distribučního řetězce. A je to přizpůsobené Malině. Nasadíte a jede. Tohle není kus univerzálního čínkého šrotu na Alíku.


CPU

  • *****
  • 737
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Minimalistická implementace PoE 802.3af
« Odpověď #16 kdy: 25. 07. 2022, 18:56:53 »
Když už jsem byl na Alíku, tak jsem mrknul a za tu cenu....
https://www.aliexpress.com/item/1005004329532944.html

Jsem myslel že taky vyvíjíte HW na kšeft :-)
No tak co bych rád (válel si šunčičky ve vatě) a realita jsou poněkud odlišné věci :-D
Většina se dá zařadit do krabiček "výstřel do tmy" a "taková pěkná věc, ale chápu, že se to neujalo"  :(