Levná necloudová wifi IP kamera

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #45 kdy: 28. 07. 2022, 14:15:51 »
Určitě budou LED controllery s nějakým drátovým rozhraním - RJ45, RS-485, ... ale to bude určitěno spíše do profi segmentu a tomu bude odpovídat i cena.

Tahat ke každému světlu ještě datový kabel bych nechtěl. Mobilní svítídla/lampy, které se zapojují rovnou do zásuvky to stejně neřeší. Nebo bude u každé zásuvky ještě jedna zásuvka datová?

Interiér se často používá odlišně, než byl původně navržen. Požadavky uživatelů a trendy se s postupem času mění, a elektroinstalace má životnost 50+let.


Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #46 kdy: 04. 08. 2022, 16:09:01 »
Ahoj, chtěl bych oživit toto vlákno. Také hledám necloudovou IP kameru, ideálně drátovou, ideálně s aktivním POE. Jde mi o to, aby - pokud dojde k pohybu - tak např. zaslala email a/nebo ulozila neco nekam pres (S)FTP. Vsechny ty kloudove napr. zminovane TP-link TAPO apod. tak to ukladaji na lokalni SD kartu a pripadne na JEJICH cloud, vetsinou placeny ve forme rocniho fee.
Zatim jsem nasel Grandstream (https://www.czc.cz/grandstream-gsc3615-3-6mm/308824/produkt), ktery toto umi, nicmenene predstavoval bych si nejake detailnejsi nastaveni (napr. kolik fotek posle na email, resp. ulozi na FTP, u tohoto typu je to 3, ja bych chtel vice a pripadne i treba snimky predchazejici samotne udalosti - jako to dela napr. Motion project). Mimochodem provedeni toho Grandstreamu se s levnou cinou vubec neda srovnat, je to kus poradny kovovy kamery.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #47 kdy: 08. 08. 2022, 09:33:55 »
Vsechny ty kloudove napr. zminovane TP-link TAPO apod. tak to ukladaji na lokalni SD kartu a pripadne na JEJICH cloud, vetsinou placeny ve forme rocniho fee.

No, ale to je jenom možnost. Já na jejich cloud kašlu a používám je s iSpy přes VPN.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #48 kdy: 08. 08. 2022, 23:10:18 »
Vsechny ty kloudove napr. zminovane TP-link TAPO apod. tak to ukladaji na lokalni SD kartu a pripadne na JEJICH cloud, vetsinou placeny ve forme rocniho fee.

No, ale to je jenom možnost. Já na jejich cloud kašlu a používám je s iSpy přes VPN.

Jasne to lze, ale to uz je  SW treti strany na nejakym dalsim HW. Ja myslel kameru, ktera bude mit ty zakladni funkce z iSpy vlastne integrovane v sobe. Obecne mi prijde jako totalni mrhani zdroju, kdyz ipkamera, ktera by spoustu veci zvladla udelat sama (ulozti na SFTP, poslat email), tak defacto pouze posila nekam stream a clovek si ho pak musi chytit, zpracovat a delat s nim dalsi veci. Na to by stacila analogova kamera za par (velmi malo)  stovek a vyjde to nastejno.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #49 kdy: 27. 11. 2022, 14:04:41 »
Nechcem otvarat novu temu, ale tiez ma zaujma tato problematika. Mal by som zaujem o IP kameru (v tomto pripade nejde ani o parametre), ktora by fungovala bez akejkolvek tretej strany. Kamera by bola len v LAN sieti. Aplikacia do androidu prip. iphone, by mala vediet aspon zakladne ulohy, ako prehrat stream (aj z sd karty, prip. nejakeho uloziska). Prip. aby aplikacia ovladala pohybovy senzor pri prekroceni ciary, notifikacie atd ...
Na pristup z vonku by som pouzil vpn.