Gmail zahazuje maily?

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #30 kdy: 04. 01. 2022, 12:53:40 »
98% textu, ktere ma google jako napovedu, jsou zmatene nic nerikajici zvasty, ktere pokladaji vic otazek, nez davaji odpovedi.

Nema cenu se touhle parodii na email zabyvat. Sice to pouziva hodne lidi, ale stejne je jakakoliv snaha marna.

Gmail dokaze i odpoved na email z gmailu oznacit za spam. Nikdo nevi podle ceho a proc.

Proste na gmail vase maily nechodi, pozadejte adresata, at to resi, kdyz si to vybral. A misto mailu mu zavolejte ;-).

Bohuzel...

Tak pod toto se mohu podepsat. Mám stejnou zkušenost jako tazatel - mám malý mail server, testy prochází s 10/10 a mám pro pár kamarádů alias, abychom si tu a tam mohli poslat e-mail bez složitého vyplňování více adres. Kdo má adresu na gmailu, tomu někdy (cca polovina) e-mailů nedojde ze stejného důvodu, jako tazateli.

Nékolikrát jsem vyplňoval formuláře, reklamoval, stěžoval si atakdále, ale asi bych měl větší úspěch při posílání do /dev/null.

Řešení jsou v podstatě dvě: ať si stěžují uživatelé sami nebo nepoužívají google.

V pripade preposilani mailu s SPF/DKIM na Gmail je naprosto nutne pridat ARC-Seal. A nejlepe podruhe podepsat vlastnim DKIM.


Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #31 kdy: 04. 01. 2022, 19:28:34 »
V pripade preposilani mailu s SPF/DKIM na Gmail je naprosto nutne pridat ARC-Seal. A nejlepe podruhe podepsat vlastnim DKIM.
Třikrát sláva, už po 8 letech od standardizace DKIM a 19 let po představení konceptu SPF si někdo všiml, že se e-maily přeposílají. Každopádně díky za odkaz, já jsem čekání asi po 15 letech vzdal, takže ARC-Seal mi uniklo.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #32 kdy: 05. 01. 2022, 18:10:06 »
V pripade preposilani mailu s SPF/DKIM na Gmail je naprosto nutne pridat ARC-Seal. A nejlepe podruhe podepsat vlastnim DKIM.
Třikrát sláva, už po 8 letech od standardizace DKIM a 19 let po představení konceptu SPF si někdo všiml, že se e-maily přeposílají. Každopádně díky za odkaz, já jsem čekání asi po 15 letech vzdal, takže ARC-Seal mi uniklo.
SPF resilo SRS.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #33 kdy: 05. 01. 2022, 18:45:18 »
SPF resilo SRS.
Řešilo a řeší (a SRS je tak, jak to mělo být u e-mailu správně od začátku, akorát dříve to nikdo neřešil). Akorát že to neřeší antispam, protože takový e-mail pak z pohledu adresáta pochází z přeposílajícího serveru, takže případné negativní skóre se započítává přeposílajícímu serveru a ne původci. ARC-Seal konečně řeší to, že je možné rozlišovat důvěryhodné a nedůvěryhodné přeposílače. A u těch důvěryhodných věřit informacím o přeposlání a penalizovat původce e-mailu a ne přeposílající server.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #34 kdy: 07. 01. 2022, 11:39:07 »
chybová hláška je identická jako v prvním příspěvku tohoto vlákna. Stejně tak je to napsané v mém předchozím příspěvku. Omlouvám se, křišťálovou kouli mám rozbitou, abych si zjistil, že si nepřečteš celou diskuzi na kterou reaguješ.
Já jsem ten předchozí příspěvek četl, ale nebylo z něj zřejmé, že dostáváte identický chybový kód se stejným textem.

V tom případě ale nevím, proč se ptáte, v čem je problém, když je to v té chybové zprávě napsané. Doména, ze které e-maily posíláte, má špatnou reputaci – asi z ní bylo dříve zasíláno velké množství spamu. Když se zaregistrujete do Postmatser Tools, uvidíte, jak moc špatnou reputaci vaše doména má.

Reputaci mám ve všech možných toolech výbornou. Deset z deseti, vše zelené, v postmasters tools mám doménu docela dlouho, ale stále tam nic ohledně reputace nevidím. Jen v logu odmítnutí převzetí zprávy. Občas je opakované doručení úspěšné, občas to ve frontě visí a visí.

Jirsáku, Vaše argumentační technika je podobná malému dítěti. To se netýká jen tohoto vlákna, ale vašich příspěvků obecně. Vezmete vždy poslední příspěvek a reagujete na něj. Například tím, že tedy mám špatnou reputaci, protože jsem o reputaci nepsal. Ale v předchozích zprávách jsem jasně napsal, že reputace 10/10 a podobně. Takže já vyvrátím problém s reputací a vy zase najdete něco, co není v další mé zprávě řešené, ačkoliv dříve ano. Takže se motáme v kruhu a nikam to nevede.  Tento problém s diskuzí s vámi pozoruji již delší dobu a to nejen ve vztahu ke své osobě a zdá se mi, že i pro ostatní s vámi diskutující je toto jednání náročné.

Omlouvám se, že nedokážu postihnout veškeré alternativy a možnosti v jednom příspěvku.


Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #35 kdy: 07. 01. 2022, 13:29:55 »
v postmasters tools mám doménu docela dlouho, ale stále tam nic ohledně reputace nevidím. Jen v logu odmítnutí převzetí zprávy.
Tak by aasi bylo fajn řešit, proč tam nic ohledně reputace nevidíte. Protože to může s tím odmítáním e-mailů souviset.

Vezmete vždy poslední příspěvek a reagujete na něj.
Připadá mi to lepší, než reagovat na výmysly nebo na něco starého, co už se později v debatě vyřešilo.

Například tím, že tedy mám špatnou reputaci, protože jsem o reputaci nepsal.
Ale psal. Napsal jste, že vám GMail vrací stejnou chybu, jako někomu před vámi – a ta chyba spočívá v tom, že má vaše doména šatnou reputaci u GMailu.

Ale v předchozích zprávách jsem jasně napsal, že reputace 10/10 a podobně.
Aha, považoval jsem to za samozřejmé. Ale vám to evidentně jasné není, takže vám to raději napíšu: Když vám e-maily odmítá GMail, řešte reputaci na GMailu a ne někde jinde.

Takže já vyvrátím problém s reputací
Zkuste to. Nicméně zatím jste tu problém s reputací potvridl dvěma způsoby – za prvé chybovou hláškou GMailu, kdžy vám e-mail omítne; za druhé tím, že v GMail Postmaster Tools nevidíte informace o reputaci (kdyby tam problém nebyl, uvidíte tam, že je reputace dobrá nembo vysoká).

Takže se motáme v kruhu a nikam to nevede.
Z kruhu se vymotáte, až pochopíte, že když máte problém s GMailem, je potřeba řešit problém s GMailem a ne se ohánět tím, že někde jinde máte reputaci 10/10. Což navíc nejspíš není pravda, protože to hodnocení 10/10 je hodnocení aktuálího stavu, zatímco „reputace“ zahrnuje „zkušenosti z minula“ – které rozhodně nemůže mít nějaký webový nástroj, kam jste nikdy žádný e-mail neposlal, za to je má GMail, kam se e-maily pokoušíte posílat.

Mimochodem, máte správně nakonfigurovaný DMARC a máte tam zapnuté notifikace? Aby vám třeba GMail poslal informace o neúspěšných pokusech o doručení e-mailu. Jestli se třeba e-maily z vaší domény nepokouší doručovat i nějkaý spammer, a třeba i podepsané správným DKIM – mohl vám uniknout privátní klíč.

Omlouvám se, že nedokážu postihnout veškeré alternativy a možnosti v jednom příspěvku.
Nemusíte postihovat všechny altenativy v jendom příspěvku. Stačí, když se neudete soustřeďovat na to nepodstatné a naopak zaměříte svou pozornost na to podstatné.

Ale pokud si myslíte, že se problém vyřeší tím, že budete v diskusi plakat, že máte někde 10/10 a přesto je na vás GMail ošklivý, tak v tom klidně pokračujte…

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #36 kdy: 07. 01. 2022, 15:35:46 »
Jirsáku, Vaše argumentační technika je podobná malému dítěti. To se netýká jen tohoto vlákna, ale vašich příspěvků obecně. Vezmete vždy poslední příspěvek a reagujete na něj. Například tím, že tedy mám špatnou reputaci, protože jsem o reputaci nepsal. Ale v předchozích zprávách jsem jasně napsal, že reputace 10/10 a podobně.

Prispevky pana Jirsaka jsem se uz naucil necist. Bohuzel.


Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #37 kdy: 11. 01. 2022, 12:15:25 »
Dnes jsem prakticky overil, ze roli muze hrat i priloha. Poslal jsem na gmail email s cca 10MB prilohou a gmail to odmitl S POUKAZEM NA ZAVADNOST DOMENY (o pritomnosti ci velikosti prilohy ani slovo). Vzapeti jsem poslal mail bez prilohy a ten normalne prosel...

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #38 kdy: 11. 01. 2022, 12:59:18 »
Dnes jsem prakticky overil, ze roli muze hrat i priloha. Poslal jsem na gmail email s cca 10MB prilohou a gmail to odmitl S POUKAZEM NA ZAVADNOST DOMENY (o pritomnosti ci velikosti prilohy ani slovo). Vzapeti jsem poslal mail bez prilohy a ten normalne prosel...
Antispam se obvykle dělá tak, že se za různé „prohřešky“ strhávají body. Když počet bodů přesáhne nějakou hranici, e-mail se rovnou odmítne, když je v pásmu tolerance, doručí se do složky se spamem, a jenom když trestných bodů nasbírá málo, doručí se normálně do příchozí pošty. No a když se e-mail rovnou odmítá, uvádí se tam jeden důvod – je tedy rozumné uvést tam ten důvod, který znamenal nejvíc trestných bodů. Takže příloha klidně může to, co u daného e-mailu způsobí, že dojde k překročení toho tvrdého limitu – ale na počet bodů je větší problém ta doména než příloha, takže v chybové zprávě je uvedena doména.

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #39 kdy: 11. 01. 2022, 18:17:33 »
Proc ale penalizovat zip (bez hesla, proskenovatelnou na serveru antivirakem) prilohu? Pokud plati ze spammeri pouzivaji botnety z ruznych domacich routeru a pod, pak by jim posilani 10M prilohy (navic MIME to podstatne zvetsi) jen komplikovalo rozesilani, ucpavalo TX na asymeterickych linkach, a obecne neprinaselo zadny uzitek.....

Re:Gmail zahazuje maily?
« Odpověď #40 kdy: 11. 01. 2022, 18:53:06 »
Proc ale penalizovat zip (bez hesla, proskenovatelnou na serveru antivirakem) prilohu? Pokud plati ze spammeri pouzivaji botnety z ruznych domacich routeru a pod, pak by jim posilani 10M prilohy (navic MIME to podstatne zvetsi) jen komplikovalo rozesilani, ucpavalo TX na asymeterickych linkach, a obecne neprinaselo zadny uzitek.....
Přílohy mají pro spammery ten užitek, že do nich často antispam nebo ani antivir nedosáhne. Před nějakou dobou byl docela oblíbený spam, kdy obsah e-mailu byl prázdný a byl přiložený jediný obrázek nebo PDF soubor. Antispam vyhodnotil obsah, nenašel tam nic závadného (bodejť by ne, když tam nebylo nic) a e-mail bez ztráty květinky prošel.

Gmail zahazuje maily? Pokračování tématu...
« Odpověď #41 kdy: 22. 07. 2022, 16:20:42 »
Ahoj všichni, jelikož jsem četl Vaši diskuzi ohledně nedoručení mailů do schránek GMailu - https://forum.root.cz/index.php?topic=25665.0 a měl jsem tentýž problém, kdy mi knihovna PHP Mailer nedoručila žádnou zprávu do schránek GMailu, byl jsem nucen začít pátrat proč se tak děje.

Vysvětlení je jednoduché. Funkce v PHP mail() je pro tento účel naprosto nepoužitelná. Je potřeba konkrétně v PHP Maileru, aby se pošta odesílala přímo přes SMTP server, níže předkládám svou funkci, která mi funguje:

Kód: [Vybrat]
function OdesliMail($komu, $from, $domena, $predmet, $text, $nazev_prilohy, $priloha){

      require_once "./files/phpmailer/src/Exception.php";
      require_once "./files/phpmailer/src/PHPMailer.php";
      require_once "./files/phpmailer/src/SMTP.php";

      $mail = new \PHPMailer\PHPMailer\PHPMailer(true);


          $mail->IsSMTP();  // k odeslání e-mailu použijeme SMTP server
          $mail->SMTPSecure = "tls";                       
          $mail->Port = 587;
          $mail->Host = "smtp.nejakadomena.cz";  // zadáme adresu SMTP serveru
          $mail->SMTPAuth = true;               // nastavíme true v případě, že server vyžaduje SMTP autentizaci
          $mail->Username = "email";   // uživatelské jméno pro SMTP autentizaci
          $mail->Password = "heslo";            // heslo pro SMTP autentizaci


          $mail->From = $from;   // adresa odesílatele skriptu
          $mail->FromName = $domena; // jméno odesílatele skriptu (zobrazí se vedle adresy odesílatele)
          $mail->IsHTML(true);
          $mail->AddAddress($komu);  // přidáme příjemce

          if(!empty($nazev_prilohy)){
          $mail->AddAttachment($priloha, $nazev_prilohy);
          }

          $mail->Subject = $predmet;    // nastavíme předmět e-mailu
          $mail->Body = $text;  // nastavíme tělo e-mailu
          $mail->WordWrap = 50;   // je vhodné taky nastavit zalomení (po 50 znacích)
          $mail->CharSet = "utf-8";   // nastavíme kódování, ve kterém odesíláme e-mail



      if(!$mail->Send()) {  // odešleme e-mail
         echo 'Došlo k chybě při odeslání e-mailu.';
         echo 'Chybová hláška: ' . $mail->ErrorInfo;
      }
      else{
echo 'E-mail byl v pořádku odeslán.';
      }

}