Vývoj software - důležitá nová slova a pojmy

xyz

• 146
    • Zobrazit profil
Re:Vývoj software - důležitá nová slova a pojmy
« Odpověď #30 kdy: 07. 07. 2022, 17:07:13 »
Kuci, dve poznamky:
1. Drtiva vetsina novych slov zadanych do cestiny2.0 neprezije sotva rok, dva.

2. Diskuzi o slovech "vykomunikovat" apod. prenechte radeji odbornikum.

« Odpověď #31 kdy: 07. 07. 2022, 17:51:26 »
Vykomunikovat opravdu nemá přesný český protějšek, nejblíže je podle mně "zařídit" nebo "vyřídit", i když ty české výrazy jsou obecnější a nezdůrazňují že to zařizování proběhle primárně (výhradně) komunikací - navrhováním, dohadováním, schvalováním, oznamováním příslušným, ehm, stakeholderům  8).

Hm, takže "dohodnout se" není totéž? Tedy zařídit něco primárně (výhradně) komunikací - navrhováním, dohadováním, schvalováním? Pořád nevidím důvod pro takovýto hnusný novotvar. Mějte hezký den.  ;D

Nene, vykomunikovat podle mě neznamená udělat nějakou dohodu. Spíš to znamená vyměnit/sdělit/získat informace (většinou) různého druhu nebo z různých zdrojů. Může to znamenat i zajistit aby všichni byli na stejné informační úrovni, resp. aby každý zúčastněný věděl co vědět má.
Gréta je nejlepší.

BoneFlute

• 1 859
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 10. 07. 2022, 02:05:50 »
Vykomunikovat opravdu nemá přesný český protějšek, nejblíže je podle mně "zařídit" nebo "vyřídit", i když ty české výrazy jsou obecnější a nezdůrazňují že to zařizování proběhle primárně (výhradně) komunikací - navrhováním, dohadováním, schvalováním, oznamováním příslušným, ehm, stakeholderům  8).

Vyjasnit si. Zjistit si. Domluvit se.

Alespoň v takovém významu to lidé používají.
A upřímně, když by mluvili normálně, bylo by to pohodlnější (rozuměj, nemusel bych tápat dle kontextu, o čem, že to žvaní).