Divná elektřina v bytě rozbíjí síť

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #30 kdy: 02. 06. 2022, 15:58:20 »
este taka teoreticka uvaha: co ak je v ramci uspor nainstalovany nie klasicky prudovy, ale kombinacia prudovy+istic. A vypina, lebo truba ma vysoky odber. - to by zodpovedalo zhruba aj casu. Istic, ak nie je tvrdy skrat, tak dokaze "podrzat" 1-2 minuty aj vyssi prud, kym sa vypne.

Je to oddeleny prvek, 1 chranic a pak 3 jistice (jakoze pseudo 3F rozvod, protoze trouba je 1F a sporak je 2F). Neco z toho vede i na zasuvky, protoze vypadava cas na kavovaru.

Jako kdybych ty problemy ocekaval, protoze jak makler tak majitel na muj dotaz ze chci dokumentaci k rozvodum v byte koukali ze WTF :)

Jinak dnesni "megavypadek" tady na P3 nam trval 16 vterin podle UPS logu, a samozrejme ten switch se pri provozu na UPS taky zblaznil. Kdyby to bylo v zaruce tak to holt reklamuji.. takze muzu najit leda ten odrusovaci prvek a zapojit ho pred SW, zda to pomuze prezit nehezke napajeni. A jeste bych mohl prohodit ty dva switche mezi sebou - zda se zavada vztahuje ke switchi vs.  lokaci kde je namontovan.


Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #31 kdy: 03. 06. 2022, 11:31:31 »
Po opetovnem nahozeni chranice (nebo mozna i drive) se podela internet takovym zpusobem, ze prestane jeden switch switchovat a odpovidat na web ui (jedna se o dvojici TPLink T1700G-28TQ 3.0, propojenych 10G optikou) - ani jeden switch neni tim vypadkem chranice ale ovlivnen - navic jsou oba za svojima dedikovanymi UPSkama.
Když se vrátím k původnímu popisu problému, připadá mi, že to není problém trouby ale toho, co leze z UPS po přepnutí do "online" režimu a jak si s tím poradí napájecí zdroj switche. V tom případě by mohl pomoci nějaký filtr mezi UPS a zdroj switche nebo zkusit jiný zdroj switche (pokud je switch napájen z adaptéru, jinak zkusit jiný switch).

Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #32 kdy: 03. 06. 2022, 14:17:48 »
Nemám sílu to číst celý, ale když namísto shození chrániče troubou prostě jen vytáhneš tu UPS ze zásuvky, případně tím chráničem cvakáš manuálně, tak se to podělá taky? Já bych to tipoval na šmejdovou UPS (ať už je zdrojem vysokofrekvenčního rušení, nebo dlouhé doby na překlenutí výpadku) a pak blbýho zdroje/zdrojů těch aktivních prvků co máš (a ty nezvládnout odfiltrovat to rušení, případně dlouhá doba výpadku té UPS způsobí zakmitání napětí na výstupu)

Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #33 kdy: 03. 06. 2022, 15:27:15 »
uff, tak to nie. oni z 1f potiahli 3 droty, ako 3fazy do sporaka? tak to sa nedivim, ze to vyhadzuje prudovy chranic. ten sporak ma aj pripojenie na 1 fazu, tak nech to tak pripoja, lebo toto smrdi pruserom, ked vyhori sporak.
este raz som si precital zaciatok, a mam pocit, ze skor je problem v sieti (ethernet), resp. v zariadeniach. Ked nabehnu po vypadku, ako vyzeraju ledky? neblika sialene ethernetova komunikacia? ci sa nahodou nejako navzajom nezacyklia, ked po starte si posielaju nejake packety.

Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #34 kdy: 04. 06. 2022, 21:59:33 »
Asi bych vyměnil tu troubu. Měl jsem kdysi podobnou záhadu: V kuchyni se občas stalo že vypadl “bezdůvodně” jistič. Podezříval jsem průtokáč, někdy byl na sporáku vzadu velký hrnec vařící vody, tak vlhkost, ani elektrikář nepomohl, že ať si zavolám odborníka na trouby. Ten přišel, chvíli zkoumal, nemohl na nic přijít, pak se rozchechtal a říkal, pojďte se kouknout: v zadní dolní části trouby u živých kontaktů přívodu stála naplocho kruhová podložka (patrně tam zapadla při montáži digestoře) a ta se pohnula při otřesu či náklonu trouby jako stojící mince na jednu či druhou stranu. Sice jse ocenil tuto kuriozitu, ale  stálo mne to litr :-)
« Poslední změna: 04. 06. 2022, 22:01:30 od FKoudelka »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Divná elektřina v bytě rozbíjí síť
« Odpověď #35 kdy: 08. 06. 2022, 21:00:49 »
Vymenil jsem to problematicke topne teleso - proudovy chranic uz nevybavuje.

Jeden problem odstranen, jeden zustava (switch) a jeden novy vznikl - vsiml jsem si praskle kryci sklo lampicky v troube :-)