Android multimediální systém do auta

R0OT

Android multimediální systém do auta
« kdy: 28. 05. 2022, 09:44:04 »
Ahoj, mám v plánu pro dlouhé cesty s dětma nějak vyřešit pouštění pohádek tak, aby se nikdo nemusel neustále otáčet dozadu.

V plánu je Androidi rádio, 4g modem s WiFi AP a dozadu 2 tablety na opěrátka pro děti.

Myšlenka byla, že v kasliku bude disk s filmy a muzikou a že v android rádiu bude běžet DLNA server, nejspíš Kodi. Nebo nějaký jiný, který umí běžet na pozadí. Potom na tabletech bude nainstalovaný nějaký DLNA přehrávač. Pomocí telefonů nebo rádia bych chtěl opět přes DLNA pouštět pohádky z DLNA serveru do DLNA přehrávače.

Máte někdo s tímhle zkušenost a doporučení na SW výbavu? Klidně placenou.


buldr

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #1 kdy: 28. 05. 2022, 10:21:28 »
Tak jako tak budeš zastavovat, nebo jezdit krokem u každé ohrady, krávy na pastvě a ať už koupíš co koupíš, stejně to nebude fungovat. Snad jedině na dálnici, kde není tolik podnětů. Je to stejné jako vybírat potahy na sedačky. Jsou odolné, snadno se čistí, ale dítě a sladkosti vždy vítězí. Já třeba jezdil roky s potahem na převoz psů, jen jsem vyřezal díry na zajištění dětské sedačky.

S HW ti neporadím, protože Mitsubishi už tohle má v základu, jen se pořídí tablet navíc a pokud mohu z vlastní zkušenosti poradit, nemá to smysl řešit nějak extra. Obyčejný tablet s paměťovou kartou a držák za hlavovou opěrku udělá to samé, jako tvůj plán. Buďto rovnou od výrobce (za který si německá auta nechají hodně přeplatit), nebo tablet.

Carpe diem

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #2 kdy: 28. 05. 2022, 10:50:56 »
Přesně tak, tablet za pár kaček s paměťovou kartou. A pohádky se pak dají pouštět nejenom v autě, ale i kdekoliv jinde.

R0OT

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #3 kdy: 28. 05. 2022, 11:39:39 »
Já to ani nechtěl nějak extra řešit. To rádio tam už je, tablety máme, tak jenom udělat v autě tu WiFi. Ten 4g modem jsem stejně chtěl koupit kvůli datům pro navigaci v tom rádiu. Takže HW je vyřešen. Plánujeme jet do Itálie, tak právě ne tu dlouhou dálnici by se to hodilo. No v nejhorším se tam bude žena natahovat :-D

Paměťová karta to jistí. To máte pravdu a také jí plánuji naplnit.

Spíš mi šlo o ten SW. Jestli to někdo taky neřešil a nemá tip na funkční set aplikací pro android. Kdysi jsem zkoušel DLNA mezi telefonem, chytrou televizí a hloupou televizí Android TV boxem. No a na android je kupa aplikací, co se tváří jako super věci, ale většinou nefungují nebo jsou to jen proxy na reklamu. Ale třeba už jsme pokročili do 21. století.

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #4 kdy: 28. 05. 2022, 11:59:19 »
Je to celé nějak překombinované - k čemu 4G modem, když si lze udělat hotspot v telefonu? Proč se babrat s nějakým centrálním diskem a DLNA, když mediální obsah lze nacpat na paměťovou kartu?
Jinak tedy u nějakého sdíleného disku je lepší zapnout FTP a v tabletu pak mít např. FileManager, v něm namapovat FTP a obsah přehrávat třeba pomocí VLC.


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #5 kdy: 28. 05. 2022, 17:57:58 »
Je to celé nějak překombinované - k čemu 4G modem, když si lze udělat hotspot v telefonu? [...]
ciste k teto casti, mel sem to takto pred casem, ale je to proste opruz, zapinat v tel hotspot kdyz vlezu do auta, davat telefon na nabijecku atd... takze sem poridil USB-4G, s tim ze zkousel 3 ale to co chodilo bylo jen jako ethernet, vyresil sem to USB-MiniPCI_redukce=>MiniPCI_LTEModem(+"nahradil" RIL v Androidu), radio/android to vidi jako normalni LTE modem, vcetne zobrazeni signalu, statistiky prenosu dat atd...

EDIT: navic k tomu mam externi anteny na prednim skle (nejsou videt) a obcas na miste kde je slabsi LTE a telefon se prepina na Edge, zapnu naopak v radiu Hotspot pro telefon ;)
« Poslední změna: 28. 05. 2022, 18:00:01 od k3dAR »

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #6 kdy: 28. 05. 2022, 18:13:42 »
Já tedy samotný telefon používám pro navigaci, takže mně trvalý provoz v nabíječce nijak nevadí (aspoň když vylezu z auta, tak mám v telefonu 100% u baterie a nemusím už pak nikde řešit nabíjení). Ale každému vyhovuje něco jiného :)

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #7 kdy: 28. 05. 2022, 18:47:53 »
Koukám, že bez obrazovky dneska už ani ránu... Dříve si děti třeba malovali nebo prohlíželi nějakou knížku.

buldr

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #8 kdy: 28. 05. 2022, 20:21:37 »
Jiná doba, já také lítal po venku a dělal takové kraviny (elektrický ohradník, torpédo ...), že se divím, jak jsem to mohl přežít. Nespočet hovadin, kdy člověk letěl ze stromu apod. Ale dílna a bastlení čehokoliv s elektřinou a merkurem vedla. Dodnes litují, že mi k 8. narozeninám dali pájecí stanici Tesla (stále funguje) vyřazenou z Agrostroje, pak už jsem z dílny nechtěl ven, kromě testů, pokusů a opravování rádií, televize, ...

Zase museli zastavovat u každé trafostanice, elektrárny.
« Poslední změna: 28. 05. 2022, 20:25:28 od buldr »
Carpe diem

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #9 kdy: 28. 05. 2022, 20:32:12 »
Já tedy samotný telefon používám pro navigaci, takže mně trvalý provoz v nabíječce nijak nevadí[...]
to bych chapal, ja ale pro navigaci pouzivam to AndroidRadio ;-)

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #10 kdy: 28. 05. 2022, 21:41:33 »
Jiná doba...

O to nejde, ale snad všichni dnes řeší zabavení dětí obrazovkou. Běžně vídám děcka, co snad ještě ani nechodí, jak už drží v ruce placku a tam něco matlají. Ať je to na lavičce v parku, na ulici, v autobuse či ve vlaku, prostě čumí do té placky a rodič čumí do druhé. Jdou ven, někam jedou, nebo na něco čekají - čumí do telefonu. Přijde se domu a šup k další obrazovce, jen k větší.

Chápu, je to dneska nejjednoduší způsob jak ty děti zabavit (=zbavit se jich). Hned potom už jsou asi jen sedativa...

Když řídím auto, nebudu s dětma mastit černého petra, ale pořád se s nimi můžu normálně bavit, jako bych se bavit s manželkou nebo jakýmkoli jiným pasažérem. Hlavní je, aby se děti zabavili sami a zajímali se o okolí. Čím dříve je to naučíte, tím lépe, protože to budou potřebovat celý život.


R0OT

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #11 kdy: 29. 05. 2022, 14:38:39 »
Je to celé nějak překombinované - k čemu 4G modem, když si lze udělat hotspot v telefonu? Proč se babrat s nějakým centrálním diskem a DLNA, když mediální obsah lze nacpat na paměťovou kartu?
Moje motivace snad zněla jasně ne? Samozřejmě že to jde udělat i úplně hloupě. Ale na hloupé řešení nepotřebuji konzultaci. Když už mám Android rádio, chci ho tak používat a ne se babrat s telefonem.

Koukám, že bez obrazovky dneska už ani ránu... Dříve si děti třeba malovali nebo prohlíželi nějakou knížku.

No a ještě dříve je šlechtila práce na poli s dobytkem. A kdo říká, že to dnešní děti nedělají? Je to jen další možnost navíc.

Prosím držte se tématu. Pokud k němu nemáte co říct, tak se nevyjadřujte.

Děkuji.

Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #12 kdy: 29. 05. 2022, 15:27:18 »
Hotspot na mobilu snad nevylučuje používání autorádia s Androidem.
A ten zbytek už jsem psal, DLNA je naprostý nesmysl a nanejvýš sdílet soubory přes FTP, pokud je nějaký centrální disk (a nestačí mediální obsah nahrát na SD kartu a použít přímo v tabletu).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #13 kdy: 29. 05. 2022, 18:04:41 »
Moje motivace snad zněla jasně ne?[...] Když už mám Android rádio, chci ho tak používat a ne se babrat s telefonem.
k tomu minipci lte modemu co sem psal, podrobnosti
redukce tahle a jde to i s timto + 2x antena / pigtail

Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android multimediální systém do auta
« Odpověď #14 kdy: 30. 05. 2022, 07:02:41 »
...zapinat v tel hotspot kdyz vlezu do auta, davat telefon na nabijecku atd...

K automatizaci se na Androidu používá Tasker https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=cs&gl=US

Když je v blízkosti BT auta, tak se zapne hotstpot. A exit task na vypnutí hotspotu.