Dělat vývojaře nebo elektroinstalatéra

Re:Dělat vývojaře nebo elektroinstalatéra
« Odpověď #30 kdy: 01. 06. 2022, 13:28:31 »
Jo a jeste jedna vec, porad delali s kangem. Ja nevim jak ostatni, ale me z toho dost bolely ruce, kdyz jsem s tim cely den delal, nemam karpalni tunel, ale i tak. V noci jsem se porad budil, jak me bolel snad kazdy clanek prstu. Nevim, jestli bych si casem zvyk, ale pokud nezvyk, tak bych takovou praci delat asi nemohl.
Pořád s kangem dělají obvykle pomocní dělníci, nikoliv elektrikáři. Samozřejmě, když je potřeba něco rychle udělat a pomocný dělník není k mání, tak ho elektrikář zastoupí, ale aby tuto práci dělal elektrikář pořád, to skutečně ne. Tedy u normálních firem a pochopitelně nelze vyloučit, že to někde mají nastaveno jinak (ovšem z takové firmy bych být elektrikářem rychle prchal pryč).


Re:Dělat vývojaře nebo elektroinstalatéra
« Odpověď #31 kdy: 02. 06. 2022, 08:21:30 »
Je to snadne :-)

Zkus EI na 6 mesicu, pokud vse nerozhazis budes mit penize na dovolenou, dobry kurz, vybaveni prvniho bydleni, atp.
Po teto dobe uz budes vedet jestli penize jsou opravdu takove a prace te bavi, nebo budes dalsi kancelarsky transformator kavy na KPI (ber s nadsazkou).

Chapu, ze se rozhodujes podle penez, dokud nevis co te bavi je to nejsnadnejsi meritko, ale dej si pozor, aby i za 10let nebylo jedinym, takovi pak hori nejlepe.

Dokud na tobe neni zavisla zena (ty uz dnes pry zavisle nejsou), deti, nebo tymy, mas experimentovat, poznavat a rozsirovat si obzory. Postupne tak ziskas zkusenosti, naucis se o sobe co te opravdu bavi, jak fungujes, kolik toho zvladnes, kdy se ti dobre spi a mas mentalni prostor mit dobry zivot.


Ja prvni rok instalovam EPS EZS plus budoval WiFi site, bylo to super dobrodruzne, poznaval jsem hodne lidi a kazdy den sem nekolikrat zazil radost z hotoveho dila, dostal podekovani, nekdy i plato vajec :-D. Ale ja se hodne rad ucim, to mi tu chybelo a tak sem pak zkousel ledacos az sem se 7let zpet usadil jako DevOps/SRE a prilezitostny programator na vlastni noze. Rozhodne si nestezuji, ale na prvni praci nezapomenu.

Popravde v kazdem zamestnani, pokud se ho snazis delat co nejlepe se obcas nevyspis, protoze ti to mozek nedovoli, vse ma sve prijemne stranky a neni to ani tak o tom co delas, ale s kym a pro koho. Proto ti tady asi nikdo neporadime a jedine co muzes udelat je zkusit EI a pripadne se vratit na vyvojare za rok nebo i pozdeji...