"view-source" pro jakýkoli mimetyp v browseru

"view-source" pro jakýkoli mimetyp v browseru
« kdy: 20. 05. 2022, 08:39:14 »
 Nevím, jestli je titulek pochopitelný ale měl být omniříkající.  Mám třeba nějaký link na stránce  a nebo mám stránku otevřenou a chci se podívat v Network- requests na obsah nějaké odpovědi. Ale většinou jde na potvoru o netriviální mimetyp/příponu / Content-Disposition, kterou si zrovna  chci otevřít  přímo v tabu a zobrazit, přečíst. bez Ukládání na disk..

Existuje nějaký způsob jak prohlížeči nakopnout, aby dané URL  bez ohledu na typ nebo propozici Downloadu soubor prostě OTEVŘELO v tabu jako view-source???

Ale prohlížeč chytračí a nabízí soubor ke stažení (ano, tak to nejspíš bylo zamýšleno u Download) ale ten šmejd nenabídne soubor zobrazit (předčasná ejakulace dialogu Uložit jako)... Stará opera měla v nastavení u souboru vždy volbu Stáhnout / Otevřít pluginem / Zobrazit
... Samozřejmě vždy to chci pro textová (nebinární Eva) data.


Proč to chci:
-Chrome není schopný u všech requestů v Vývojářské konzoli ukázat reponse - ten chromák ukáže jednu z hlášek "Failed to load response data,request was redirected" , "Response was evicted from inspector cache " (to je nejhustší hláška v chrome co jsem zažil", kam se hrabou tři tygří ,"Unable to view response" nebo tam prostě je prázdno
-Nechci pozerat na odpověď v titěrném okénku Konzole a když nový tab  má větší plochu
-otevírat příkazový řádek a psát curl -Sk ... Ctrl+V je pomalejší než hypotetické klinutí v prohlížeči