EMClient vs. Outlook

EMClient vs. Outlook
« kdy: 05. 05. 2022, 13:20:21 »
Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s EMClientem v reálném nasazení ? (50000 emailů, IMAP, podsložky atd).

Nějaké testy na pár emailech jsem provedl a vše fungovalo, tak jsem zkusil v práci přejít z Outloooku zkusmo s reálným účtem a narazil jsem na problémy...(kromě chybějící funkčnosti IMAP mapování jen některých složek, export pošty od data, katastrofální správa pravidel ... ).

Zkoušel jsem :
1) přidat účet a načíst vše ze serveru (po čase se objevila chyba připojení a nedošlo k synchronizaci všech složek a emailů).

2) přidat účet, přechod do off-line, importovat data z Outlooku, po synchronizaci se emaily, zdablovali, ztriplovali a objevila se opět chyba připojení.

Ve všech případech se objevila chyba (na různých složkách): 20:53:03 xyz.xyz@xyz.cz [IMAP] MailClient.Accounts.ConnectionException: Synchronizace složky 'xyz.xyz@xyz.cz/Doručená pošta'
selhala kvůli následující chybě: Spojení se serverem bylo ztraceno
---> MailClient.Imap.Base.ConnectionLostException: Spojení se serverem bylo ztraceno

Na fóru EMClienta mě poradili disablovat antivir AVG (ale k čemu mě bude pošta bez antiviru),
i kdyby to tím bylo nebudu přeci používat poštu bez antiviru ...

Díky za info ... Jde mě spíše o to zda jste s EM spokojenější nežli třeba s Outlookem ... Václav


Re:EMClient vs. Outlook
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2022, 17:39:33 »
Ja jsem ho zkousel a chtel ho mit rad, ale pri napojeni na Office 365 Outlook ucet mi vzdy po chvili vyprsel OAuth token. Nevim z jakeho duvodu a na foru jsem nic smysluplneho nenasel. Snad jen ze mam kontaktovat naseho admina a zkontrolovat nastaveni autentizace.

V Outlooku se mi tyhle problemy nedeji, takze i presto ze mi aplikace prisla rychlejsi a jeji kalendar lepsi, jsem zustal u Outlooku

noob

Re:EMClient vs. Outlook
« Odpověď #2 kdy: 05. 05. 2022, 18:18:53 »
Jestli to padá při synchronizaci těch 50000 mejlů, tak bych se rozhodně nebál vypnout antivir, na dobu,  než se to všechno načte :) A taky bych se podíval do logu toho mejlserveru. Možná to spojení zařízne server, protože má nějaký limit. Ono třeba nacucat desítky tisíc mejlů z gmailu může trvat i týden, protože server po nějaké době značně zpomalí.