Doporučte prosím klávesnici k serveru

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Doporučte prosím klávesnici k serveru
« kdy: 06. 04. 2022, 18:26:54 »
vzdy jsem kupoval tohodle prcka a spokojenost

https://www.softcom.cz/eshop/genius-luxemate-100-usb-cerna-cz-sk_d186152.html

ale zmizel z trhu, nevite nekdo o podobnem trpaslikovi ?

diky !
« Poslední změna: 06. 04. 2022, 18:40:30 od Petr Krčmář »


Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2022, 20:47:32 »
Neseděla by ti oficiální klávesnice Raspberry? Malá,dobře se na ní píše, pouze PgUp/Dn a Home/End před FN+kurzor, odpojitelný microUSB kabel a 3 USB2 porty z hubu.

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2022, 23:20:19 »
Nezoufej, model Genius klávesnice LuxeMate 110, CZ+SK (PN:31300012402) přijde na ATC na přelomu 7/8 měsíc.

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #3 kdy: 07. 04. 2022, 06:42:32 »
Třeba tohle: https://www.alza.cz/microsoft-designer-compact-keyboard-cz-sk-black-d6306538.htm (nebo něco z alternativ, např. drátová podsvícená https://www.alza.cz/satechi-slim-w1-usb-c-backlit-wired-keyboard-space-grey-us-d6363826.htm) je ještě menší, jestli koukám správně, klávesy budou asi kvalitnější. Jen ta cena.. (i když v ceně serveru se to může ztratit)

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2022, 11:48:40 »


buldr

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2022, 15:56:04 »
A jak přesně na tom vykrypleném smějdletu používáš numeriku (Scan Codes), nebo SysRQ?
Carpe diem

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #6 kdy: 19. 04. 2022, 22:13:28 »
Vsechny veci, ktere potrebuju napsat umim napsat normalne (vcetne cisel, to je ale kouzlo, co? ), numerickou klavesnici nepouzivam nikdy a nikde, nejsem ucetni a cisla mne nezajimaji. Sysrq jsem za celou dobu sve prace nepotreboval, k cemu taky...

No a v neposledni rade, neonanuju u toho, ze bych u fyzickeho serveru sedel jindy, nez v nouzi - proc proboha taky. Tak 90% serveru, ktere spravuju, jsem realne nikdy nevidel a nikdy neuvidim, az doslouzi, proste tam poslu novy a necham nekoho odstranit ten puvodni do meziskladu vyhorelych serveru v garazi. Mame 21. stoleti...

buldr

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2022, 13:25:50 »
Pomocí emulace? Tak to hodně štěstí na řídících žiletkách s AIX a nemusíte být ani ten účetní, stačí upravovat parametry monitoringu, pak teprve začíná zábava, zejména když na tom běží Daewoo HI, tam nepochodíte ani s emulací. Perličkou je stisk Num5 - který vyvolá diagnostiku vyrovnávacích tlakových ventilů, kdežto 5 otevírá nouzové otevření ... to je panečku legrace. A mimochodem, jediným přístupem k tomu je projít přes 5 kontrol, dojít na místo s limitovaným přístupem a sednout si k tomu. Jiná možnost není a je to dobře.

Samozřejmě, jste strašně moderně moderní.
Carpe diem

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #8 kdy: 20. 04. 2022, 14:01:33 »
k specifickému HW mám přece ve skříni k němu k dispozici i specifické ovládací prvky, zrovna k AIX máme celý vozík specifického nářadí vč. monitoru. To ale zrovna není věc, kterou by dnešní běžný admin musel řešit, že?

Jinak já v servisním batohu mám bezdrátovou klávesnici logitech s touchpadem a usb donglem (myslím, že to je K400 či něco takového), ke všem dnešním HPE/DELL/Lenovo/Fujitsu/IBM serverů se s tím připojím, ale už více než rok jsem to nepoužil, dnes všude máme kvm přepínače a potřeba to diagnostikovat ručně a osobně postrádá smysl. Pokud už na sále jsem, stejně si raději vlezu do nějakého zasedačky a dělám přes notebook než dřepět v hlučném sále.

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #9 kdy: 20. 04. 2022, 17:04:42 »
Pomocí emulace? Tak to hodně štěstí na řídících žiletkách s AIX a nemusíte být ani ten účetní, stačí upravovat parametry monitoringu, pak teprve začíná zábava, zejména když na tom běží Daewoo HI, tam nepochodíte ani s emulací. Perličkou je stisk Num5 - který vyvolá diagnostiku vyrovnávacích tlakových ventilů, kdežto 5 otevírá nouzové otevření ... to je panečku legrace. A mimochodem, jediným přístupem k tomu je projít přes 5 kontrol, dojít na místo s limitovaným přístupem a sednout si k tomu. Jiná možnost není a je to dobře.

Samozřejmě, jste strašně moderně moderní.

Muselo dát spoustu práce vymyslet pro 99,999% IT populace naprosto okrajový scénář, kde nepůjde použít asi žádná normální klávesnice, tleskám.

buldr

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #10 kdy: 21. 04. 2022, 03:58:44 »
Takovou fantazii nemám, popisovanou operaci právě dokončil, zadokumentoval, otestoval a předal. Příští týden mě to čeká ve Štýrském Hradci, jen v trochu větším rozsahu práce na celém řídícím systému. Samozřejmě za plného provozu, jak je dobrým zvykem. Taková už je realita, dobře zaplacená realita za 2-3 dny nadávání. Někdy je docela legrace přijít k něčemu a zjistit, že to jede pořád na Solaris 9 (Siemens).

Buďto tam mají přímo své KVM (většinou nemají) ani u těžkopádných (AIX) Daewoo, nebo Hyundai. Pravdou je, že se udělá jednou (pořádně) a pak se na to nehrábne kromě pravidelné kalibrace a revize celé roky (20-40 let) a protože je to odstřižené od světa, tak na tom nezáleží, stabilní a plně funkční. Flexibilnější Socomec, Nexter, ... to už je jiná písnička a tam je zpravidla přímo rozhraní, ale i tak jsi namydlený a emulace neprojde. S X220 to šlo, s X230+ už to nedáš. Proprietární řešení a bude se to bránit zuby nehty, ale i tak lokálně, jinak to nejde a svět sběrnicových a řídících systému je už zkrátka takový. Plnohodnotná klávesnice má zkrátka smysl i dnes.

Potlesk si nech, raději prozraď jak řešíš rozdílné Scan Codes ...
Carpe diem

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #11 kdy: 21. 04. 2022, 07:58:25 »
Nijak, normálním systémům je to fuk a mně taky.

Tvůj případ je okrajový, řekl bych až exotický - nemá smysl tahat ho do světa živých. Poraďíš si úplně jinak a mimo scope téhle konkrétní diskuze, které se motá kolem malých klávesnic už od začátku...

Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #12 kdy: 21. 04. 2022, 08:35:13 »

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím klávesnici k serveru
« Odpověď #13 kdy: 21. 04. 2022, 16:27:17 »
nebudu komentovat tvuj OT, ale zamysli se... tazatel MA oblibenou klavesnici a JE s ni dlouhodobe spokojenej (logicky pro jeho potreby), neprijde ti irelevantni tve argumenty: proc ta klavesnice neni pro nej vhodna? ;-)