Vyskočení chrániče likviduje elektroniku

Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« Odpověď #120 kdy: 25. 03. 2022, 11:47:47 »
Pokud má někdo byt na kšeft, nebude do něj nic moc investovat, protože tím snižuje svůj zisk. Tedy, bavíme se o bydlení pro běžné lidi.

Problém je v tom, že když se člověk obrátí na řemeslníka nezaručí to kvalitní materiál, ani kvalitní práci. Řemeslník rád koupí materiál nižší kvality, na kterém si snadno zvýší přirážku, aniž by to bylo "moc drahé". Co se ušetří za materiál, naúčtuje se za práci, aby rozpočet nezůstal nevyužit.

U elektrikářů je navíc ten problém, že prakticky vše je schované, takže pokud mu pořád nestojíte za zadekí a sami se v tom nevyznáte, těžko hodnotit kvalitu odvedené práce. Když vám obkladač blbě nalepí dlaždičky v koupelně, je to vidět hned.

Elektrikář pochopitelně rád přijede vyměnit i jednu zásuvku, jenže to je doprava tam, doprava zpět, každá započatá hodina práce, materiál i s přirážkou ... + čas strávený naháněním, čekáním, úklidem vzniklého bordelu... Pod tisíckovku nejdete...

2000 na hodinu v autoservisu? To možná  tak za Porsche, ne?
2000 je horni sazba nicmene na nektere zasahy muze byt adekvatni. Repase dilu, slozite diagnostiky atd.Radeji dam servisu vic za praci, nez aby mne podvedl na dilech ktere mi proda 5x za tp;ol. Rikam to i mechanikum typu vesnicky kutil co meni gumy - dobra prace nezustane bez odmeny nad normalni sazbu.


Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« Odpověď #121 kdy: 25. 03. 2022, 12:45:43 »

Ne, ale pokud budete pracovat na spotrebici pripojenem pres tuto zasuvku (napr vymena zarovky), tak vam nemusi dojit, ze je to potreba vytahnout uplne. To byl jen priklad z mnoha, napr. nespravne zapojeni zasuvek, propojovani PE-N, tahani zasuvek ze svetelneho rozvodu, dvojzilove prodluzovaci privody, umisteni instalacnich krabic na horlavy podklad, poddimenzovani kabelaze, ruzne domaci opravy porusenych privodnich snur, umisteni zasuvek do zony 2 apod.

Jen jsem chtel oponovat k tomu tvrzeni, ze v IT se resi daleko slozitejsi problemy. To je sice mozne, ale vubec to neznamena, ze jste tim padem schopen automaticky provest spravne upravy v domovnich rozvodech.

Tak to si radši toho elektrikáře pozvěte.
Pokud nevytahujete lampičku nebo spotřebič ze zásuvky a nebo si neshodíte jistič a neproměříte si to vadaskou, nebo aspoň tim blbym sviticim šroubovákem tak hazardujete se životem i při výměně žárovky ve správně udělané elektroinstalaci.

Jsem narozdil od vas opravnen pracovat pod napetim, kdyz uz jste se chtel mermomoci ztrapnit  8)

Jasný. Já si stejně radši trapně vytáhnu lampičku ze zásuvky, zdá se mi to bezpečnější.

To delate spravne, ja to tak take delam. Slo mi jen o to, ze nekomu to nemusi dojit.

Jinak v dnesni dobe jsou vsichni remeslnici neuveritelne predrazeni, protoze kazdy sedi u pocitace a nikdo nechce delat, takze si mohou diktovat ceny. Nicmene kvalita je kolisava. Takto jsem uz vyhodil i opravare plynoveho kotle, ktery mi chtel menit trojcestny ventil za tisice a pritom byl jen povoleny sroubek u servomotoru. Vyhodu maji samozrejme lide, kteri maji sikovne ruce a vetsinu veci si udelaji sami, ale jsou profese do kterych neni radno se poustet svepomoci (rozvody plynu, zasahy do elektroinstalace apod.). Asi obecne tam, kde jde o mozne ohrozeni zivota. Kdyz udelate chybu v programu, tak to vetsinou nikoho nezabije, ta zodpovednost tam proste neni.




_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« Odpověď #122 kdy: 25. 03. 2022, 13:26:31 »
On je hlavně potřeba započítat i ten čas co člověk:

- stráví hledáním kontaktu na toho opraváře
- komunikací s opravářem ("teď nemám čas, zavolejte mi v pondělí a domluvíme se....")
- čekáním na opraváře
- komunikací s opravářem
- "jo já se omlouvám, mně to nějak v ten čtvrtek už nevyšlo, tak já přijedu v pondělí"
- hlídáním opraváře (asi mu nenecháte klíč pod rohožkou že...)
- "to je strašný, kdo vám to dělal? Takhle se to už dávno nedělá...To je úplně nestandartní XY, já si musím jet koupit správný náhradní díl.... no ale už je půl třetí, to než dojedu tam, zpátky....tak já přijedu zítra a dodělám to...no ikdyž zítra ne, to už tam mám XY, tak pozítří určitě. Nebo víte co, já vám ještě zítra kdyžtak v poledne zavolám kdybych to stihnul" (nezavolá)
- hlídáním opraváře
Ještě je potřeba vydělit to odhadem, že to ten opravář nezvládne (je to lama, nebo tak něco), což bude třeba 0.8-0.9, a bude potřeba to kolečko udělat s dalším opravářem.

Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« Odpověď #123 kdy: 25. 03. 2022, 13:34:44 »
...
2000 je horni sazba nicmene na nektere zasahy muze byt adekvatni. Repase dilu, slozite diagnostiky atd.Radeji dam servisu vic za praci, nez aby mne podvedl na dilech ktere mi proda 5x za tp;ol. Rikam to i mechanikum typu vesnicky kutil co meni gumy - dobra prace nezustane bez odmeny nad normalni sazbu.

No zrovna u autodílů se to podvodníkama podle mě jen hemží. Jako vám naúčtujou novej originální díl a místo toho daj druhovýrobu nebo repas. U některejch komponent i díl z vrakáče. Klasikou je ukázka ceny u auto kelly a tak nějak taktní zamlčení toho, že to tam nakupujou za půlku toho co ukážou...
Jako laik to nepoznáte a napakovaný vodborník si mne peněženku (a pod fousama se neuvěřitelně chechtá).
Autodiagnostika = pitomé naklapnutí konektoru převodníku na obd canbus a puštění software. Nic složitýho na tom není. Jen je drahej ten ofigo přístroj a software.  Ale po zaučení to zvládne imho každej kdo umí číst a psát.

Málokterej servis je, podle mě, konzistentně korektní, když tam nemáte dobrýho známýho. 
 
Gréta je nejlepší.

Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« Odpověď #124 kdy: 25. 03. 2022, 13:56:03 »
...
2000 je horni sazba nicmene na nektere zasahy muze byt adekvatni. Repase dilu, slozite diagnostiky atd.Radeji dam servisu vic za praci, nez aby mne podvedl na dilech ktere mi proda 5x za tp;ol. Rikam to i mechanikum typu vesnicky kutil co meni gumy - dobra prace nezustane bez odmeny nad normalni sazbu.

No zrovna u autodílů se to podvodníkama podle mě jen hemží. Jako vám naúčtujou novej originální díl a místo toho daj druhovýrobu nebo repas. U některejch komponent i díl z vrakáče. Klasikou je ukázka ceny u auto kelly a tak nějak taktní zamlčení toho, že to tam nakupujou za půlku toho co ukážou...
Jako laik to nepoznáte a napakovaný vodborník si mne peněženku (a pod fousama se neuvěřitelně chechtá).
Autodiagnostika = pitomé naklapnutí konektoru převodníku na obd canbus a puštění software. Nic složitýho na tom není. Jen je drahej ten ofigo přístroj a software.  Ale po zaučení to zvládne imho každej kdo umí číst a psát.

Málokterej servis je, podle mě, konzistentně korektní, když tam nemáte dobrýho známýho. 
 
Autodiagnostika - vyndani prevodovky a zvlast napojeni na diagnostiku, kontrola/oprava hydrauhliky, kalibrace serv, vymena mechatronickych dilu a kontrola dorazu, kontrola valivych odporu a domazani lozisek, uhrada za olej pri cisteni. Overeni funkce a komunikace se zbytkem auta. Ne tohle fakt neni zasunuti konektoru do OBD. Na tu diagnostiku se to zapojuje na stole jako oddelena jednotka.
To je to co vetsina servisu v cesku dela jako cituji : "odeslano do nemecka na diagnostiku". A to prosim u stareho auta.

Nechci videt jak se tu servisuji hybridy nebo elektromobily. Uz jen obycejny zapis do BMS (to fakt zvladne muj kluk) je neco na co se zapomina. Nebo ze vam servis vrati auto s temer vybitou baterkou na levelu 11.8V. Mozna kdyby si to lopata pripojila na externi zdroj kdyz pumpuje z auta elektriku. U start-stopu neni baterka nabijena na maximum.