Práce pro německé a rakouské společnosti

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #30 kdy: 17. 02. 2022, 10:02:20 »
Je jim vsechno totalne fuk
A vubec se niceho neboji, protoze zakaznik prece nerekl, ze ten kod nema padat, ma osefovat deleni nulou... rekl jen, ze to ma delit dve cisla.v podstatne ani nerekl ze ma byt spustitelny (to jsem explicitne slysel od IBM offshore teamu)

Jojo. Opakem jsou Indove. Ty si veri na 5000% nebo jim je to fuk. Mimochodem jeden Ind mi rekl, ze jim pripadame hrozne ustraseni.


CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #31 kdy: 17. 02. 2022, 11:19:03 »

A plat máš cca těch 8-10 k Euro? Víc je prý těžké dostat pro Ne-Rakušáky a míň by byla almužna.

Mně se líbí 100% remote, rodina, nějake zázemí a spíš bych se přesunul někam na venkov s 30 min dojezdem na okraj Prahy.

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #32 kdy: 17. 02. 2022, 11:48:57 »
shanis rodinu? ti jednu prenecham za mirny poplatek

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #33 kdy: 17. 02. 2022, 12:00:51 »
problem, ze tyhle nemecky spolecnosti jsou uz schizofrenni.

clovek mluvi s nejakejma managerama, strasne seriozni lidi, hlavne se pred nekama nepokouset o vtipy.\
od svych spolupracovniku pozadujou nemecinu, a mely by fakt delat na strasne uzke specializi po 10 let a dokazat to kupou nejakych papiru (pokud si 10 let srouboval, ale nebyly to srouby Tex, tak si nepouzitelnej.

ta sama firma, top management vyjednal strasne vyhodnou smlouvu s nejakou indickou firmu, mozna ta firma dela prvni verzi sw zadarmo nebo prvni 3 mesice poskytuje support zadarmo. NO neberto...
a najednou Indove s nesrozumitelnou anglictinou s 3 mesicema zkusenosti (ale nejak sehnali glejty na certifikace) delaji psi kusy primo na produkci.

legracni je, ze zrovna pred hodinou delivery managerka velkyho tymu, 3 mesice zkusenosti s vetsim projektem, (zakaznik kategorie 400 000 zamestanncu) obeslala architekty a team leady, ze nemaji prjimat zadny tasky "without my written permition"... ona jak je velka managerka, tak pozadovala po senior architekech, aby ji reportovali daily a vsichni se ji na to vysrali...

legrani, takhle zenska na maily zasadne neodpovida, invite neumi poslat, protoze nema zapotrebi kontrolovat, ze clovek  ma zrovna zabookovanej cas pro veledulezitou schuzku se zakaznikem (stakeholdery).
na teams je s 7-14 denniimi odmlkami, po kterych postne nejaky jeji novy napad.

uz jsem opravdu natezenej, jak zakaznikovi na zadost o pomoc s vele mega pruser P1 reknu, ze Run team nepomuzu, protoze cekam na podepsanej souhlas delivery managera

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #34 kdy: 17. 02. 2022, 12:06:25 »
...

ta sama firma, top management vyjednal strasne vyhodnou smlouvu s nejakou indickou firmu, mozna ta firma dela prvni verzi sw zadarmo nebo prvni 3 mesice poskytuje support zadarmo. NO neberto...
a najednou Indove s nesrozumitelnou anglictinou s 3 mesicema zkusenosti (ale nejak sehnali glejty na certifikace) delaji psi kusy primo na produkci.

legracni je, ze zrovna pred hodinou delivery managerka velkyho tymu, 3 mesice zkusenosti s vetsim projektem, (zakaznik kategorie 400 000 zamestanncu) obeslala architekty a team leady, ze nemaji prjimat zadny tasky "without my written permition"... ona jak je velka managerka, tak pozadovala po senior architekech, aby ji reportovali daily a vsichni se ji na to vysrali...

legrani, takhle zenska na maily zasadne neodpovida, invite neumi poslat, protoze nema zapotrebi kontrolovat, ze clovek  ma zrovna zabookovanej cas pro veledulezitou schuzku se zakaznikem (stakeholdery).
na teams je s 7-14 denniimi odmlkami, po kterych postne nejaky jeji novy napad.

uz jsem opravdu natezenej, jak zakaznikovi na zadost o pomoc s vele mega pruser P1 reknu, ze Run team nepomuzu, protoze cekam na podepsanej souhlas delivery managera

Pana boha, tak to sa nedivim ze sa obzeras inde. To je cista psychiatria a je treba odtial cim skor vypadnut, lebo ked to vybuchne, odseru to vzdy ty nizsie postaveny.


Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #35 kdy: 17. 02. 2022, 12:25:23 »
tak zase projekty mi nepadaji z nebe.

prvni pulka popisuje situaci v poslednich 3 firmach, takze indum v produkci v podstate neutece.

druha pulka -  dva architekti uz teda utekli, ale ten projekt je obrovskej a backend v takovym pred apokalyptickym stavu, ze na neco tak zajimavyho se uz asi nedostanu.
uz dva mesice jsem naprosto zpomalil a odmitam se nechat honit ( s vyjimkou celonocniho reseni  pruseru p1 s PCT developery), ale to nebalancuje ukrutnou kravu, ktera napriklad doted nepodepsala muj posledni timesheet..


...

ta sama firma, top management vyjednal strasne vyhodnou smlouvu s nejakou indickou firmu, mozna ta firma dela prvni verzi sw zadarmo nebo prvni 3 mesice poskytuje support zadarmo. NO neberto...
a najednou Indove s nesrozumitelnou anglictinou s 3 mesicema zkusenosti (ale nejak sehnali glejty na certifikace) delaji psi kusy primo na produkci.

legracni je, ze zrovna pred hodinou delivery managerka velkyho tymu, 3 mesice zkusenosti s vetsim projektem, (zakaznik kategorie 400 000 zamestanncu) obeslala architekty a team leady, ze nemaji prjimat zadny tasky "without my written permition"... ona jak je velka managerka, tak pozadovala po senior architekech, aby ji reportovali daily a vsichni se ji na to vysrali...

legrani, takhle zenska na maily zasadne neodpovida, invite neumi poslat, protoze nema zapotrebi kontrolovat, ze clovek  ma zrovna zabookovanej cas pro veledulezitou schuzku se zakaznikem (stakeholdery).
na teams je s 7-14 denniimi odmlkami, po kterych postne nejaky jeji novy napad.

uz jsem opravdu natezenej, jak zakaznikovi na zadost o pomoc s vele mega pruser P1 reknu, ze Run team nepomuzu, protoze cekam na podepsanej souhlas delivery managera

Pana boha, tak to sa nedivim ze sa obzeras inde. To je cista psychiatria a je treba odtial cim skor vypadnut, lebo ked to vybuchne, odseru to vzdy ty nizsie postaveny.

alex6bbc

  • *****
  • 1 615
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #36 kdy: 17. 02. 2022, 12:45:01 »
problem, ze tyhle nemecky spolecnosti jsou uz schizofrenni.

clovek mluvi s nejakejma managerama, strasne seriozni lidi, hlavne se pred nekama nepokouset o vtipy.\
od svych spolupracovniku pozadujou nemecinu, a mely by fakt delat na strasne uzke specializi po 10 let a dokazat to kupou nejakych papiru (pokud si 10 let srouboval, ale nebyly to srouby Tex, tak si nepouzitelnej.

ta sama firma, top management vyjednal strasne vyhodnou smlouvu s nejakou indickou firmu, mozna ta firma dela prvni verzi sw zadarmo nebo prvni 3 mesice poskytuje support zadarmo. NO neberto...
a najednou Indove s nesrozumitelnou anglictinou s 3 mesicema zkusenosti (ale nejak sehnali glejty na certifikace) delaji psi kusy primo na produkci.

legracni je, ze zrovna pred hodinou delivery managerka velkyho tymu, 3 mesice zkusenosti s vetsim projektem, (zakaznik kategorie 400 000 zamestanncu) obeslala architekty a team leady, ze nemaji prjimat zadny tasky "without my written permition"... ona jak je velka managerka, tak pozadovala po senior architekech, aby ji reportovali daily a vsichni se ji na to vysrali...

legrani, takhle zenska na maily zasadne neodpovida, invite neumi poslat, protoze nema zapotrebi kontrolovat, ze clovek  ma zrovna zabookovanej cas pro veledulezitou schuzku se zakaznikem (stakeholdery).
na teams je s 7-14 denniimi odmlkami, po kterych postne nejaky jeji novy napad.

uz jsem opravdu natezenej, jak zakaznikovi na zadost o pomoc s vele mega pruser P1 reknu, ze Run team nepomuzu, protoze cekam na podepsanej souhlas delivery managera

to je obecne nemecka bolest, skvele vedeni, inteligentni lidi, ale pak sahnou vedle a zacnou stavet krematoria.

Ymzk

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #37 kdy: 17. 02. 2022, 12:47:40 »

A plat máš cca těch 8-10 k Euro? Víc je prý těžké dostat pro Ne-Rakušáky a míň by byla almužna.

Mně se líbí 100% remote, rodina, nějake zázemí a spíš bych se přesunul někam na venkov s 30 min dojezdem na okraj Prahy.

Nemam. Mam cca polovicu v cistom. Som klasicky zamestnanec. Cize to co mi pride na ucet je polovica z toho co si poslal.

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #38 kdy: 17. 02. 2022, 13:43:26 »
predpokladam, ze mas 13. a 14. plat


A plat máš cca těch 8-10 k Euro? Víc je prý těžké dostat pro Ne-Rakušáky a míň by byla almužna.

Mně se líbí 100% remote, rodina, nějake zázemí a spíš bych se přesunul někam na venkov s 30 min dojezdem na okraj Prahy.

Nemam. Mam cca polovicu v cistom. Som klasicky zamestnanec. Cize to co mi pride na ucet je polovica z toho co si poslal.

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #39 kdy: 17. 02. 2022, 13:52:48 »
je zaujimave ake platy ponukaju na Javu, hlavne Vieden. Na cooljobs som nepostrehol ziadnu ponuku do Viedne za tolke peniaze. To dnes este Java tak leti, ked C# je  uz milovymi krokmi pred nou?

Ymzk

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #40 kdy: 17. 02. 2022, 14:00:58 »
predpokladam, ze mas 13. a 14. plat


A plat máš cca těch 8-10 k Euro? Víc je prý těžké dostat pro Ne-Rakušáky a míň by byla almužna.

Mně se líbí 100% remote, rodina, nějake zázemí a spíš bych se přesunul někam na venkov s 30 min dojezdem na okraj Prahy.

Nemam. Mam cca polovicu v cistom. Som klasicky zamestnanec. Cize to co mi pride na ucet je polovica z toho co si poslal.

Ano mam, v juli a v decembri. A este 35 dni dovolenky a z minuleho roku mi 10 zostalo takze celkovo mam teraz nevycerpanej 45. Este K decembrovej vyplate som dostal odmeny takze to co prislo bolo ozaj velke.
Akoze jedine co lutujem ze som sem nesiel omnoho, omnoho, omnoho skor. Pracujem ako C# backend developer.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 086
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #41 kdy: 17. 02. 2022, 14:08:19 »
Za mě Rakušany nebrat. Větší držgrešle jsem v životě nepotkal. Zkušenost se třemi firmami.
A o jejich osobnostních vlastnostech se raději zmiňovat nebudu.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Ymzk

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #42 kdy: 17. 02. 2022, 14:27:19 »
Za mě Rakušany nebrat. Větší držgrešle jsem v životě nepotkal. Zkušenost se třemi firmami.
A o jejich osobnostních vlastnostech se raději zmiňovat nebudu.

To zalezi. Si zober ze ja programujem 15 rokov. Uz ako 18 rocny som v prahe nastupoval do firmy cleverlance a som si povedal ze pre cesko-slovenske firmy uz nechcem nikdy v zivote pracovat pretoze moje skusenosti boli desive za tie roky. Teraz som prisiel do rakuska a pozri. prva firma a uplne super. je to o kazdom cloveku a firme. Nedokazal by som to nejak generalizovat. Neviem no.

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #43 kdy: 17. 02. 2022, 14:31:30 »
mna skor zaujima, ze ako sa dostat k praci na ICO pre zahranicne firmy. Samozrejme nemyslim firmy typu Titans, alebo CoolPeople, ktore vam robia pasakov a zarabaju na vas v podstate za nic.

Re:Práce pro německé a rakouské společnosti
« Odpověď #44 kdy: 17. 02. 2022, 15:46:45 »
mna skor zaujima, ze ako sa dostat k praci na ICO pre zahranicne firmy. Samozrejme nemyslim firmy typu Titans, alebo CoolPeople, ktore vam robia pasakov a zarabaju na vas v podstate za nic.

chodí do na linkedin jako spam skoro nepřetržitě.