Školení - kurz počítačové sítě

Školení - kurz počítačové sítě
« kdy: 11. 02. 2022, 17:10:03 »
Čau,
máte někdo dobré doporučení na školení - kurz počítačových sítí? Chci se víc dostat do problematiky od někoho z praxe. Nepotřebuju certifikát, chci se něco naučit. Tady na rootu mají školení Mikrotiku, na které bych šel, ale nejdřív bych se chtěl o sítích víc naučit, hlavně z praxe. Nejlépe od někoho, kdo sítě každodenně řeší. Jak navrhnout malou/velkou síť, použitá zařízení, výhody nevýhody, propojení VPS a onsite serverů (debian), zabezpečení, APčka, vlany, zrychlení, routování, jaký provoz pouštět/nepouštět dovnitř/ven, ... Případně školíte někdo, rád zaplatím 1-2 denní intenzivní kurz, nejlépe osobně Praha. Průběžně studuju knihu Počítačové sítě, ale je to moc podrobná teorie, drobet se v ní topím. Chtěl bych spíš podrobnou praxi, ke které si pak teorii můžu v knize dohledat. Díky.


lime

Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #1 kdy: 11. 02. 2022, 20:33:20 »
Asi najlepsie je zacat CCNA kurzom. Dobra publikacia je nieco take https://www.martinus.sk/?uItem=65258 Tam sa naucit uplne zaklady delenia sieti, zopakovat si binarnu sustavu atd.

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #2 kdy: 11. 02. 2022, 22:36:14 »
Za den si potřebuji vydělat alespoň 7k, když to vezmu jako charitu, tak 5k. Dva dny = 10k.
Pokud ti budou peníze vyhovovat, tak mi napiš.

(Můžeme jet déle než 8 hodin běžného školení, třeba 8 + 2, kdy 8 hodin bychom jeli společně a další dvě bych si dělal svoje a ty ses na mě obracel s tím, co ti nebude jasné. Na cenu to nemá vliv.)
« Poslední změna: 11. 02. 2022, 22:38:48 od CPU »

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #3 kdy: 11. 02. 2022, 23:21:55 »
Za den si potřebuji vydělat alespoň 7k, když to vezmu jako charitu, tak 5k. Dva dny = 10k.
Pokud ti budou peníze vyhovovat, tak mi napiš.

(Můžeme jet déle než 8 hodin běžného školení, třeba 8 + 2, kdy 8 hodin bychom jeli společně a další dvě bych si dělal svoje a ty ses na mě obracel s tím, co ti nebude jasné. Na cenu to nemá vliv.)

Ty jses ten, co se tu snazil prodavat ten neexistujici server? Tak se preorientoval na skoleni? :-D

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #4 kdy: 11. 02. 2022, 23:41:17 »
Ty jses ten, co se tu snazil prodavat ten neexistujici server? Tak se preorientoval na skoleni? :-D

Neexistující? Ty blady leží asi metr daleko, celý stoh.


« Poslední změna: 11. 02. 2022, 23:43:40 od CPU »


CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #5 kdy: 12. 02. 2022, 00:03:08 »

BTW, už jsem prodal pár sad pamětí i lidem tady z fóra a všichni vypadali spokojeně se zbožím i s jednáním.

Nechápu potřebu křiváků urážet ty, kteří se o něco snaží nebo něco mají.
Tak taky něco dělej! Snaž se! Nezáviď. Aha, to je těžší, než se jít vycákat na fórum viď?
No, já se snažím a mám, ať ti z toho rupne cévka!

Já rád pomůžu těm, co se chtějí zlepšit a makat na sobě.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #6 kdy: 12. 02. 2022, 00:09:27 »

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #7 kdy: 12. 02. 2022, 00:29:17 »
Jj, snad pro někoho kdo neměl tu čest, zde: https://forum.root.cz/index.php?topic=25749.0

Ano, tam je krásná ukázka toho, jak se nechám vytočit.
BTW, ptal jsi se na propoj, je tam integrovaný 10 Gbps switch (lze povýšit na 25 Gbps), každá žiletka má 10 Gbps kartu a 8 Gbps hba pro propojení sítě, ale výhodnější mi přijde to nechat dožít, jak to je.

A tady je ukázka toho železa:



« Poslední změna: 12. 02. 2022, 00:34:41 od CPU »

Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #8 kdy: 12. 02. 2022, 10:27:25 »
Čau,
máte někdo dobré doporučení na školení - kurz počítačových sítí? Chci se víc dostat do problematiky od někoho z praxe. Nepotřebuju certifikát, chci se něco naučit. Tady na rootu mají školení Mikrotiku, na které bych šel, ale nejdřív bych se chtěl o sítích víc naučit, hlavně z praxe. Nejlépe od někoho, kdo sítě každodenně řeší. Jak navrhnout malou/velkou síť, použitá zařízení, výhody nevýhody, propojení VPS a onsite serverů (debian), zabezpečení, APčka, vlany, zrychlení, routování, jaký provoz pouštět/nepouštět dovnitř/ven, ... Případně školíte někdo, rád zaplatím 1-2 denní intenzivní kurz, nejlépe osobně Praha. Průběžně studuju knihu Počítačové sítě, ale je to moc podrobná teorie, drobet se v ní topím. Chtěl bych spíš podrobnou praxi, ke které si pak teorii můžu v knize dohledat. Díky.

Na serveru kde se za 10k  MD jenom vstává z postele to asi nebude nikdo ochoten poradit za hubičku, na CCNA se vykašli a začni samostudiem. Stáž kde si budeš s věcma hrát ti dá kde kdo zadáčo prostě win-win, důležitý je vědět co řešíš L2? týká se to lan nebo wan, vzhledem k urovni dotazu bych se na routing asi vykašlal a začal od píky na druhé vrstvě, vlanach, limitech , stp a pak bych se šoural praxí dál. Jestli jsi fakt nějakej nadšenec a ně někdo komu prostě zaměstnavatel nechce pomoci, lab dokážeme zapůjčit.

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #9 kdy: 12. 02. 2022, 11:38:32 »

BTW, už jsem prodal pár sad pamětí i lidem tady z fóra a všichni vypadali spokojeně se zbožím i s jednáním.

Nechápu potřebu křiváků urážet ty, kteří se o něco snaží nebo něco mají.
Tak taky něco dělej! Snaž se! Nezáviď. Aha, to je těžší, než se jít vycákat na fórum viď?
No, já se snažím a mám, ať ti z toho rupne cévka!

Já rád pomůžu těm, co se chtějí zlepšit a makat na sobě.

Verim, spis me zarazi ten tvuj styl komunikace. Zacit vetou, ze si potrebujes vydelat denne 7k fakt zni divne, jak nejaky hochstapler nebo vekslak :-)) Ale nevim, mozna jsem precitlively a ostatnim to pripada ok...

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #10 kdy: 12. 02. 2022, 12:46:35 »
vydelat denne

Cena je jistě zásadní pro jeho rozhodnutí, proto mu jí řeknu přímo a předem. Chce, nechce, jeho rozhodnutí.

Kromě nedostatku znalostí ti nic nebrání se mu pověnovat osobně zadarmiko. Udělej jednou dobrý skutek a věnuj se mu zdarma! Nebo mu někoho sežeň, kdo se mu bude dva dny věnovat zdarma! Nebo mu sežeň lepší nabídku! Prostě  se nesoustřeď na mě, ale pokus se mu pomoct, buď jednou chlap!
« Poslední změna: 12. 02. 2022, 12:48:29 od CPU »

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #11 kdy: 12. 02. 2022, 14:09:49 »
vydelat denne

Cena je jistě zásadní pro jeho rozhodnutí, proto mu jí řeknu přímo a předem. Chce, nechce, jeho rozhodnutí.

Kromě nedostatku znalostí ti nic nebrání se mu pověnovat osobně zadarmiko. Udělej jednou dobrý skutek a věnuj se mu zdarma! Nebo mu někoho sežeň, kdo se mu bude dva dny věnovat zdarma! Nebo mu sežeň lepší nabídku! Prostě  se nesoustřeď na mě, ale pokus se mu pomoct, buď jednou chlap!

Ja jsem ti daval zpetnou vazbu na formu te nabidky. Nezacinat tim, ze si potrebujes vydelat, napsat treba nejake reference, ze jsi skolil to a to a nepsat, ze 2 hodiny navic se budes venovat necemu jinemu. Jinak je mi to uplne jedno.

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Školení - kurz počítačové sítě
« Odpověď #12 kdy: 12. 02. 2022, 14:24:05 »

Mě tvoje názory, rady, zpětné vazby, moudra ani nic jiného ale vůbec nezajímají.
Kdybys mě nezačal napadat, ignoruji tě, takhle jsem musel reagovat.
Tak prosím, nevšímej si mě, jdi se PROSÍM, navážet do někoho jiného.

Svým přístupem jen kazíš tazateli dotaz.