Jakou klávesnici pro programátory?

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #30 kdy: 02. 02. 2022, 16:03:24 »
Často neví. Jednak nemá třeba zkušenosti s mechanickými spínači a neví, jaké by případně měl nebo neměl chtít. Jednak mezi klávesnicemi jsou velké rozdíly a situace na trhu se mění. Pro mě bylo zajímavé dočíst se o údajné horší kvalitě Das Keyboard v poslední době.

No, tak takhle varianta mne ani nenapadla. To, že člověk neví zda mu vyhovuje mechanická s ohromným zdvihem nebo právě zase co nejmenším, či podsvícenou nebo s "disko koulí" moc nechápu. Ale dobře, asi jsou lidé, kteří musí "kopírovat" své názory od jiných...

O kopírování názorů přece nejde. Jde o to vyslechnout si názory lidí, kteří mají zkušenosti s různými produkty a pak si třeba nějaké doporučené produkty vyzkoušet. Nebo naopak, pokud jde třeba o DK a její zhoršení, trochu zapátrat, co je na tom pravdy, než za klávesnici utratím spoustu peněz.


martyd420

  • ***
  • 193
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #31 kdy: 02. 02. 2022, 16:08:29 »
To tam máte zdi z papíru?
Panelák, 3 garsonky nad sebou a ta prostřední oblepená ložnicema vedlejších bytů, tady slyšíš šepot, tichou chůzi :)  Fakt to bylo zřetelně slyšet, nějakou analýzou četnosti znaků (různé tlačítka měly občas různý zvuk)  bych možná i dekódoval co píše :D   Od té doby dávám pozor na hlučnost klávesnice - může být sebelepší, ale jak to cvaká, tak to vracím..
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM  |  Nemám rád IPv6 influencery :P

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #32 kdy: 02. 02. 2022, 17:31:22 »
Já si pořídil SPC Gear GK530 a spokojenost – nemá numerický blok, podsvícení se dá nastavit přímo přes klávesnici (tj. není třeba žádný extra software) a především to není fixní duha, ale může být slušně jednolité s 5 stupni intenzity. Pro ty, co chtějí numerický blok, je pak GK540. Aktuálně mají na trhu už GK630/GK640, které se liší jen minimálně, ale nově mají odpojitelný kabel a konektor je USB-C.

anonacct

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #33 kdy: 02. 02. 2022, 18:12:53 »
Já používám klasické Dell klávesnice a jsem spokojený - poměr cena / výkon skvělý!

Jak to tu tak čtu, tak asi tu hodně lidí napíše 100k řádků za den. Já musím víc přemýšlet, takže klasika Dell mi dělá dobrou službu.

Co mě dokáže naštvat je ale layout, z toho důvodu se mi blbě používají notebooky co nemají page up a page down, atd... bez těchto kláves nemůžu pracovat a nechci je suplovat nějakou kombinací.

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #34 kdy: 02. 02. 2022, 18:59:05 »
Koukám že ergonomii v tomto  nikdo moc neřeší, takže pět ódu na split klávesnice (např. Microsoft Sculpt), tedy klávesnice pro lidi kterým ruce vyrůstají z ramen a nikoliv z břicha se asi mine účinkem. Alespoň si dovolím podotknout, že z ergonomického hlediska je lepší sáhnout po klávesnici bez numerického bloku - ruka je blíž k myši, míň se vyvrací ramena a zápěstí. Já si dokonce pořídil dva trackbally, na každou stranu klávesnice jeden, naučil se i levačkou a střídám to. Přeju každopádně počítačování ve zdraví.


Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #35 kdy: 02. 02. 2022, 21:37:54 »
Koukám že ergonomii v tomto  nikdo moc neřeší, takže pět ódu na split klávesnice (např. Microsoft Sculpt), tedy klávesnice pro lidi kterým ruce vyrůstají z ramen a nikoliv z břicha se asi mine účinkem. Alespoň si dovolím podotknout, že z ergonomického hlediska je lepší sáhnout po klávesnici bez numerického bloku - ruka je blíž k myši, míň se vyvrací ramena a zápěstí. Já si dokonce pořídil dva trackbally, na každou stranu klávesnice jeden, naučil se i levačkou a střídám to. Přeju každopádně počítačování ve zdraví.

No každý má tu hranici, kdy považuje klavesnici za ergonomickou jinde. Moje hranice je Maltron :), ale je pravda, že ji střídám s MS ERG. keyboard 4000 Každopádně Maltron 3D je nejlepší kus HW, který mám a ani po letech neuvažuji o změně.

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #36 kdy: 02. 02. 2022, 23:20:07 »
A to jako s jinou a nebo nějakou konkrétní klávesnicí budeš lepší programátor?!

Na to se schválně optej někoho, kdo měl zánět karpálu :-)

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #37 kdy: 03. 02. 2022, 13:18:37 »
A to jako s jinou a nebo nějakou konkrétní klávesnicí budeš lepší programátor?!

Na to se schválně optej někoho, kdo měl zánět karpálu :-)

Zánět karpálu je nemoc z povolání. Řešení ovšem není měnit klávesnici ale rozumně sedět a hlavně mít podepřená zápěstí. Ten můžete mít s jakoukoliv klávesnicí protože s klávesnicí to přímo skoro nijak nesouvisí. Ostatně třeba bolavá záda taky souvisí hlavně s tím, jak sedíte s čímž vám židle rozhodně může pomoci, ale pokud budete sedět špatně, můžete si koupit židli třeba za milion a bude vám to houby platné (a stejně tak se dá sedět dobře i na poměrně mizerné židli pokud splňuje pár základních podmínek).

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #38 kdy: 03. 02. 2022, 13:51:47 »
a v nekterych zidlich je blbe sedet docela umeni.

knizeci rady...

BTW jsem si koupil delenou Kinesis Freestyle Pro a je to predrazenej shit.

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #39 kdy: 03. 02. 2022, 15:20:19 »
A to jako s jinou a nebo nějakou konkrétní klávesnicí budeš lepší programátor?!

Na to se schválně optej někoho, kdo měl zánět karpálu :-)

Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.
Gréta je nejlepší.

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #40 kdy: 03. 02. 2022, 17:31:41 »
Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.

Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #41 kdy: 03. 02. 2022, 17:58:31 »
Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.

Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg

Na to stačí gelová podložka, ne?

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #42 kdy: 03. 02. 2022, 18:09:42 »
Tak podle mě na to, aby člověk neměl zánět karpálu stačí dodržet, aby měl dlaň a předloktí v rovině (horní strana předloktí-zápěstí-první klouby prstů).
Tedy, aby neměl dlouhodobě dlaň ohnutou (nahoru).  Pak je skoro jedno jakou klávesnici nebo myš imho má.

Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg

Na to stačí gelová podložka, ne?

Když by to byla tenká klávesnice a ještě se podložila pod stranou blíž k rukám, aby se získal ten správný sklon (viz obrázek z mého minulého příspěvku), tak asi jo

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #43 kdy: 03. 02. 2022, 20:43:47 »
Když by to byla tenká klávesnice a ještě se podložila pod stranou blíž k rukám, aby se získal ten správný sklon (viz obrázek z mého minulého příspěvku), tak asi jo

Tak ony se dělají podložky i docela dost tlusté. Já tohle naklonění klávesnice směrem dolů uznávám, přijde mi anatomicky logičtější, než opačný náklon, ale ty lomené klávesnice mi prostě nesedí, nezvykl jsem si. A ještě uznávám, že ten Sculpt vypadá rozumně i z hlediska prostoru na stole.

Re:Jakou klávesnici pro programátory?
« Odpověď #44 kdy: 04. 02. 2022, 13:37:46 »
Je to skoro jedno, protože skoro žádná klávesnice tebou popsanou polohu rukou nepodporuje. Microsoft Sculpt jo: https://www.allthingsergo.com/wp-content/uploads/2014/03/IMGP4681.jpg
Zajímavá klávesnice.
Já to řeším tak, že mám klávesnici blíž ke hraně stolu a lokty na područkách níž, anebo mám zápěstí trochu výš nad klávesnicí, aniž bych měl ruce vůbec podložené - tak nějak jak se asi má psát na stroji.
U myši to mám jinak - jednak mám závodní myš - tedy s vyšším rozlišením, takže na malém prostoru přejede velký kus, cca 2200DPI a víc, a druhak mám podepřené zápěstí cca 5cm, předloktí a loket leží na stole, na měkké podložce.
Gréta je nejlepší.