Aplikace na Androidu se sama ukončí a zmizí z aktivit

Vážně by mě zajímalo proč se mi z ničeho nic ukončí zvláštním způsobem aplikace na androidu 11 a dokonce s 4GB RAM. Většinou je to když od jejího spušení a nebo od její poslední minimalizace uběhla dlouhá doba( třeba den)

Ten zvláštní způsob ukončení je ten, že zároveň zmizí i z nabídky Přepnutí aplikace (tlačítko na liště čtvereček. Ale preference na jaké straně bude čouhat trojůhleníček a kde čtvereček může být ponášeno vlevo i vpravo)

To se liší od toho, když aplikace spadne. TO totiž bezpečně poznám (JAKO KURVA TEĎ KDYŽ UPROSTŘED PSANÍ SPADNE FIREFOX). Kdyby aplikace spadla, tak zaprvé zůstane v tom seznamu přepínání aplikací (a s poslední screenshotem, který se "automaticky vytváří pro účely funkce Přepínání aplikací - JAKO ZROVNA TEĎ KDY ASPOŇ MÁM SCREENSHOT ČÁSTI TEXTAREI)


Bezpečně to poznám podle způsobu přepnutí aplikace. Když nic netuše chci přepnout na aplikaci funkcí Přepínání aplikací, TAK PITOMÝ ANDROID ANI NECEKNE A NEPŘIZNÁ LHÁŘ JEDEN že aplikace spadla a tiše ji spustí nanovo - místo instantního přepnutí kdyby appka nespadla a běžela dál tak trvá spuštení sekundu,dvě., a kromě toho taky poznám, že je spuštěná nanovo-místo nějakého někde mnou napsaného textu nebo určité pozici v menu je aplikace zkrátka na úvodní obrazovce


Z toho vyvozuju, že aplikace nespadla, ale byla nějak náhle ukončena A BYLA ZMIZETA dokonce i z nabídky Přepínání aplikací.. Kdyby prostě jenom spadla, tak by zůstala  i se
svou poslední vzpomínkou ve formě screenshotu  Dialogu Přepnutí aplikace v tom menu Přepnutí aplikace.

Jak sakra funguje systém běhu a "(z)násilného" ukončení aplikací na androidu? že z ničeho nic jsou ukončeny??? (Jistě jsem vzal ivpotaz možnost, že aplikace mohou samy spadnout i když se nepoužívají,sou minimalizované, a nemění to nic na tom pozorování. Důvěrně to znám, když během noci takysničehonic spadne firefox, ale pak dalšího půl dne pořád visí ve dialogu Přepnutí aktivit. TO je ten klíčový rozdíl. Spadlé a ukončené aplikace)

Nebo je v androidu nějaký  tichý plíživý neustále bdějící OOM zabiják, jehož rukopisem vraha je absence aplikace v dialogu Přepnutí aplikace?
« Poslední změna: 27. 01. 2022, 10:28:44 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zničeho nic se mi ukončí aplikace na androidu,zmizí z aktivit
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2022, 17:16:30 »
Kazdy vendor tam ma svoje prilepky, takze pokud ctes v promo "o 20% delsi vydrz nez konkurence", tak za to nejspis muze nejaky app-terminator :)

Re:Zničeho nic se mi ukončí aplikace na androidu,zmizí z aktivit
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2022, 17:24:53 »
Ne ne--- mimojiné i z dalších důvodů tam mám lingeageOS-čistý  a bez nějakách aplikací na modré z nebe), aby se minimalizovaly tyhle psí kusy.

Re:Zničeho nic se mi ukončí aplikace na androidu,zmizí z aktivit
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2022, 19:24:31 »
A opět se asi stupidně zeptám, čemu to vadí?
Mě osobně neskutečně irituje, že mi zůstávají aplikace běžet po "zavření" na pozadí , musím je vyswajpovat nebo jak se to menuje, aby se úplně zavřely. Jen pár aplikací se korektně ukončí.  Nejvíc ze všeho mě s.re chrome co ani nemá tlačítko na ukončení/vypnutí aplikace.
Gréta je nejlepší.

Re:Zničeho nic se mi ukončí aplikace na androidu,zmizí z aktivit
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2022, 20:40:47 »
Naprosto souhlasím , neskutečně ně irituje, že aplikace, které v domnění že z menu ukončím zustavají viset a pozadí a v tom seznamu Přepnutí aplikací(ale především tam zaneřáďují prostor této graficky nejdebilbějším navrženýmzpůsobem kdy se vejde celá jedna appka najednu stránku )a musí vyswajpovat nebo jak se to menuje


Pointa ale je v tom že já chci aby aplikace, které zásadně nechci ukončovat, neukončovaly. ( a to že zmizí z nabídky Pro přepnutí je jen takový efektík, i kdyby zustaky tak vzpomínka screenshotu z Posledního přepnutí ni už mrtvolu nevrátí) . A naopak aplikace, který nechci, aby mi nestrašili v seznamu Pro přepnutí

Nejmíň ze všeho sere Chromium, který když se ukončí z menu, tak rovnou zmizí z seznamu v Přepnutí aplikací.  jen ten se ukončuje korektně


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail