Geniální registrační systém na root.cz

Geniální registrační systém na root.cz
« kdy: 17. 01. 2022, 12:20:08 »
Totální schíza tady, přihlášení na foru mě nepřihlásí na web a podobně. Naopak to někdy i funguje. To už jsem si ale i zvykl.

Co je ale geniání je to, že smazání účtu z webu nesmaže účet na fóru, který zůstane nadále aktivní ale nedá se na něj přihlásit, protože přihlášení přes web už hlásí neplatné heslo. Při pokusu o obnovu hesla uživatel najednou uživatel neexistuje. Pro smazání účtu na fóru je tak potřeba se znovu registrovat, se stejným uživatelským jménem, a účet smazat napřed na fóru a pak z webu.

Sranda je, že se mohu registrovat klidně s jiným emailem, než byl registrován původní uživatel fóra, a jeho účet tak ovládnout. Dokonce je vidět i email původního uživatele v profilu! A pravděpodobně i další osobní informace v profilu zůstanou...

Debilnější systém jsem snad v životě neviděl a to, že root.cz je web s IT zaměřením tomu už jen nasazuje korunu.

Bezpečnost, ochrana osobních údajů, GDPR,... říká vám to něco?


Re:Geniální registrační systém na root.cz
« Odpověď #1 kdy: 18. 01. 2022, 08:35:51 »
To je skutečně nepříjemný problém, na který nás za ty roky vlastně nikdo nikdy neupozornil. Předal jsem to kolegům z vývoje, ale vymysleli nějaké funkční řešení, aby k podobné situaci už nedocházelo.

Re:Geniální registrační systém na root.cz
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2022, 10:17:08 »
Pohlo se to nějak? Zaregistroval jsem se původně přes MojeID a už toho lituju - registrace uvízla v nějakém polohotovém stavu a teď ani nejsem schopný účet zrušit, bo prostě nemám lokální heslo. Mám pocit, že to bude analogický problém, jako zmiňoval OP.

A přihlášení na portálu mě taky nepřihlásí na fórum.