Google ví, kdo jsem, i když jsem připojen přes VPN

Google ví, kdo jsem, i když jsem připojen přes VPN
« kdy: 30. 12. 2021, 10:45:41 »
Zdravim,

dotaz. Hraju si s VPN ktera mi bezi na vzdalenem serveru v cloudu, muzu si na ni menit IP adresy atp., je to Nemecko.

1. Kdyz otevru v Chrome private window a jdu na google.com, tak ta potvroa presmeruje na ceskojazycnou verzi. A to ikdyz mam private window!

2. Kdyz to same udelam v Safari private window, tak tam uz napr. je Google.com zcela v nemecke verzi - coz bych i cekal, takze private window v Chrome poskytuje nejake pridavne informace.

3. A ted prijde sranda - kdyz v Safari otevru Google.cz, tak se mi zmeni theme webovky na cernou!!! Tedy tu, co ji mam nastavenou v mem google account.

4. Google v paticce web stranky pise " Z vaší internetové adresy". Jakoby vedel, ze se tam pripojuju z Internetove adresy nebo co.

IP mojeho serveru jsme zmenil dneska na jinou abych mel jistotu, ze to google nejak neprimo natracoval.

Otazky:
1. Jak to hernajs google vi?
2. Jak tomu zabranit?
« Poslední změna: 30. 12. 2021, 11:05:44 od Petr Krčmář »


Re:Google vi kdo jsem ikdyz jsem pripojen pres VPN
« Odpověď #1 kdy: 30. 12. 2021, 11:00:12 »
1. a 2. Webovky mohou precist nastaveni jazyka prohlizece, ktery toto nastaveni muze brat ze systemu.
3. Prohlizec predava webovkam nastaveni dark/light tematu.
4. Co si predstavujete pod pojmem Internetova adresa?

Re:Google ví, kdo jsem, i když jsem připojen přes VPN
« Odpověď #2 kdy: 30. 12. 2021, 12:22:23 »
Nadpis je misleading. (Nerikam ze to nemuze vedet, ale ze vyjmenovane udaje jsou na zaklade jinych udaju-lang-http, mozna i locale v useragentovi: Windows nt; x64;  cs; )

A bod 4 je totalni logicky faul. To pise u kohokoli, odkudkoli(pokud tam tedy neni tvoje adresa bez vpn)

Napriklad barevne tema se muze nastavit postaru ze proste dle nastaveni posle barvu pro tmu, ale jde to i moderne (tusim ze css media query if-night-mode {color:white;bg:black} nebo obracene pseudobarva {color:foreground-theme-color} ....(nazvy vymyslene
)


Nerikam ze to nedela chrome (dela spoustu divnych veci jako ze posila metadata/telemetrii od autofillu,na content-autofill.googleapis.com, chybi krucek aby odesilal zadane hodnoty) -neni to funkce pamatovani hesel ale reportovani uspesnosti autofillu
A pri otevreni noveho tabu nejaky nezabezpeceny request (asi s id prohlizece)
A uz vubec ne ze google chrome je v poradku. Ostatne tohle bylo pro chromium, ktere nrni uplne googla zbavene

aaa158

  • ***
  • 238
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google ví, kdo jsem, i když jsem připojen přes VPN
« Odpověď #3 kdy: 31. 12. 2021, 13:29:05 »
Skus "lepsi" inkognito rezim:

Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env bash

rm -rf /tmp/p
google-chrome --incognito --user-data-dir=/tmp/p >/dev/null 2>&1
rm -rf /tmp/p

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google ví, kdo jsem, i když jsem připojen přes VPN
« Odpověď #4 kdy: 31. 12. 2021, 13:33:28 »
Skus "lepsi" inkognito rezim:

Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env bash

rm -rf /tmp/p
google-chrome --incognito --user-data-dir=/tmp/p >/dev/null 2>&1
rm -rf /tmp/p

Nebo "lepší" browser.