Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?

Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #60 kdy: 14. 12. 2021, 21:05:57 »
@technomaniak: Hlavně ať to není takový právní zástupce, který přes den montuje antény, natahuje koaxy a po nocích provozuje placenou právní činnost ;)


Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #61 kdy: 15. 12. 2021, 03:45:29 »
Až budeš přijat na Právnickou fakultu, tak se o vhodné literatuře velmi brzy dozvíš :D A pokud přijat nebudeš, tak je snad lepší si někde číst v jídelním lístku, otázku práva vůbec neřešit a případné právní záležitosti konzultovat výhradně se svým právním zástupcem :)
Fakt už nemám v plánu další vysokou, když jsem .PhD nedodělal kvůli podnikání. Ale od tebe jsem rozhodně čekal že něco doporučíš když už nám tu doporučuješ něco si nastudovat. Když jsi s tím doporučením nebyl vůbec konkrétní. Navíc na pravnickou fakultu mám až příliš vysoké IQ(Mensa) takže tam bych neměl šanci, ta byla vždy jenom pro průměrné a normálně schopné.

Je dobré si nastudovat elementární znalosti právní problematiky a nepsat zde pouhé smyšlenky bez reálného základu.

2LarryLin : I to je možné.

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #62 kdy: 15. 12. 2021, 06:07:30 »
@technomaniak: Hlavně ať to není takový právní zástupce, který přes den montuje antény, natahuje koaxy a po nocích provozuje placenou právní činnost ;)
Tak to dopadá, když si vyfantazíruješ co asi dělá někdo jiný a pak nastane zklamání, že se ti tvoje představy nevyplní :D

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #63 kdy: 15. 12. 2021, 06:12:48 »
Až budeš přijat na Právnickou fakultu, tak se o vhodné literatuře velmi brzy dozvíš :D A pokud přijat nebudeš, tak je snad lepší si někde číst v jídelním lístku, otázku práva vůbec neřešit a případné právní záležitosti konzultovat výhradně se svým právním zástupcem :)
Fakt už nemám v plánu další vysokou, když jsem .PhD nedodělal kvůli podnikání. Ale od tebe jsem rozhodně čekal že něco doporučíš když už nám tu doporučuješ něco si nastudovat. Když jsi s tím doporučením nebyl vůbec konkrétní. Navíc na pravnickou fakultu mám až příliš vysoké IQ(Mensa) takže tam bych neměl šanci, ta byla vždy jenom pro průměrné a normálně schopné.

Je dobré si nastudovat elementární znalosti právní problematiky a nepsat zde pouhé smyšlenky bez reálného základu.

2LarryLin : I to je možné.
Rozumím, bez maturity nelze VŠ. Ale to není ostuda a klidně to šlo napsat rovnou a ne šermovat Mensou :)

Jinak tedy obecně nelze doporučit studium práv přes internet na základě nějaké literatury (nedejbože Google), to má pak fatální následky srovnatelné s tím, když si někdo podobným způsobem snaží udělat medicínu. Ty roky na fakultě (+ dalších spoustu let praxe) holt nejde vynechat...

Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #64 kdy: 15. 12. 2021, 08:54:24 »
@technomaniak: Hlavně ať to není takový právní zástupce, který přes den montuje antény, natahuje koaxy a po nocích provozuje placenou právní činnost ;)
Tak to dopadá, když si vyfantazíruješ co asi dělá někdo jiný a pak nastane zklamání, že se ti tvoje představy nevyplní :D
Odkaz na tebou napsaný popis tvých profesí není fantazírování. :)


.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #65 kdy: 15. 12. 2021, 13:06:52 »
@technomaniak: Hlavně ať to není takový právní zástupce, který přes den montuje antény, natahuje koaxy a po nocích provozuje placenou právní činnost ;)
Tak to dopadá, když si vyfantazíruješ co asi dělá někdo jiný a pak nastane zklamání, že se ti tvoje představy nevyplní :D
Odkaz na tebou napsaný popis tvých profesí není fantazírování. :)
Svoji profesi jsem nikde nepopisoval, to sis ty vymýšlej, čím bych asi tak mohl být (což je ovšem tvůj problém a ne můj), nemluvě o tom, že člověk může mít profesí víc. Zjevně máš ale problém s tím, že tvoje internetová TV bastlená přes nějaké USB sticky z Ali za dolar nestojí za nic, tak se zase pouštíš do sáhodlouhých a nic neřešících debat jenom proto, aby sis dokázal, jaký jsi guru (rozuměj clown :D )

Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #66 kdy: 15. 12. 2021, 14:40:17 »
@technomaniak: Hlavně ať to není takový právní zástupce, který přes den montuje antény, natahuje koaxy a po nocích provozuje placenou právní činnost ;)
Tak to dopadá, když si vyfantazíruješ co asi dělá někdo jiný a pak nastane zklamání, že se ti tvoje představy nevyplní :D
Odkaz na tebou napsaný popis tvých profesí není fantazírování. :)
Svoji profesi jsem nikde nepopisoval, to sis ty vymýšlej, čím bych asi tak mohl být (což je ovšem tvůj problém a ne můj), nemluvě o tom, že člověk může mít profesí víc.
Jakože napojování koaxů, TV, satelitů, které jsi popisoval, že děláš pro hotely a penziony ani placená právní činnost o které jsi psal v této diskuzi není tvoje profese? Tak to klobouk dolů jestli tvoje hlavní profese je nějaká třetí a výše jmenované činnosti děláš jen jako vedlejšák.

Zjevně máš ale problém s tím, že tvoje internetová TV bastlená přes nějaké USB sticky
Nemám žádný problém s mojí technikou. Jen si tě pamatuji z té rok staré diskuze kde jsi jako velký suverén někomu radil ať se dovzdělá v oblasti elektrotechniky. V této diskuzi zase vystupuješ jako suverén, který doporučuje dovzdělání v oblasti práva. :)

Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #67 kdy: 21. 12. 2021, 09:09:06 »
Na jakém principu tyto aplikace fungují? Chápu správně, že pouze nahrávají hrající audio výstup a přidávají k výsledným souborům metadata, která získávají přes veřejná API těchto hudebních služeb?

Re:Je legální používat služby jako je Sidify / Tidabie / DeeKeep?
« Odpověď #68 kdy: 21. 12. 2021, 09:22:32 »
Na jakém principu tyto aplikace fungují? Chápu správně, že pouze nahrávají hrající audio výstup a přidávají k výsledným souborům metadata, která získávají přes veřejná API těchto hudebních služeb?
Většinou přímo stahují data ze serveru a dekódují je. Nahrávání audia by bylo komplikované. Ale záleží na konkrétní implementaci, nezkoumal jsem to. Každopádně normálně se to přehrává na uživatelově zařízení, a to i na hloupých zařízeních jako „chytrá“ televize. Takže to může být chráněné jen přihlašovacími údaji uživatele, případně může být nějaký klíč zadrátován v aplikacích – pak ale není tak těžké dostat ho odsud ven. Takže i pokud ty služby používají nějaké kódování (DRM), není to nic světoborného, co by se nedalo relativně snadno obejít. Pro jistotu ale připomínám, že takové obcházení je porušením zákona.