Více stejných jpg do jednoho pdf

peekaa

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Více stejných jpg do jednoho pdf
« kdy: 19. 12. 2021, 13:15:21 »
Picasa kdysi uměla hodně jednoduše vzít jednu fotku a dát ji na stránku pdf kolikrát jsem chtěl a skoro v jaké velikosti jsem chtěl. Který program to dnes umí? Díky.


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #1 kdy: 19. 12. 2021, 13:55:53 »
Jestli chcete, mam neco takoveho z vetsi casti naprogramovaneho jako cmdline utilitu, dokonce to udela i dualni format zip-pdf, kdy prejmenovanim .pdf na .zip "vznikne" archivni soubor s originalnimi JPEGy.

Zatim tam neni dodelana jedna zasadni feature, a tou je, aby to umelo korektne udelat dynamicky ruzne velke stranky podle toho jake tomu hodite obrazky, ted to je fixne na nejaka moje data. A pak vysledny ZIP neni jeste korektni, neumi treba adresare, checksumy, apod.

Zdrojaky mohu poskytnout. Pro ten Vas ucel byste si to musel upravit, ja potrebuju vic ruznych JPEGu do jednoho PDF.

peekaa

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #2 kdy: 19. 12. 2021, 14:49:05 »
Jestli je to Python, tak jo, jinak spíše ne. Stejně bych raději nějakou aplikaci.
Zapomněl jsem říci, že mám přístupný pc jak s lin tak win.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #3 kdy: 19. 12. 2021, 15:25:07 »
podle toho co presne potrebujes, mozna convert nebo montage (oboje z baliku imagemagick),
parametru na upravy to ma hooodne (nadhodil sem jen neco a mozna si najdes vhodnejsi volby)...

Kód: [Vybrat]
# 1 img na 1 stranku
convert img1.png 1.png -resize 320x200 vystup.pdf

# vice img na 1 stranku
montage -tile 2x4 -page A4 -shadow -geometry 640x400 1.png 1.png 1.png 1.png 1.png 1.png vystup.pdf

Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #4 kdy: 20. 12. 2021, 08:25:54 »


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #5 kdy: 20. 12. 2021, 13:01:06 »
Jestli je to Python, tak jo, jinak spíše ne. Stejně bych raději nějakou aplikaci.
Zapomněl jsem říci, že mám přístupný pc jak s lin tak win.

je to v cecku, bylo by nutne si tam udelat tu aritmetiku na rozpocet souradnic a pak 2 for cykly kterymi se pres nejaky sprintf nageneruje kod do PDFka ktery ty obrazky spravne rozlozi na stranku...

Jeste mam jednu rozdelanou a nedodelanou aplikaci ktera stahne dlazdice mapy a ty nafrka na stranky a ulozi jako PDF (taky v C), mozna by stacilo pouzit to na fixni JPEG ktery by byl nekde vystaveny (ze by v ceste nebyly vubec pouzity parametry x/y/zoom).

Re:Více stejných jpg do jednoho pdf
« Odpověď #6 kdy: 20. 12. 2021, 17:18:01 »
Zkuste: https://www.boomaga.org/ Na něco mi to fungovalo, na něco ne.