Tiskárna kompatibílní s Linuxem

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tiskárna kompatibílní s Linuxem
« Odpověď #15 kdy: 18. 12. 2021, 22:14:55 »
Podobny request som mal s vidinou tlacenia kusok viac kvoli birokracii (do 50 stran msacne). Kupil som multifunkciu HP (DeskJet-3630-series) a fungovala prfektne asi rok. Potom prestala brat papier a listy jj treba posuvat/tlacit rucne... To by nebol az taky problem, keby sa to stalo aspon po 3, ci viac rokoch. Aktualne su to 3 roky, co ju mam a akosi i drajvre po nejakom zasahu zacali blbnut (mozno problem s python3). Nejde mi napriklad graficky HP manazer tlaciarne a nemam nervy/cas/chut to riesit. Na druhej strane to ma kooopec cli utilitiek (napriklad hp-levels ukaze v cli stav atramentu).

Inak povedane (osobný názor), ked tlaciaren stoji podobne ako jedna napln do nej, nekupovat :) Na znacke asi nezalezi pri tomto pravidla.


janob

Re:Tiskárna kompatibílní s Linuxem
« Odpověď #16 kdy: 20. 12. 2021, 12:02:26 »
Mám farebnú tankovú Brother DCPT420W multifunkciu a žiadny problém. Tlač doma po wifi z windows (manželka a deti), linux (ja), android (ja) aj ios (dcéra), farebne s prijateľnou kvalitou a nákladmi. Kopírovanie a skenovanie ide tiež, ale to využívam minimálne (fyzické dokumenty sa mi po sieti blbo posielajú a som lenivý sa presúvať kvôli tomu o poschodie vyššie, to už si to radšej oskenujem mobilom ...). Tlačka je zapnutá non-stop, pokiaľ sa na nej pár dní nič nevytlačí, tak v noci si sama trochu "prepláchne" tlačové ústrojenstvo ...

Zatiaľ spokojnosť, ale mám ju ešte len čosi vyše roka. Predtým som mal farebný laserový Samsung CLP320 a ten mi teda žral nervy, toner, aj energiu ... (aj keď fungoval aj z linuxu, aj z windows)

yoyoA

Re:Tiskárna kompatibílní s Linuxem
« Odpověď #17 kdy: 20. 12. 2021, 13:11:09 »
Jak tady naťukl 'aaa158', doporučuji si přečíst taky tuto diskuzi. Je to o tom, co jsou výrobci schopni dělat zákazníkovi:
https://www.root.cz/zpravicky/zaloba-na-canon-protoze-nejde-skenovat-bez-inkoustu/

Doporučuji nepodporovat takové výrobce ani halířem.