Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím

Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« kdy: 10. 12. 2021, 11:09:21 »
intel core 2 duo 1,6Ghz
disk 160G (neni to ssd)
2G RAM
zdroj

docking station + zdroj

cena 2 500 Kc

plne funkcni, jen uz delsi dobu lezi ve skrini, pouzival jsem na linux, puvodni windows smazany, ale mam k tomu originalni recovery dvd s os windows xp
« Poslední změna: 10. 12. 2021, 11:36:18 od Petr Krčmář »


alex6bbc

  • *****
  • 1 544
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:prodam Lenovo think pad x61s s prislusenstvim
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2021, 11:30:01 »
to je tak za litr.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #2 kdy: 10. 12. 2021, 12:00:12 »
Dovolím si podotknout, že jsem před dvěma roky odkupoval od firmy vyřazený plně funkční notebook Fujitsu s 512 GB SSD, 16 GB RAM, osm let starým Intel Core i7 (se zhruba trojnásobným výkonem na jádro) a dokovací stanicí za cca 3 500 Kč.
« Poslední změna: 10. 12. 2021, 12:01:57 od Martin Poljak »

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #3 kdy: 10. 12. 2021, 14:26:31 »
Dovolím si podotknout, že jsem před dvěma roky odkupoval od firmy vyřazený plně funkční notebook Fujitsu s 512 GB SSD, 16 GB RAM, osm let starým Intel Core i7 (se zhruba trojnásobným výkonem na jádro) a dokovací stanicí za cca 3 500 Kč.
to je DOST irelevantni, protoze:
- odkup od firmy je reset za "zustatkouvou"(/vymyslenou) cenu po odpisu
- X61s je 12", bez Touchpadu, jde tam dat Coreboot => jina cilovka nez Fujitsu s i7

to je tak za litr.
jde uz spis o raritu, se specifickou pouzitelnosti, navic na eBay jsou ceny (s postovnym) >4000Kc

k3dAR

  • *****
  • 2 892
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #4 kdy: 10. 12. 2021, 14:32:22 »
edit: aha, X61s Coreboot zda se nepodporuje, jen X60s


Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #5 kdy: 10. 12. 2021, 15:00:32 »
Dovolím si podotknout, že jsem před dvěma roky odkupoval od firmy vyřazený plně funkční notebook Fujitsu s 512 GB SSD, 16 GB RAM, osm let starým Intel Core i7 (se zhruba trojnásobným výkonem na jádro) a dokovací stanicí za cca 3 500 Kč.
to je DOST irelevantni, protoze:
- X61s je 12", bez Touchpadu, jde tam dat Coreboot => jina cilovka nez Fujitsu s i7

Ano, proto je cca 1 000 Kč odpovídající cena. A je jedno co je na eBay. Tam jsou některé věci za opravdu dost peněz. Zkuste si to ale za cenu jakou "najdete na eBay" prodat třeba na Aukru. Budete rád za tu tisícovku. Doba je prostě jinde.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2021, 21:34:06 »
Nerad zadelavam na flame., ale musim se vyjadrit.
Dal jsem sem tento inzerat proto, ze si myslim, ze jsem dal odpovidajici cenu za  komplet. A to vyrazne nizsi nez se da dohledat kdekoliv na internetu. Jen mne vzdy zarazi, ze vetsinou prvni kdo se ozve u jakehokoliv zde nabizene veci nema o nej zajem, ale hned rekne ze je to drahe a treba to i rovnou naceni. Nevsiml jsem si ze by dotycny napsal zpravu, ze by to koupil za 1 000 Kc.  (Jen pro jistotu rikam, ze za 1 000 Kc ho prodavat nebudu.) Pokud bych chtel notebook nacenit tak bych do fora napsal ... nevite za kolik se dal asi prodat tento notebook.  Dalsi rekne ze koupil neco upne jineho za nejakou cenu. Ale toto je forum a vyjadrit se k tematu muze kazdy. A kdybych nechtel, aby  se k tomu nekdo vyjadroval tak bych to opravdu dal na aukro. Ale tento maly notebook jsem radsi nabidl tady protoze si myslim, ze se nekomu, neco maleho na tahani, kde pusti terminal a da si software jaky potrebuje ke sve praci bude vyhovovat a bude to pro neho lepsi nez terminal na mobilu.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #7 kdy: 11. 12. 2021, 08:30:51 »
Nullusi, chápu tě, někdy ale máme o věcech jinou představu, než jakou o nich má zbytek světa. Když s něčím vyjdeš na světlo, objeví se reakce - tak to prostě je. A přirozenost lidí je upozorňovat na chyby druhých - děláme to do jisté míry asi všichni. Takže masivní reakce okolí by měla do jisté míry fungovat jako mechanismus pro korekci.

Jinak se přidám k ostatním, staré thinkpady sbírám, ale tohle je moc. Obvykle je kupuju do tisícovky, u některých cena vyleze výš (701C, japonský S30), ale obyčejné kusy klidně kolem 500,-.
Na nic jiného než do sbírky to už není, fantazie s terminálem ztroskotá na tom, že výdrž na baterku je (i poud je baterka 100%) naprosto zoufalá, stejně jako poměr výdrž x výkon x velikost x hmotnost. Kdo by to tahal, kdyz při váze kolem kila může mít 10x výkonnější stroj a 5x větší výdrž.


Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #8 kdy: 12. 12. 2021, 15:02:07 »
Na nic jiného než do sbírky to už není

Používám X200, což je víceméně totéž, jen širokoúhlé a relativně v pohodě. Potřebuji na tom terminál a případně Spice/VNC/RDP. Na to to C2D v pohodě stačí.

Největší průser je opravdu ta baterka. Ta původní placatá se nedá koupit. Párkrát jsem to zkoušel hledat a nenašel jsem jediného prodejce. Všechny dostupné jsou složené z 18650, nebo co to jsou za válečky, a ty ten notebook rozměrově zabíjí.

Musím hodně používat adaptér a fungovat ze zásuvky, ale já mám ty staré ThinkPady s klasickou klávesnicí prostě rád.

Jestli to za ty dva litry někdo koupí, proč ne. Je si ale třeba uvědomit, že ta dokovačka je k ničemu. 15 let starý počítač nikdo nebude připojovat a běžně používat jako hlavní, aby uživil dok. Navíc ta X61s neměla moc kvalitní plasty. Taky ji mám doma a vím, že už jsou docela dost křehké. Začíná se ten notebook krapet drolit.

Re:Prodám Lenovo ThinkPad X61s s příslušenstvím
« Odpověď #9 kdy: 20. 12. 2021, 17:10:34 »
Používáš, věřím. Ale není to proto, že to prostě už máš? Koupil by sis to dneska se stejným usecase?