CentOS vs. Scientific Linux

Gazda

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #15 kdy: 15. 07. 2011, 17:08:53 »
centos jsme zrusili, byli s nim problemy se stabilitou.

Mohli by ste prosím rozviesť, o aké problémy so stabilitou išlo? Bol jasne na vine CentOS (ktorá verzia)? Alebo sa CentOS zle znášal s nejakým softom? RHEL podobný problém nemal?

Ďakujem a srdečne zdravím.


Xjmeno363lkmlk

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #16 kdy: 15. 07. 2011, 18:45:35 »
...centos jsme zrusili, byli s nim problemy se stabilitou....


to se mi taky nezdá. Remcáte, nebo máte něco konkrétního?
Kdybyste napsal Linux jsme zrusili, byli s nim problemy se stabilitou, tak možná...

Lenin POWER!

 • ****
 • 434
 • Nekecat a delat!
  • Zobrazit profil
  • Tribut Leninovi
  • E-mail
bsd
« Odpověď #17 kdy: 15. 07. 2011, 21:21:53 »
to Lenin:
Pouzivate i jiny BSD nez Free? A jestli jo, muzes nabidnout nejake srovnani/zkusenosti z provozu?
Na serverech jsme jeden cas meli experimentalne netbsd, ale bylo to moc administrativne narocny, tak jsme to zrusili. Taky jsme experimentovali s openbsd a pouzitim jeho jako OSPF/BGP router, to se neosvedcilo jednak to melo maly prujezd a jednak ty routovaci programy co s tim dodavaji segfaultovali casto. ten prujezd zase takovej problem nebyl ale padajici BGP jo.

netbsd v soucasnosti pouzivame jen pro embedded projekty kdyz je potreba unix na platformne kde primo linux nebeha, mame 2 lidi co umi netbsd preportovat rychle - do tydne na prakticky cokoliv. Nejvic pouzivame pro embedded projekty widle, pak linux a netbsd povetsinou pro projekty co delame s ibm, ibm ten linux do svych zarizeni nechce.

HonzaF

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #18 kdy: 17. 07. 2011, 21:49:35 »
to Lenin:
1) jsme mali, od oracle mame pouze Databazi, RAC provedeni a to Enterpris{C}e za peknej balik bych rekl, ale pro Oracle je to kapka plivance. Jejich Linux? Jakou pridanou hdnotu mu dali pote co ho stahli z RH, pajcli svymi obrazky, vsude hlasaji jak umi support a kdyz se cloveku odpojuji pole s tracama v lozich reknou mu - no vite, to se radeji obratte jinam - wtf, chlapci, ale ja vam platim - no samozrejme, ale mel byste to rychlejsi....  tak jako s tim muzou jit ... :)

2) pokud vim, tak RH licencuje stylem vsechno nebo nic, takze na vsechny 3 (2x DB +1 FW) mame radne zakoupeny licence, zadne 1x Basic licence a updatuju 200 stroju, to se zkuste zeptat napr v Enlogitu.

HF

Lenin POWER!

 • ****
 • 434
 • Nekecat a delat!
  • Zobrazit profil
  • Tribut Leninovi
  • E-mail
Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #19 kdy: 21. 07. 2011, 16:58:47 »
Jo jestli mate jen jednu Oracle ES databazi + Oracle linux tak to na vas pochopitelne dlabou, to je nezajimate. S tim se neda nic delat krome toho se domluvit s nekym ze si tu databazi napise nasebe a vam ji pronajme. Proste bude vase, ale z pohledu Oraclu bude nekoho jineho.
Kdyz treba potrebuju aby oracle opravil neco opravdu rychle tak zavolam znamym z ibm co tam delaji rational SW a ty to do oraclu preposlou jako jejich bug. Do 3 dnu to maji fixnute v kodu. Kdybych to tam nahlasil ja, tak mi to budou delat 2 mesice. Kdyz to tam nahlasi mala firma jako vy tak to nebude nikdy.

Co byli s centosem za problemy? libc segfaultovala pokud se uzivatele tahali z LDAP, neco bylo s futexama a nejaky problemy s OCS2 nebo jak se ten sitovy filesystem jmenuje. Kdyz se tam dal RH tak to bezelo ok. Ono zrejmne zalezi s jakyma volbama kompilatoru jsou ty baliky kompilovany.


Gazda

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #20 kdy: 22. 07. 2011, 09:05:26 »
libc segfaultovala pokud se uzivatele tahali z LDAP, neco bylo s futexama a nejaky problemy s OCS2 nebo jak se ten sitovy filesystem jmenuje. Kdyz se tam dal RH tak to bezelo ok. Ono zrejmne zalezi s jakyma volbama kompilatoru jsou ty baliky kompilovany.
Ďakujem za info. LDAP potrebujeme. Na nete som našiel niekoľko crash reportov, ktoré by mohli zodpovedať tomu, čo hovoríte. Boli v rokoch 2008 až 2010, CentOs 5, 5.1 a 5.2. Všetky súviseli s OpenLDAP a jeden okrem OpenLDAP aj s OpenLDAP-replikáciou a s Cyrus-imapd.

Mimochodom, keď som úvode písal, že so softom na OpenSuse sme na 95% spokojní, tých 5% nespokojnosti patrilo Cyrusu, OpenLDAP a sssd. Sssd v tom môže byť nevinne. Cyrusu a OpenLDAP sa budem v budúcnosti vyhýbať.

Jiří Hnídek

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #21 kdy: 22. 07. 2011, 09:31:19 »
ScientificLinux vypadá nadějně a oproti CentOS vydává verze mnohem rychleji, ALE je tam spousta nedotažených věcí. Například není možné z repozitářů Google Chrome, VirtualBoxu apod instalovat balíčky, protože ScientificLinux vrací jiné číslo release než RedHat a CentOS. Rebrandig (standardní pozadí, atd) je naprosto odpudivej, atd. atd.

Re: CentOS vs. Scientific Linux
« Odpověď #22 kdy: 22. 07. 2011, 09:43:32 »
Scientific Linux robí dojem dosť minoritnej distribúcie.

SL je především výchozí platforma pro laboratoře CERNu a Fermilabu. Tedy, mají základní OS, kde mají společné nutné věci (jako OpenAFS, které například v CentOSu v základu není) a každá jednotlivá laboratoř si pro své účely dodá vlastní software a tím si vlastně vytvoří vlastní distro.

Toto asi obecnou veřejnost moc nezaujme.

Tedy SL vychází z RedHatu, ale SL nerovná se RH. Mají tam vlastní úpravy, bohužel vlastní chybu a nejsou (ani se o to nesnaží) být s RH binárně kompatibilní.

Cíle CentOSu jsou jiné, tam je snaha o 100% kompatibilitu s RedHatem. Proto také vydání 6.0 trvalo tak dlouho. v SL to vydali ve chvíli, kdy s tím byli sami spokojeni, zatímco v CentOS ve chvíli, kdy jim to prošlo testy.