HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR

Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #15 kdy: 06. 12. 2021, 16:33:03 »
Ja jsem si prave cestou RPi a podobnych taky prosel a spokojenej jsem az s Vero+.


Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #16 kdy: 06. 12. 2021, 18:23:21 »
Bohuzel mne nic na internetu nepresvedcilo o tom, ze by to  na Vero fungovalo. jsou tam jen dotazy "proc mi to cuka'
Jakmile se tam zapne 10 bit HDR, tak to zrejme zacne padat z 444 do 420, bud to procesor nebo bandwith toho HDMI nezvlada.

Ono je pro vyrobce jednoduchy napsat zkratky, ktere to individualne podporuje, ale bohuzel je treba, aby fungovaly soucasne.

PLus na Vero zase budu kazdomesicne opravovat Netflix (ktery je hlavni zdroj 4k obsahu). to uz mi stacilo na RPi.

Jedinou sanci je najit kombinaci procesoru a motherboardu s onboard HDMI 2.1, ktera garantovane funguje.


Ja jsem si prave cestou RPi a podobnych taky prosel a spokojenej jsem az s Vero+.

Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #17 kdy: 07. 12. 2021, 05:42:05 »
to mne nejak nenapadlo, ale docasne reseni dobre.

na druhe strane ja nikdy "chytre TV" nezacal pouzitvat, chci co nejblbejsi zobrazovaci jednotku. Nepotrebuji, aby za mne Google a dalsi rozhodoval, co je spravne chovani. Zrovna Android TV prvni verze si dobre pamatuju, jak jsem z te arogance byl sokovany.

Velke monitory se dnes nedelaji, takze to hold je  LG TV, coz je to same v blede modrem. co jsem cetl, tak se z noveho WebOS 6 nedaji vykopat reklamy.



Tak ja misto youtube pouzivam SmartTubeNext. Dale tam jen Emby aplikaci kterou si stejne sideloaduju protoze pouzivam mozna co nejnovejsi (i betaverze) kvuli podpore par veci.

A na hdmi portech mam PS5 a Xbox takze jsem za tahle rád ze to jen tlaci obsah pres LAN do tv a ta si to s pomoci Emby aplikace prechroupe. Jede to svizne uvedeny Intel NUC je jeste overpowered reseni. Sem tam to neco reenkoduje jak se vyskytne nejaky exoticky kodek, ale nejde to skoro poznat. 4K obsah to chroupe i s HDR , zvlada i DolbyVision , za zvuk mam pres arc zapojene domaci kino ( pravda hodne stare onkyo ale DTS , 5.1, Dolby vsechno umi ) a jak neco neumi tak mu to Emby predchroupe do pouzitelne podoby (ATMOS apod.) TV prakticky nemusi mit pripojeni na internet jen kvuli youtube.  Samotne HDD a NUC mam ve skrini kde o nem nevim a vede tam jen prodluzka a sitovy kabel. Kdyz je potreba tak to administratuju pres Anydesk. Kdybych sel vasi cestou potreboval bych jeste asi extra dlouhy HDMI kabel a kvalitni jsou drahe a obcas loterie.

Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #18 kdy: 08. 12. 2021, 19:36:50 »
OK, tak FYI.

testuju RTX3060 (V2.0, 12GB), 2 monitory, 1x 4k60Hz 8bit, 1x LG OLED48C11 (4kx24-120Hz, 10 bit, HDR10).

 delalo to psi kusy (kdykoli jsem zapnul HDR ve Windows, extended monitor se zmenili na mirroring a neslo to vypnout (a HDR samozrejme v coudu).

vykopnul jsem hDMI 2.0 kabel, protoze zrovna dorazil certifikovany 2.1
Okamzite vsechno zacalo fungovat, HDR je jednoznacne identifikovany. pouze mi windows vnutila 60Hz na oba vystupy.

jeste jsem si chvilku hral s Nvidia  control panelem, kterej je teda strasnej a zdalo se, ze nechce 444 pokud je tam 10 bit, ale chovalo se to divne.
pozdeji to zkusim jeste jednou a mozna taky PowerStrip.

musim rozchodit servisni menu na tom LG, aby mi to presne ukazalo parametry signalu. (servisni menu mi uz fungovalo, ale potom jsem updatoval firmware)...

 

Wolda

  • **
  • 71
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #19 kdy: 10. 12. 2021, 07:28:29 »
spis jsem doufal v nejake zkusenosti s Ryzenem 5600G nebo necim takovym.
ale ani tohle nevypada prilis nadejne.

Nemam k dispozici zadne 4K zobrazovadlo, tak muzu jen doufat, ze specifikace nelzou a v budoucnu me to nevysplouchne, nicmene spokojene mi s Debian+KODI jako "zabavna krabicka" funguje nasledujici:



Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #20 kdy: 10. 12. 2021, 17:48:37 »
tak to je zajimavy mutant.

ty parametry signalu jsou tam opravdu explicitne uvedeny.

soucasne tuhle kombinace jsem jeste nevidel, nejaky industrialni boards?
seriovy port? jeden HDMI internal? LVDS?
 AM4 ale "supports Intel cooler"?

spis jsem doufal v nejake zkusenosti s Ryzenem 5600G nebo necim takovym.
ale ani tohle nevypada prilis nadejne.

Nemam k dispozici zadne 4K zobrazovadlo, tak muzu jen doufat, ze specifikace nelzou a v budoucnu me to nevysplouchne, nicmene spokojene mi s Debian+KODI jako "zabavna krabicka" funguje nasledujici:


Wolda

  • **
  • 71
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HTPC pro 4k/100Hz/10bit/HDR
« Odpověď #21 kdy: 10. 12. 2021, 23:37:29 »
tak to je zajimavy mutant.

ty parametry signalu jsou tam opravdu explicitne uvedeny.

soucasne tuhle kombinace jsem jeste nevidel, nejaky industrialni boards?

Spis OEM, kvalitou zpracovani ekvivalentni jinym consumer deskam (to nemyslim nikterak ve zlem).

seriovy port? jeden HDMI internal? LVDS?

To LVDS jsem nerozchodil, a myslim, ze ma omezeni na 1920x1080p. Jinak to "HDMI internal" neznamena nic jineho, nez ze jeden ten konektor neni na zadnim I/O panelu, nybrz "uvnitr" vedle SATA-portu. Nicmene az na umisteni to je normalni HDMI konektor (aspon myslim, dual-head na tom neprovozuju)

AM4 ale "supports Intel cooler"?

Ano, a duvod je zcela prozaicky (a IMHO dava smysl). Specifikace celeho "Thin-ITX" formatu byla vymyslena Intelem https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/product-specifications/thin-mini-itx-based-pc-system-design-guide-rev-1-2.pdf, a rada odpovidajicich sasi ma v sobe zabudovane i chlazeni (viz. ten pasivni Akasa Euler, ale nejen on). Kdyby to tudiz nebylo Intel cooler, tak se to razem stane nekompatibilni s temito sasi, a pak se nabizi otazka, zda radeji neporidit "obycejne" Mini-ITX (napr. https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-A520I-DASH-rev-10#kf , i kdyz ta zda se umi (zatim?) jen Renoir :| ). Dalsi moznost je koupit nejakou "plnotucnou" ITX desku, a vrazim tam PICO-ITX zdroj. Muzu se rozepsat vic, chcete-li. Postavil jsem pro zabavu behem poslednich 2 let nekolik RYZEN-powered ITX stroju s Picassem, Renoirem i Cezannem, vetsina z nich skoncila u pribuznych jako entertainment/gaming/TV ci NAS.
« Poslední změna: 10. 12. 2021, 23:39:56 od Wolda »