Výpadky Bluetooth ve Windows 10

Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« kdy: 25. 11. 2021, 18:58:07 »
Ahoj,
Na NTB s W10 mám problém s výpadky BT v rámci desítek ms, kdy tento nejdokonalejší OS všech dob mi pozastaví Youtube a i jiné přehrávače. Mám sluchátka Senheiser momentum 3 wireless.

Na linuxu a androidu s tím problémy nejsou. Lze nějak vypnout tu úžasnou feature, která pozastaví přehrávání?

uname pošlu, pokud mi někdo napíše, co a kam mám do tohodle svinstva napsat...

Díky
« Poslední změna: 25. 11. 2021, 19:45:12 od Petr Krčmář »


Okabe

Jeden uzivatel "nejmodernejsiho systemu bla bla" Win 10 zada o radu na linuxovam foru a na jinem dajsi uzvatel jen troluje. Vsechno v poradku:

https://support.microsoft.com/cs-cz/windows/zapnut%C3%AD-bluetooth-nebo-vypnut%C3%AD-v-windows-9e92fddd-4e12-e32b-9132-5e36bdb2f75a#Category=Windows_10

To musí být krásný čas být planecej troll (Kde je Lael Ophir),

ne, fakt je mi z tohoto ekosystému na zvracení,

prostě jsem si koupil sluchátka za 9k CZK a ty fungujou všude krom W10.


Okabe

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #3 kdy: 25. 11. 2021, 20:00:06 »
Ono se i tezko radi. Zadny dmesg, zadna poradna diagnostika. Bluetooth je plug'n'play, ma to vubec nejake ovladace? Co nejaky "pruvodce" pripojenim zarizeni nebo tak neco.

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #4 kdy: 25. 11. 2021, 20:12:12 »
Kód: [Vybrat]
C:\Users\Michal>dmesg
'dmesg' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Users\Michal>uname
'uname' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.


Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #5 kdy: 25. 11. 2021, 21:35:56 »
Nemají ta sluchátka na sobě nějaké dotykové ovládání, které by toto mohlo teoreticky způsobovat?

Mám BT "sluchátka" od Niceboye, jsou to jen šputny do uší a výrobce se rozhodl na každé umístit dotykové "tlačítko", které lze, krom kalibrace a spárování jednotlivých šputnů k sobě, použít i k pozastavení přehrávání, změně hlasitosti atd. Bohužel k "stisknutí" tohoto tlačítka dochází často omylem, takže to není úplně praktické.

Nicméně mě napadlo, zda-li problém netkví v tom, že Linux dokáže do sluchátek posílat zvuk, ale nedokáže z nich přijímat vstup.

Je třeba si ale přiznat, že i kdybych měl pravdu, tak aktuálně nevím, jak bych takový problém řešil přímo v systému.

Jinak místo dmesg tu máme Eventlog (prohlížený přes Event Viewer), ale nejsem si jistý, zda-li v něm bude něco užitečného pro váš případ.

Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #6 kdy: 26. 11. 2021, 08:30:06 »
Kód: [Vybrat]
C:\Users\Michal>dmesg
'dmesg' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Users\Michal>uname
'uname' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

To musíš napsat do WSL konzole. ;D

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #7 kdy: 27. 11. 2021, 19:35:29 »
Zkoušel jsem chování těchto sluchátek dále,

VLC funguje OK, možná jen na něco kašle, i když ovládání hlasitosti funguje (tlačítka na sluchátkách).

Nechal jsem sluchátka pověšená na lampičce, vyrobená za komára (ne že by to byla vada), ale v tu chvíli se v náhodných časech zapínají a vypínají streamy (uTube, talkTV, nebula, curiosity stream). Takže to je očividně vada prohlížečů. Resp. jejich reagování na eventy winShitu...


yoyoA

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #8 kdy: 27. 11. 2021, 22:14:43 »
Zkuste Správce zařízení(*), mrkněte jaký má ovladač sluchátek verzi. Jděte na stránky výrobce HW a mrkněte jak je na tom s podporou, když stojí 9 litrů, tak by mohl něco nabízet...

* - Pravé tlačítko myši na Start, volba Spr. zařízení

Hlavně tu neříkejte nesmysly na OS. Očividně problém ovladače.  >:(

Je možné, že byl ovladač zaktualizován a problémy teď začaly s touhle verzí. Kdy jste to začal pozorovat? Ntb je Dell?

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #9 kdy: 27. 11. 2021, 23:49:27 »
...

Díky za reakci.

NTB je Lenovo Yoga (AMD 4000 series), teď koupený. Respektive, doteď jsem fungoval na W7 a Ivy brigde MSI, Redmont Rolling Betu jsem nehodlal používat, nejsem masochista.

V pásmu vody vidím občas nějaké peaky, očividně nějaká wifi,bt,wtf čína, což by neměl být problém. Prostě tam je nějaký totálně uber cool protokol, jehož stav nevydrží pár ms peaky rušení, takže se chová jako náhodný generátor pause-continue, který posílá dál a dementní prohlížeče se toho chytají.

Nejlepší je, když ve Firefoxu pozastavím nějaký nějaký HTML5 obsah, ten se třeba po po hodině probere na sekundu a zase uspí...

To už je fakt totální fetish i na mě....

msx.

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #10 kdy: 30. 11. 2021, 11:02:34 »
Ahoj,
Na NTB s W10 mám problém s výpadky BT v rámci desítek ms, kdy tento nejdokonalejší OS všech dob mi pozastaví Youtube a i jiné přehrávače. Mám sluchátka Senheiser momentum 3 wireless.

Na linuxu a androidu s tím problémy nejsou. Lze nějak vypnout tu úžasnou feature, která pozastaví přehrávání?

uname pošlu, pokud mi někdo napíše, co a kam mám do tohodle svinstva napsat...

Díky
Mal som podobný problém s wifi. Tiež mi to pravidelne vypadávalo. Pomohla mi inštalácia ovládača priamo od výrobcu. Ovládač vo Windows nie je vždy ten najlepší. Predpokladám, že ovládač BT od výrobcu si skúsil inštalovať, ale pre istotu to aj tak píšem. Človek nikdy nevie.

Re:Výpadky Bluetooth ve Windows 10
« Odpověď #11 kdy: 06. 12. 2021, 15:06:42 »
Ahoj,
Na NTB s W10 mám problém s výpadky BT v rámci desítek ms, kdy tento nejdokonalejší OS všech dob mi pozastaví Youtube a i jiné přehrávače. Mám sluchátka Senheiser momentum 3 wireless.

Na linuxu a androidu s tím problémy nejsou. Lze nějak vypnout tu úžasnou feature, která pozastaví přehrávání?

uname pošlu, pokud mi někdo napíše, co a kam mám do tohodle svinstva napsat...

Díky

Nedela to nahodou ta AutoPause Feature primo ve firmware sluchatek? Kouknul jsem se do manualu a tvoje sluchatka ji maji.
Stahni si Sennheiser appku do mobilu, sparuj si sluchatka.

V appce by melo byt nastaveni kde to AutoPause vypnes.

A bud rad ze mas sluchatka ktery to umi vypnout.
(jop mam sluchatka kde tadle chcanka vypnout nejde)

A nebo jsem to spatne pochopil a ty vidis(slysis) ze se ti ty sluchatka odpoji a zvuk se pausne/prepne na reprak?
« Poslední změna: 06. 12. 2021, 15:12:05 od JohnMalejparek »