Kde koupit druhotné licence MS Office

Kde koupit druhotné licence MS Office
« kdy: 13. 11. 2021, 13:50:50 »
Ahoj, máte tip na nějaký spolehlivý obchod na druhotné licence pro MS Office?

Že to je v principu legální je dle výroku ÚOHS už jasné. Problém je jen v tom, že to musíte koupit od někoho kdo vám neprodá jen aktivační klíč, ale převede na vás prokazatelně vlastnictví licence. Koukla jsem se na různé e-shopy a ceny se dost liší. Např. cena za Office 2019 Home & Business jsou od cca 1.5K až po 3.5K.

Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým obchodem? Na mě zatím celkem dobrý dojem dělá: https://www.vyhodny-software.cz


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #1 kdy: 13. 11. 2021, 14:42:00 »
Že to je v principu legální je dle výroku ÚOHS už jasné.
ÚOHS rozhodně nerozhoduje o legalitě či nelegalitě licencí.

McFly

  • *****
  • 584
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2021, 14:45:28 »
Máme dobrou zkušenost se https://www.software-levne.cz/  ;)


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2021, 18:10:44 »
Některých prověřených firem jako výhodný software bych se osobně nebál. Před super výhodnými nabídkami ve stylu desítek až nižších stovek Kč bych však utíkal.
V minulosti jsem schválně testoval jak (ne)fungují tyto "výhodné" a "legální" klíče https://tharo.cz/levne-windows-licence-jak-tento-podvod-funguje/
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)


Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2021, 19:00:47 »
Některých prověřených firem jako výhodný software bych se osobně nebál.

Ani tyhle firmy nemusí znamenat bezproblémový kup. Jak končily XP, tak zákazník si tam koupil W7 a po nás chtěl reinstalaci. Provedli jsme a cca po týdnu se Windows deaktivovaly. Aktivace po telefonu, což je věc, kterou nechcete dělat, a stejně to vydrželo zase tak týden. Reklamace a poslali nový štítek. Omluvili se, že to vykoupili od někoho, kdo to ukradl. Byl to štítek, který byl servaný z nějakého Dellu.

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #6 kdy: 13. 11. 2021, 22:04:21 »
Není ojedinělé, že produktový klíč z výhodný-software je zablokován pro aktivaci, nebo bude teprve zablokován. Né kvůli tomu, že by snad Microsoft věděl, že ho někdo přeprodal, ale většinou kvůli tomu, že je s ním aktivováno více, konkrétně mnoho, strojů.

Aktivační systém má nějaké tolerance, které se liší podle druhu licence.

To, že někde na sběrném dvoře strhnu ze starýho počítače COA štítek ze mne nedělá držitele licence. A těžko se držitelem licence stane ten, komu ho prodám.

Na ebay, aukru a podobně se běžně prodávají všelijaké vývojářské, studenské a další "licence", které fungují jen do doby, než aktivačnímu systému dojde trpělivost, případně dokud není účet studenta/vývojáře zablokován.

EDIT: A jen dodám, že prodeje ani kupující nemají prakticky žádném možnosti si historii produktového klíče ověřit. Může se stát, že po půl roce už nic neaktivuješ a těžko se budeš s někým dohadovat.
« Poslední změna: 13. 11. 2021, 22:08:30 od Рatrik »

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #7 kdy: 13. 11. 2021, 22:24:25 »
EDIT: A jen dodám, že prodeje ani kupující nemají prakticky žádném možnosti si historii produktového klíče ověřit. Může se stát, že po půl roce už nic neaktivuješ a těžko se budeš s někým dohadovat.

Druhotná licence, tak, jak se ujala podle judikátu ESD, je podmíněná jasnou historií od prvotního pořízení, včetně garance, že SW byl odinstalovaný. Pokud někdo koupí druhotnou licenci bez dokladů od prvotního pořízení až dodnes, riskuje. Pokud tyto doklady existují, tak naopak není problém v aktivaci. Na to stačí telefonát, případně pár mailů. MS nijak nebazíruje na konkrétním instalačním kódu, naopak v klidu oficiálně doporučí nainstalovat si software s libovolným klíčem. Důležitá je pro ně pravost licence, instalační klíč a aktivace jsou jen podružné mechanismy. Nicméně, u software za pár menších jednotek tisíc Kč je to ke vzteku toto řešit.

TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #8 kdy: 13. 11. 2021, 22:44:27 »
Já s tebou souhlasím, prakticky to ale pokulhává:
1) Lidi nejsou schopný dokázat, že se to jinde nepoužívá
2) I když úspěšně aktivuješ, aktivace někoho jiného stejným klíčem může způsobit problém v blízké budoucnosti.
3) Aktivace je opravdu jen technický prostředek a technický problém s OEM aktivací by měl řešit OEM - Microsoft neposkytuje technickou podporu pro OEM. A hádejte, kam vás pošle Dell, HP, a podobně se zablokovaným PK na strženém COA štítku...

Microsoft bude zajímat způsob nabytí licence. OEM licenci lze nabýt jen společně s HW, vyjma SBC, a s nákupem druhotné licence můžete narazit. Fakturu od Dell počítače s OEM Windows mít nebudete.

Je třeba si ale uvědomit další stránku věci, Microsoft pochopitelně chce mít spokojené zákazníky a tím, že používáte jeho SW, byť "nelegálně", stejně jste jeho zákazníkem. Takže je zde v praxi určitá tolerance.

Otázkou je, zda člověka tahle potencionální anabáze za ty ušetřené peníze stojí.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2021, 07:52:51 »
Pokud chcete samozřejmě kvalitní licence, pak samozřejmě doporučuji nejproflákejší firmy a to vyhodny_software nebo ruzovka. U těchto je nejvyšší garance přip. šance že vše bude OK. Člověk má COA(štítek), fakturu a ještě nějaký jejich dokument.

Jinak a jsem i otestoval licence z aukra. Jednu jsem koupil za +-300 a další jsem koupil za 80 kč. Samozřejmě jsem to pak musel aktivovat po telefonu. Tu první Office2016 jsem si koupil někdy tak v roce 2018 a funguje doted. Párkrát jsem obnovoval bitovou kopii a licence žádný problém, dokonce jsem 2-3 formátoval. Po formátu a následné instalaci se automaticky aktivovala, stejně jako Windows. Tu druhou za +-80 kč, jsem koupil 2020 jsem formátoval zatím jednou a opětově se vše aktivovalo. ( obě jsou tvz. elektronické, bez štítku ) Možná má zkušenost může být jenom štěstí a problémy teprve příjdou. Faktem je že ty licence jsem z aukra kupoval od těch neprofláklejších účtu, kteří měli spoustu kladných referencí.

Člověk by si měl zpočítat pokud PC příp. NTB má vplánu používat 3-5 let, a pokud mu aukro licence vydrží řekněme těch 5 let tak těch 80 kč je naprosto zadarmo. Aj kdybych musel klíč kupovat každý rok tak je to 5*80 = 400 kč, což je mnohonásobně výhodnější jež i ty licence od 1500 a výš. U těchto hyperlevných licencí prostě počítám, že je jednou  možná zablokují a licence nebude.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2021, 10:20:49 »
( obě jsou tvz. elektronické, bez štítku )

A co to jsou za licence, jak se ten produkt identifikuje?

Když koupím Office Home & Business, tak to vyžaduje svázání s Microsoft účtem. Aby stačil jen klíč k aktivaci u téhle edice, jsem se naposledy setkal u verze 2013 a i tam to byly Office přibalené k počítačům určitých výrobců.


TakyPatrik

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #11 kdy: 14. 11. 2021, 10:52:01 »
Jen pozor na to, že u Office 2013 nedostanete při nákupu (na kartičce) samostatně/s počítačem kód product key, ale kód Redemption Key (pro přidání na Microsoft Account) - dá se použít jen jednou. Samotný kód PK si následně můžete zobrazit v MSA, a až s tímto kódem lze případně použít pro aktivaci - přes internet či telefon. Normálně ale PK pro aktivaci nepotřebujete, jen se přihlásíte vaším MSA.

Pokud koupíte PK k Office 2013, je licence stejně přidružena k nějakýmu učtu, ke kterému nemáte přístup. Často se jedná o účty kradené. Navíc stejně nemáte jistotu, že jeden PK nemá více lidí...

Situace se má tak, že na aukru, ebay a podobně sice koupíte pro aktivaci funkční PK, ale držitelem licence se nestáváte. Často je to šmelina, například všeljaké PK, které Microsoft zdarma poskytuje studentům a vývojářům. O kradených účtech ani nemluvě.

Připomíná mi to doby, kdy nejlevnější autorádia se dala sehnat v bazarech a zastavárnách... čím to asi bylo...

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2021, 10:55:43 »
Situace se má tak, že na aukru, ebay a podobně sice koupíte pro aktivaci funkční PK, ale držitelem licence se nestáváte. Často je to šmelina, například všeljaké PK, které Microsoft zdarma poskytuje studentům a vývojářům. O kradených účtech ani nemluvě.

Připomíná mi to doby, kdy nejlevnější autorádia se dala sehnat v bazarech a zastavárnách... čím to asi bylo...

Proto je potřeba dbát především na prokázání legálního přechodu licence od pořízení až ke kupujícímu. Product key, instalační média a podobně, to jsou jen podružné záležitosti. Licence musí být v pořádku po právní stránce. Ostatní jsou jen technikálie, jak nainstalovat produkt, ale s licencí nesouvisí.

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #13 kdy: 14. 11. 2021, 11:13:51 »
Pokud chcete samozřejmě kvalitní licence, pak samozřejmě doporučuji nejproflákejší firmy a to vyhodny_software nebo ruzovka. U těchto je nejvyšší garance přip. šance že vše bude OK. Člověk má COA(štítek), fakturu a ještě nějaký jejich dokument.
Zrovna růžovce bych se tedy vyhnul veklým obloukem. Před časem provalil jeden jejich pracovník jak to dělají a nakupují krabice nejlevnějšího hw a sw ze zahraničí (i ze skládek) a pak to čistí a snaží se uvést do funkčního stavu. Původ vůbec neřeší ani neznají, licence testují sami zda jdou aktivovat a v případě úspěchu dál prodávají..
Možná bych někde i našel fotky jak to u nich vypadá..
Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

Re:Kde koupit druhotné licence MS Office
« Odpověď #14 kdy: 14. 11. 2021, 11:15:47 »
Před časem provalil jeden jejich pracovník jak to dělají a nakupují krabice nejlevnějšího hw a sw ze zahraničí (i ze skládek) a pak to čistí a snaží se uvést do funkčního stavu. Původ vůbec neřeší ani neznají, licence testují sami zda jdou aktivovat a v případě úspěchu dál prodávají..

Licenci NEMOHOU otestovat. Mohou otestovat maximálně instalační klíč, ale ze skládky opravdu nepořídí LICENCI. A trouba je zákazník, který se při koupi druhotného software spokojí s tím, že dostane instalační klíč místo licenčních dokumentů.