VDSL Bonding v bytě, jak aktivovat druhý pár, propojení?

Re:VDSL Bonding v bytě, jak aktivovat druhý pár, propojení?
« Odpověď #15 kdy: 05. 11. 2021, 14:09:10 »
Mě půl roku trvalo zařídit internet od Starnetu
Ted to ctu ten Starnet to pusobi vtipne :D

V domluvený čas k Vám přijede náš technik a prokonzultuje s Vámi možnost instalace internetové přípojky (umístění antény plus příslušného napájení, napojení na stávající rozvody STARNET v objektu…) a možnost svedení kabelu k Vašemi počítači, nebo k routeru. Samotná instalce pak většinou trvá cca 1-2 hodiny.
Jasne at klidne se stavi, teda s tim ze mi to tam technik udela vse tzv nacerno, nebude se zajmat ale prijde a potajmu natahneme optiku po baraku i kdyby ze sklepa a ja mu za to zaplatim bokem aby to nikdo nevedel :D
Na strechu by ale musel vzit jerab, tam byse nedostal jelikoz je to zamcene.
:D


Re:VDSL Bonding v bytě, jak aktivovat druhý pár, propojení?
« Odpověď #16 kdy: 05. 11. 2021, 22:35:52 »
Starnet je peklo...mozna je nejaka cast jejich techniku ok, ale dost jich je stado howad. Opticke prevesy absolutne bez povoleni, nacpou se do skrini ke konkrenci, klidne i na jejich vylozniky... jsou s nima jen problemy. Je to takovy novodoby internetovy mor.

TakyPatrik

Re:VDSL Bonding v bytě, jak aktivovat druhý pár, propojení?
« Odpověď #17 kdy: 05. 11. 2021, 23:51:11 »
No jo, tak když někdo bydlí v baráku plným debilů, to je pak  těžký něco zařizovat... Důchodci nic nepotřebujou, takže nikdo další podle nich taky ne.

Starnet je kapitola sama pro sebe, taky jsem slyšel hodně. Na druhou stranu, o zákazníka a perou a těží z toho zákazník. Majtelé domu jsou často hovada, domluva s nima není, stejně tak SVJ, takže kolikrát opravdu nezbývá, než prostě ty kabely nějak natahat.

Dříve po barákách všude visely anténní kabely k televizím, pak se začali množit satelitní paraboly a dneska jsou to holt různé antény pro připojení k internetu.

Re:VDSL Bonding v bytě, jak aktivovat druhý pár, propojení?
« Odpověď #18 kdy: 07. 11. 2021, 17:38:25 »
Zacal jsem tedy resit prichod oznameneho Starlink, Starlink je tu a ma mit rychlost 300 Mb/s zatim a upload 50 Mb/s  :)
Musk to vymyslel, vidim vyhodu i kdyz je to drahe, mozna bych to i platil a kazdopadne i rad zkusil. I kdyz ta parabola a radost stoji min 10 000czk.
pozn. dal bych mu klidne za ni 30k kdyby to fungovalo a nabidlo skutecne jine rychlosti
Zacal jsem to resit i ve foru, napsal jsem to i lidem do zahranicniho fora a poslal fotku baraku, jak to v CR vlastne mame  :)
Starlink u me skoncil a ani nezacal  :'(
Problem je ze neni kam umistit parabolu, je sice mala ale potrebuje 360 stupnu kolem sebe a je tak velky problem ji nacpat nekde na okno treba ve 3 patre 5ti patroveho domu. Rekli mi to lidi jak z CR tak lidi ze zahranici a jeste z toho meli srandu, no tak tu parabolu kdyz nemuzes na strechu, objednej ten vysuvnej jerab a tak ji tam umistis potajmu :D  ;D Bohuzel tohle Musk nevychytal, cili spis lidi s pristupem na strechu a nebo na odloucene baraky.

To je váš problém, že bydlíte v cizím a akcpetujete podmínky majítele. Dokonce bych žekl "vaše blbost", ale nechci soudit ekonomicko-sociální podmínky, ze kterých tahle bejkárna vzešla.

Požadavek na viditelnost není v přípaě starlinku tak drsný, k provozu bez citelných výpadku stačí v našich končínách /kousek jižně od prahy/ viditelnost na sever a severozápad. Dishy si vybírá satelity ve viditelné oblasti. V mém případě údolí uprostřed lesa zřejmě aktivně ignoruje satelity nízko nad horizontem, ani se nesnaží směrem nad horizont natáčet.  Výpadky v mém případku činí 2:14 z posledního dne, ale nezaregistroval jsem je.

Reálné rychlosti 160/20, maxima 260/30 s průměrnou latencí kolem 40msec z toho dělají naprosto použitelnou záležitost. Cenou je to samozřejmě cílené dost specificky, mít jakoukoli jinou možnost, nebral bych to. Ale v porovnání se stávající konektivitou (LTE -96dba, kolísající rychlost 4-18/2 a 20-70msec latence) je to celkem výhra.

Druhá věc, pžoazavky na výhled Dishy nejsou dané nedomyšleným konceptem, ale fází, ve které projekt je. Aktuálně je tam nablitý zlomek satelitů, kterjé jsou plánované pro plné 1gbit pokrytí. Dneska už věřím tomu, že to dovedou realizovat...