Android jako touchpad

Android jako touchpad
« kdy: 08. 11. 2021, 07:05:12 »
muj casty use case, slapu na rotopedu, zabijim cas koukanim se (cist nedokazu) na notebook.

jak to z dalky ovladat?
samozrejme existuje google, ale pri dnesni tecnicke tuposti populace, je vzdy nesmirne obtizne najit, jak to vlastne funguje. Jen na technickych forech jako je root.
posila to tu dvou metrovou komunikaci pres "kloud" protoze je to cool? jeden to ciste pres WLAN nebo pres Bluetooth?  (ze to jede "pres wifi" nerika o prcani vsechno pres cloud nic )

nejaka mutace VNC je vzdy mozne, ale overkill a zbytecna bezpecnostni dira.

skoro funguje: nainstalovat na notebook Kodi a ovladat to pomoci Yatse app.
Jenomze Kodi znamena vzdy zapas s  YouTube a mizernou podporu Netflixu (jo, uchodim to, ale jak dlouho to vydrzi fungovat?).

 jsem vlastne zacal pouzivat notebook misto RPI, protoze udrzet OpenElec nebo LibreElec funkci (mineno plne funckni, i s pluginy) na zivote  byl neskutecny vopruz. (nejvic se mil libilo, jak mi po nedavno upgrade na RPI prestal fungovat zvuk, protoze developer usoudil, ze analogy vystup uz neni cool a nikdo ho stejne nepouziva a vykopnul ho).
« Poslední změna: 08. 11. 2021, 10:07:23 od Petr Krčmář »


Re:android jako touchpad
« Odpověď #1 kdy: 08. 11. 2021, 07:38:21 »
Pokud chcete čistě telefon jako touchpad tak by mohl fungovat dobře KDE connect.

Re:android jako touchpad
« Odpověď #2 kdy: 08. 11. 2021, 09:44:45 »
Doporučuju https://www.unifiedremote.com/, používám ho pro ovládání "plátna" v obýváku - na serveru je Ubuntu, má pohodlný trackpad, klávesnice v případě nouze, má i přímo ovládání VLC.

Re:Android jako touchpad
« Odpověď #3 kdy: 08. 11. 2021, 14:59:39 »
diky vyzkousim unified remote.

o tom KDE connect jsem neslysel, vypada zajimave, ale pravdepodobne overkill (ale mozna bych ty nadstandardni funkce vyuzil jinde). ale teda ma to fakt mizerny uzivatelsky manualy.. (teda zadny).

Re:Android jako touchpad
« Odpověď #4 kdy: 08. 11. 2021, 20:05:47 »
no teda, to unified remote je fakt dobry.

to skoro vypada, jako by developer premyslel a prubezne koreloval svoje napady s tim, jak to uzivatele budou v realnym svete vyuzivat.

Dokonce i rotace telefonu, vice monitoru...

co mne vadi, ze mi parkrat i u placene verze vyskocilo okno  "sign in with Google" ze mi to nejak usnadni p raci. . idealne bych internet zablokoval pro app i win service. (coz bohuzle znamena usili). to ale nesouvisi s kvalitou aplikace, ktera je vazne vynikajici.

Jak to umi vic funkci, rad bych potlacil moznost prenosu i obrazu. Opet to funguje paradne, samozrejme to nemusim pouzivat pro simulaci touchpadu. Ale to neni muj use case a radsich bych mel moznost na server casti potlacit API, ktery nebudu vyuzivat. Treba to nejak jde (vzhledem k rozumnosti toho autora).

Ted jen aby uz to developer proboha nemenil kazdej mesic a jen to drzel funkcni.
Netestoval jsem to se starsimi mobily, to by bylo asi uzitecne vyuziti...


Re:Android jako touchpad
« Odpověď #5 kdy: 08. 11. 2021, 20:33:14 »
uz ten prispevek nemuzu editovat.

ono to by default nema autentikaci a network encryption.
samozrejme to podporuje, ale zatim se mi to nepodarilo rozchodit, nekde jsem to rozvrtal experimentovanim.

to by nemuselo byt zas az tak cool

Re:Android jako touchpad
« Odpověď #6 kdy: 08. 11. 2021, 21:48:06 »

Re:Android jako touchpad
« Odpověď #7 kdy: 09. 11. 2021, 09:13:16 »
huh, prvni co vidim na printscreenech, jak je vsude jenom http

jinak pravda, client cast jako www stranka ma jasne delsi zivotnost nez aplikace, ktera muzu prestat fungovat s nejblizsi iteraci androidu
« Poslední změna: 09. 11. 2021, 09:14:53 od pruzkumbojem »