Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi

MaBo

Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« kdy: 23. 10. 2021, 15:06:25 »
Dobrý den, chtěl bych se jen zeptat, zda je vůbec možné provést spojení pc s ubuntu s vlastním mobilem přes wifi (obojí přes domácí síť) nebo bluetooth, aniž by se na mobilu musela instalovat nějaká "spojovací" aplikace. Jde mi o přenos souborů. Pokud je to opravdu debilní dotaz, omlouvám se.
M.
« Poslední změna: 23. 10. 2021, 15:44:45 od Petr Krčmář »


Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2021, 08:09:55 »
ftp?
smb?

netusim aky je OS na tom mobile.
Pouzivam lineageOS + mx linux na notebooku. ide to cez bt


Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2021, 18:16:30 »
Mám zapnuté adb. a používám doplněk pro správce souborů pro filesystem přes adb. Je potřeba na telefonu povolit adb přes wifi (a spárovat, funguje přes TLS, patrně orientovaný na vzdálený přístup) nebo použít ("deprecated") adb přes tcpip (default port 5555)-nezabezpečeno - patrně orientovaný na přístup v lokální  síti

fotka

  • ***
  • 216
    • Zobrazit profil
    • Linux forum
    • E-mail
Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 10. 11. 2021, 10:37:27 »
Citace
aniž by se na mobilu musela instalovat nějaká "spojovací" aplikace
Tohle dost omezuje možnosti, v Androidu je možné odeslat soubor pomocí bluetooth, tak pokud ho podporuje počítač, nebo existují U$B bluetooth adaptéry. Tak by měla jít zařízení spárovat.

Další možnost je mobil připojit datovým kabelem a z PC si stáhnou/nahrát soubory na úložiště telefonu.

Také mě napadlo spustit na Linuxu web server a na něm skript, který umožňuje pomocí webového formuláře nahrát soubor a nahrané soubory jsou na té samé stránce vidět ke stažení + tlačítko pro smazání. detaily.
Linux nováček - CeskeForum.com


Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 10. 11. 2021, 10:41:38 »
kolegove mi zrovna vcera radili v sousednim tematu KDEconnect, se na to mrkni, to vypada, ze je to co potrebujes.

Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #6 kdy: 10. 11. 2021, 15:04:30 »
To spojeni pres Wifi (KDEconnect a podobny) my nevyhovuje. Mam rad ze pripojim kabelem a skrz adb si svuj telefon ovladam. Zaroven se nabiji. Tak jak to ma MyPhoneExplorer.

Re:Spojení PC s Ubuntu s vlastním mobilem přes Wi-Fi
« Odpověď #7 kdy: 11. 11. 2021, 09:02:32 »
Na stahování fotek používám 'SSH server' na mobilu.