Pravidelné snapshoty z IP kamery

PanVP

Re:Pravidelné snapshoty z IP kamery
« Odpověď #15 kdy: 11. 10. 2021, 15:12:50 »
Jak je spolehlive to nataceni

po dvou dnech bude koukat někam úplně jinam

Některé kamery mají implementovaný bod 0/0, třeba i jedinou světelnou závorou (šikmé protnutí horizontálního a vertikálního natáčení). Návrat na tento bod je pak snadný, protože do této polohy se má kamera sama natočit po zapnutí. Skutečně, mnoho takových kamer se po zapnutí samo přesune na výchozí pozici. (Že je správně pozná podle světelné závory, spínače, magnetu nebo "nějak".)

Jednotlivé fixní body se definují návěstím, na které se dokážeš přesunout.
Návěstí "míchačka" může být třeba z NULY dej 20 levá, 3 dolů.
Návěstí "okno" může být třeba z NULY dej -10 levá nebo 10 pravá a 3 dolů.
Pokud by přesun na fixní pozici znamenal přesun na 0 a udělat třeba X kroků left a X up/down, tak by to mělo být vesměs OK. To se musí vyzkoušet.

Otázka je, jestli se při přesunu na návěstí vrátí do výchozí pozice - tj. na kalibrované místo.

Pokud si kamera pamatuje svoje relativní souřadnice, může to skutečně brzo švidrat někam mimo.

No a protože se tazatel chce pravidelně rozhlížet, tj. vlastně nevím, o kolik kroků se kdy posune, je návrat na fixní pozici asi nejlepší řešení. Spoléhat se na údaj v kameře, že kouká na XY, to teda potěš koště. Nicméně, i to se dá řešit, 1x za den provést reset kamery, která by se měla natočit na souřadnice 0/0, pokud to není úplný šunt. To si musí vyzkoušet sám. Jinak to, co chce, vlastně není až tak nic extra. Chce se pokoukat a pak, s úderem celé hodiny, aby se kamera natočila zpět.
« Poslední změna: 11. 10. 2021, 15:16:42 od PanVP »