Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?

Re:Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?
« Odpověď #45 kdy: 30. 11. 2021, 15:12:49 »
Ano, stále tu jsou ISP a různé spolky, co zajišťují internet i tam, kde je to na hranici rentability. A rozhodně kvůli nějakým userům s nadměrným trafficem nebudou tito poskytovatelé měnit svůj obchodní model a investovat do něčeho, co se jim nikdy nevrátí. To je mnohem snadnější takové usery pustit k vodě a ti ať si mudrují jinde, nepochybně se na těch jejich pár stovek měsíčně bude konkurence jenom třást, aby je získala jako nové klienty :D

Chvástat se slogany jako "neomezený internet", to umí každý.. Ale jak to někdo začne využívat, už by ho vykopávali pryč... A právě s tímhle pokryteckým přístupem, mám problém.


Re:Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?
« Odpověď #46 kdy: 30. 11. 2021, 16:10:27 »
Nevím kdo se pořád čím údajně chvástá, každý ISP má nějaké Obchodní podmínky a v nich je také vše uvedeno, vč. obvykle toho, že se může nějaký FUP v případě potřeby uplatnit. Jinak žádný ISP nemá připojení k netu bez omezení, vždycky je tam minimálně omezení v podobě nějakého limitu down/up, takže opravdu všechno neomezeně prostě neexistuje.

SB

 • ****
 • 347
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?
« Odpověď #47 kdy: 01. 12. 2021, 11:57:03 »
Minimální propustnost je dána nařízením ČTÚ.

SB

 • ****
 • 347
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?
« Odpověď #48 kdy: 01. 12. 2021, 12:10:51 »

...Může stát, že mediální instituce má pro určitý region výhradní právo k šíření určitého obsahu, a tak jej nelze hromadně distribuovat prostřednictvím konkurenčního vysílání...

Tohle chápu, akorát mi z toho pořád vychází nepochopení podstaty internetu jako přenosového média, kdy zjišťování umístění zákazníka je z podstaty věci nespolehlivé až nemožné, tudíž s tím nutně musejí vzniknout problémy.

Re:Je propagace VPN za účelem obejití omezení nelegální?
« Odpověď #49 kdy: 18. 03. 2022, 08:42:40 »
Půjčím si vlákno, chci se zeptat jako neznalý:

když teď rusové dělají "velký čínský firewall" a chtějí omezovat provoz, tak z podstaty věci je tahle věc dvousečná ne? Přece nemůže fungovat, že rusko bude všechen provoz ze zahraničí filtrovat, ale naopak můžou všechno navštěvovat, stahovat, schovávat se za VPN, mají mít povoleno pirátit software bez trestu, atd.

Chápu nějaké hackery na vyšším/státním levelu, ale oni to chtějí cenzurovat jen když se to hodí (propaganda) a pokud se jím víc hodí to mít (třeba nějaká google služba, které se v dohledné době nevyplatí vzdát) tak to budou chtít používat, takže si můžou dělat co chtějí? My vám nic nedáme (přístup z/do ruska), ale dál brát budem (bankovní/google služby na které není sankce)?