Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)

Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)
« kdy: 02. 10. 2021, 23:17:01 »
Hladam softver na jednoduchu evidenciu, kde mam co odlozene (rozne suciastky, komponenty, zriedka pouzivane veci). S pribudajucimi rokmi ma uz zacina prehrabavanie sa v suflikoch/krabiciach coraz viac otravovat.

Aktualne pouzivam na mobile Magic Home Inventory), ktory ma sice super model, kde polozky mozno do seba nekonecne zapuzdrit (byt - miestnost - skrina - polica - skatula - polozka), ale inak mi tam chyba vela veci, napr. synchronizacia (nech to vie pouzit i manzelka/deti), automaticka zaloha, limit iba jednej fotky per polozku a dost zaseknuty vyvoj.

Existuju i platene sluzby, ale pride mi, ze je to vela penazi za malo muziky. Ved teoreticky moze na to posluzit i adresarova struktura (dost hlboke vetvenie, neobmedzene obrazky i text v suboroch) + nejaky webovy frontend. Skusal som pouzit na takuto evidenciu aj (grocy), ale neni to ono.

Mate nejaky tip?

Diky, jose
« Poslední změna: 03. 10. 2021, 23:36:42 od Petr Krčmář »


TakyPatrik

Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #1 kdy: 03. 10. 2021, 00:12:20 »

Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #2 kdy: 03. 10. 2021, 00:27:56 »
OSS
https://snipeitapp.com/

pozeram demo, ale pride mi to ako riadny kanon na vrabce. 95 % funkcii toho programu by som urcite nevyuzil (sprava pouzivatelov, requesty, licencie, ..) a napr. lokacie su flat zoznam, co je mozno fajn pre firmu, kde vedia, ze je vsetko v sklade, ale uplne nedostatocne pre domacnost, kde veci mozu byt ulozene na x miestach.

Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #3 kdy: 03. 10. 2021, 10:37:37 »
kdyz to nepotrebujes dyl jak rok tak se toho zbav. pak nebudes resit tyhle kraviny
Děkuji za možnost editace příspěvku.

TakyPatrik

Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #4 kdy: 03. 10. 2021, 10:55:33 »
To je ale platí jen pro spotřební věci spotřebního člověka. Pokud je třeba jeden kutil, nebo si i jen rád hraje v nějakém oboru, má tendenci určité věci hromadit. Pro IT lidi je třeba všelijaký počítačový HW.

OSS
https://snipeitapp.com/

pozeram demo, ale pride mi to ako riadny kanon na vrabce. 95 % funkcii toho programu by som urcite nevyuzil (sprava pouzivatelov, requesty, licencie, ..) a napr. lokacie su flat zoznam, co je mozno fajn pre firmu, kde vedia, ze je vsetko v sklade, ale uplne nedostatocne pre domacnost, kde veci mozu byt ulozene na x miestach.

U těch lokalit jde nastavit Parent location, takže nějakou hiearchii v tom udělat lze.

Já osobně radši volím kanóny na vrabce, pokud to zásadně nekomplikuje nasazení, konfiguraci a provoz, protože je to lepší, než pak mít  nějaký omezený systém, kde mi bude časem něco chybět.


robac

  • ***
  • 198
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #5 kdy: 03. 10. 2021, 12:03:05 »
OSS
https://snipeitapp.com/

pozeram demo, ale pride mi to ako riadny kanon na vrabce. 95 % funkcii toho programu by som urcite nevyuzil (sprava pouzivatelov, requesty, licencie, ..) a napr. lokacie su flat zoznam, co je mozno fajn pre firmu, kde vedia, ze je vsetko v sklade, ale uplne nedostatocne pre domacnost, kde veci mozu byt ulozene na x miestach.
Tak firmě určitě stačí informace, že je to někde v hektarovém skladu. Domácnost je jasně složitější...

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #6 kdy: 03. 10. 2021, 13:04:53 »
OSS
https://snipeitapp.com/

pozeram demo, ale pride mi to ako riadny kanon na vrabce. 95 % funkcii toho programu by som urcite nevyuzil (sprava pouzivatelov, requesty, licencie, ..) a napr. lokacie su flat zoznam, co je mozno fajn pre firmu, kde vedia, ze je vsetko v sklade, ale uplne nedostatocne pre domacnost, kde veci mozu byt ulozene na x miestach.

Hieratchii bych se určitě vyhnul. Každá lokace může mít unikátní název, i kdyby měl být kompozitní.

Re:Evidencia veci v domacnosti (domaci inventar)
« Odpověď #7 kdy: 03. 10. 2021, 13:15:15 »
OSS
https://snipeitapp.com/

pozeram demo, ale pride mi to ako riadny kanon na vrabce. 95 % funkcii toho programu by som urcite nevyuzil (sprava pouzivatelov, requesty, licencie, ..) a napr. lokacie su flat zoznam, co je mozno fajn pre firmu, kde vedia, ze je vsetko v sklade, ale uplne nedostatocne pre domacnost, kde veci mozu byt ulozene na x miestach.

Hieratchii bych se určitě vyhnul. Každá lokace může mít unikátní název, i kdyby měl být kompozitní.

tak mat lokacie pomenovane napr. byt-spalna-roldor-prava_stred-krabica_s_kvetmi sa mi vobec nepaci a myslim si, ze je to dost neflexibilne.

Re:Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)
« Odpověď #8 kdy: 04. 10. 2021, 14:57:00 »
Upřímně hodně štěstí s udržováním seznamů aktuálních. Jedna věc je jednou si to projít a zkatalogovat. Ale druhá věc je si průběžně udržovat aktuální. To jestli opravdu i za dva roky budeš mít, tak respekt. Vím jak by to dopadlo u mě. Já dost často potřebuju nějaký kondenzátory na opravu věcí a snažím se udržet si v excelu skladový zásoby, ale kolikrát myslíš že jsem je zapomněl odečíst ze skladových zásob po tom co jsem s nima něco dělal?

Za mě je nejlepší systém mít prostě krabice s věcma jako "konektory" nebo "součástky - odpory" "součástky-aktivní" "arduino věci",atd...mrknu do skříně a vytáhnu krabici co nejlíp odpovídá tomu co hledám. NA nějaký jemněješí řazení není energie

Re:Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2021, 15:09:29 »
Za mě je nejlepší systém mít prostě krabice s věcma jako "konektory" nebo "součástky - odpory" "součástky-aktivní" "arduino věci",atd...mrknu do skříně a vytáhnu krabici co nejlíp odpovídá tomu co hledám. NA nějaký jemněješí řazení není energie

no a presne takto to mam i ja - nejdem na uroven aka je hodnota rezistora, velkost tlacidla, diody a pod. len ked ten jeden typ suciastky moze byt v jednej z 10 krabic a bud v spajzi alebo v spalni na dvoch roznych miestach, tak.. katalog pomoze. a do tychto veci saham len ja, takze udrzat poriadok zas nie je az taky problem.

Re:Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)
« Odpověď #10 kdy: 04. 10. 2021, 15:37:26 »
My si takhle doma vedeme inventář s trvanlivým jídlem v komoře a používáme na to prostě a jednoduše google sheets. Máme několik separátních seznamů dle kategorie/místa a v nich prostě jen seznam věcí. Sdílení je triviální, hledání taky a víc moc jsme nikdy nepotřebovali.

Re:Evidence věci v domácnosti (domácí inventář)
« Odpověď #11 kdy: 05. 10. 2021, 21:27:45 »
Mně s tímto problémem dost pomohla aplikace Nevyhazujto.cz, ale chápu, že to asi není, co čekáte...