Apple M1 - unzip = kernel panic

PanVP

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #15 kdy: 14. 10. 2021, 19:06:01 »
Neni to proste vadnou RAM?

Taky by mi přišlo, že je ta ram vadná. Jestli je on-chip a komprimovaná, tak to potěš koště  :o


Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #16 kdy: 14. 10. 2021, 21:22:41 »
Hm, když výstup pošlu do /dev/null, tak to celé proběhne bez pádu, takže na RAMku to nevypadá.

Ston3

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #17 kdy: 14. 10. 2021, 23:34:43 »
Zkusil jsem:
dd if=/dev/random bs=1048576 count=1024 of=1024.dd
for i in {1..20}; do cp 1024.dd 1024_$i.dd; done
zip -v1 1024.zip 1024*
du -hs 1024.zip
 21G   1024.zip

unzip 1024.zip
a v pohodě rozbaleno.
Případně můžu nasimulovat jinak.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #18 kdy: 15. 10. 2021, 00:05:37 »
Hm, když výstup pošlu do /dev/null, tak to celé proběhne bez pádu, takže na RAMku to nevypadá.

Jestli to zalezi na power/thermals, tak bych to zkusil porovnat mezi napajenim z baterky vs AC adapter.. minimalne to udela rozdil v power profile (jestli jsi to do toho nerejpal uz..)

Ale kdyby to melo padat pri vetsi zatezi, tak bys to videl i jinde, nez jen u unzipu. Apropo.. komprese zipem vzdy je ok?

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #19 kdy: 15. 10. 2021, 01:16:54 »
ja nevim, nekupoval si Apple presne abys timhle nemusel prochazet?
Mas to novy, nakopej prodejce do zadku.


Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #20 kdy: 15. 10. 2021, 13:11:48 »
1. Zazipování funguje bez problému

2. O přehřátí 100% nejde, je to chladný jako lednice

3. @pruzkumbojem - Právě o to mi jde, na Macu jsem asi 5 let, právě proto, že na tom nechci nic řešit. Troubleshootingu mám dost v práci. Omlátit o hlavu se jim to právě snažím, proto mě zajímalo, jestli to je všeobecný bug, nebo je něco špatně u mě (i v safe boot to dělá, takže leda v jádře nebo hw).

V tuhle chvíli musím čekat na stable macos monterey, protože jsem chtěl ozkoušet jestli to není na betě fixnutý a když jsem na ně vybalil pro ně nesrozumitelná slova jako kernel panic, tak mě odmítly s betou supportovat. To že ten důvod, proč jsem tam tu betu dával je ten bug, už je zdá se vedlejší. Všechny mé odeslané logy prý nevidí, takže čekat..

Apple je super, dokud se něco nepokazí, už jsem to zažil s iphonem..

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #21 kdy: 15. 10. 2021, 16:09:40 »
Co tak skompilovat vlastni verzi s debug symbols ?
https://opensource.apple.com/source/zip/zip-18/
a spustit to pres debugger? Rychlost bude horsi ale treba se to sekne na nejake chybe drive nez posle procesor do kytek.

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #22 kdy: 15. 10. 2021, 18:31:55 »
Dopisovat nebo volat se supportem v tomhle případě asi nepomůže nebo bude na dlouho. Z radaru se ti možná časem ozvou (mně několikrát jo) ale to není support v pravém slova smyslu.

Zkus napsat nebo zavolat do nějakého autorizovaného servisu jako je třeba “Český servis” kde dokážou udělat on-site diagnostiku apple a toolama a případně vyřídit reklamaci výměnou nebo opravou.

Dá se tam asi doklikat i tudy https://getsupport.apple.com/ , je tam volba “donést do servisu”

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #23 kdy: 16. 10. 2021, 15:47:06 »
Co tak skompilovat vlastni verzi s debug symbols ?
https://opensource.apple.com/source/zip/zip-18/
a spustit to pres debugger? Rychlost bude horsi ale treba se to sekne na nejake chybe drive nez posle procesor do kytek.
No hlavně může:
 - zjistit jestli to padá deterministicky na zhruba stejném místě (laděním, kolik to rozbalilo než to crashlo) = jestli je to spíš deterministický bug v HW nebo nějaká blbost typu teplota nebo kolísání napětí. Vlastně by taky mohl pustit unzip přes cpulimit jestli se to nezmění
 - izolovat minimální testcase mazáním různých funkcí z unzipu

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #24 kdy: 22. 10. 2021, 15:09:18 »
Bylo by zajímavé to zjistit ve variantě čipu M1X a M1X Pro a případně v Budoucnu M2XXX Pro Platinum

Mimochodem, cobyste volili, kdybyste si měli vybrat:
1. kernel panic při dekompresi zip (Apple M1; tady)
2. extrémně pomalá dekomprese  (ARM v8 Snapdragon  ;támhle)

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #25 kdy: 22. 10. 2021, 15:28:14 »
Mimochodem, cobyste volili, kdybyste si měli vybrat:
1. kernel panic při dekompresi zip (Apple M1; tady)
2. extrémně pomalá dekomprese  (ARM v8 Snapdragon  ;támhle)

IBM Power s hw akceleratorem komprese :)

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #26 kdy: 22. 10. 2021, 20:27:56 »
Tak mi to nedalo a taky jsem vyzkoušel... MBA M1, 30GB zip, rozbaleno bez problému.

Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #27 kdy: 23. 10. 2021, 11:29:15 »
3. @pruzkumbojem - Právě o to mi jde, na Macu jsem asi 5 let, právě proto, že na tom nechci nic řešit. Troubleshootingu mám dost v práci. Omlátit o hlavu se jim to právě snažím, proto mě zajímalo, jestli to je všeobecný bug, nebo je něco špatně u mě (i v safe boot to dělá, takže leda v jádře nebo hw).
Prostě to reklamuj/vrať jako vadný kus, protože to vadný kus evidentně je. Pokud by to náhodou byl všeobecný bug, tak to nic nemění - akorát ťech vadných kusů bude pár miliónů.

Citace
V tuhle chvíli musím čekat na stable macos monterey, protože jsem chtěl ozkoušet jestli to není na betě fixnutý a když jsem na ně vybalil pro ně nesrozumitelná slova jako kernel panic, tak mě odmítly s betou supportovat. To že ten důvod, proč jsem tam tu betu dával je ten bug, už je zdá se vedlejší. Všechny mé odeslané logy prý nevidí, takže čekat..
Ok, to nebyl zrovna nejlepší nápad, ale nevidím důvod proč čekat - prostě tam vrať verzi která tam byla při koupení.


ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« Odpověď #28 kdy: 23. 10. 2021, 20:54:03 »
V tuhle chvíli musím čekat na stable macos monterey, protože jsem chtěl ozkoušet jestli to není na betě fixnutý a když jsem na ně vybalil pro ně nesrozumitelná slova jako kernel panic, tak mě odmítly s betou supportovat. To že ten důvod, proč jsem tam tu betu dával je ten bug, už je zdá se vedlejší. Všechny mé odeslané logy prý nevidí, takže čekat..
Ok, to nebyl zrovna nejlepší nápad, ale nevidím důvod proč čekat - prostě tam vrať verzi která tam byla při koupení.
Zase extra dlho čakať nebude, monterey vychádza pozajtra. Keď sa s tým vedel hrať celé mesiace, tak čo sú to dva dni.

Akurát mu to bude dobré iba na to, aby to vrátil predajcovi s aktuálnym systémom. Vyzerá to na vadný kus, tiež som nemal problém rozbaliť ~100 GB zipy.