okias
Cold boot attack by mohl byt proveden, nebot do pameti se ukladaji klicove informace nesifrovane (pristupove klice). Tusim, ze neco takovyho dela napr. policie, kdyz jde po vytipovane osobe s PC, vyhlidnou si dobu kdy system bezi. Uz musi skutecke o neco jit.
Starý Tux, aaa158, Ondrej Nemecek
Tak to je v takovem pripade bezpecnost celkem nic moc, to se tam snad dostane kdejaky utocnik jouda. Do soukromych a pracovnich veci mi nikdo lezt nemusi. Jestli se na chvilku obrazovka obevi, urcite to neni idealni. Ale primo v popredi zneuzitelna data nechavat neni dobry napad. Horsi by bylo, kdyzby se utocnik primo mohl prihlasit (odemknout sezeni). Ale i to, ze se na zlomek sekundy obrazovka obevi, neni idealni.
k3dAR
Mam Ubuntu 16.04, protoze novejsi verze na notasu blbly. Tam jde jeste sifrovat jen home slozku. Coz neni nejsilnejsi bezpecnost (v tmp, swap a pod. muze neco byt), ale proti beznym utocnikum (napr. v pripade kradeze notasu) to snad staci. Ve ve swapu, tmp, var, log se snazim nic duleziteho nenechavat. Idealni to ale urcite neni. Navic muze nekdo pridat neco na disk do systemu mimo home, co bude sbirat dalsi pristupove udaje. Staci se zmocnit vypnuteho notasu, ktery pak dal budu pouzivat.