VoWiFi - WiFi volání a VPN

Re:VoWiFi - WiFi volání a VPN
« Odpověď #15 kdy: 31. 07. 2021, 21:32:27 »
Mám paušál přes firmu a platím za něj pár korun. Jsem s ním až na nefunkční voWiFi tady na Slovensku spokojený. Druhé číslo u Vodafonu funguje na voWiFi bez problému - v letadlovém režimu, bez GPS, v krásné kvalitě.
Signál operátorů tu není pomalu žádný. Když bych si chtěl zavolat, tak musím do lesa na kopec, ale riskuju tím to, že mě sežere medvěd.
VPN jsem zkoušel akorát od AdGuardu. Chtěl jsem se tu poptat na zkušenosti, než začnu random kupovat měsíční předplatné u dalších VPNek, tunelu...
Díky dík!
Pokud funguje ten Vodafone, tak by neměl být problém nastavit na něho směrování hovorů z O2 čísla při nedostupnosti. Tím se vyřeší příchozí hovory.
Co se týká hovorů odchozích, tak je otázkou, kolik jich je. Jestli zanedbatelně, pak třeba již zmiňovaný Odorik s cenou volání 0,59 Kč / min. při tarifikaci 1+1. Jestli víc, tak lze třeba fayn MAXI s "flatem" 3000 min. za 249 Kč. Pořád to bude výhodnější, než nějaká placená VPN a k tomu ještě harakiri s vytvářením WiFi (tedy ne, že by to nemohlo fungovat, ale je otázkou, jestli tam nebude velká latence nebo jiné problémy, jenž ten hovor přes VoWiFi znemožní).


Re:VoWiFi - WiFi volání a VPN
« Odpověď #16 kdy: 01. 08. 2021, 12:36:41 »
Díky za všechny odpovědi  :)
S VoWiFi by všechno bylo jednodušší. Teď je nejsnažší cestou přeposílání hovorů na Vodafone číslo a volání zpět z něj.
Myslel jsem si, že ošálit VoWiFi s VPNkou bude hračka. Snad časem  ;D

Re:VoWiFi - WiFi volání a VPN
« Odpověď #17 kdy: 02. 08. 2021, 10:53:42 »
Jelikoz se pro VoWiFi smeruje traffic vzdy primou cestou (mimo VPNku v mobilu), tak ty VPNky nepomuzou.

To je zase nějaký výmysl Androidu, že tam běží procesy, které nerespektují např. defaultní routu?
Ano. V Androidu v základní směrovací tabulce žádná výchozí brána vůbec není. Tabulek i pravidel se tam používá opravdu hodně a není vůbec jednoduché se v tom vyznat. Je to tak mimo jiné proto, aby se datové spojení nerozbilo pokaždé, když se telefon ocitne v blízkosti internet-free Wi-Fi (po vzoru sugar-free), nebo třeba Wi-Fi s captive portálem. Místo toho se na Wi-Fi nejdřív spustí proces detekce konektivity a captive portálů a teprve poté, co telefon nazná, že Wi-Fi je funkční, přemigruje tam provoz všech aplikací.

Stejně tak je zařízeno, že  VPN se nikdy nezacyklí a dokonce může VPN aplikace určit, které aplikace tunelem mají či nemají procházet.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:VoWiFi - WiFi volání a VPN
« Odpověď #18 kdy: 13. 09. 2021, 12:50:06 »
Díky za všechny odpovědi  :)
S VoWiFi by všechno bylo jednodušší. Teď je nejsnažší cestou přeposílání hovorů na Vodafone číslo a volání zpět z něj.
Myslel jsem si, že ošálit VoWiFi s VPNkou bude hračka. Snad časem  ;D

Mne by se to taky hodilo :)
Pouzivam ShadowSocks (na ceskou VPS) jako VPN na Androidu ale to VoWiFi nikdy nenabehne u O2 predplacenky v EU roamingu :(

Ted mi dali u O2 za dobiti kreditu 30minut volani do zahranici, takze jsem zkousel jestli to bude  fungovat i z EU roamingu a 2 min na Kubu znamym mne zuctovali 133,10 Kč :(

S tim VoWiFi by to mnelo uctovat jako volani z CR :) ale u O2.cz to proste mimo CR nefunguje :(

Re:VoWiFi - WiFi volání a VPN
« Odpověď #19 kdy: 15. 09. 2021, 08:22:12 »


Mne by se to taky hodilo :)
Pouzivam ShadowSocks (na ceskou VPS) jako VPN na Androidu ale to VoWiFi nikdy nenabehne u O2 predplacenky v EU roamingu :(

Ted mi dali u O2 za dobiti kreditu 30minut volani do zahranici, takze jsem zkousel jestli to bude  fungovat i z EU roamingu a 2 min na Kubu znamym mne zuctovali 133,10 Kč :(

S tim VoWiFi by to mnelo uctovat jako volani z CR :) ale u O2.cz to proste mimo CR nefunguje :(

VoWiFi je mimo CR blokovane schvalne nejen u O2. Prave z duvodu uctovani. Jeste k tomu provozu mimo VPN. Snadno zjistite, jestli jdete tou VPN nebo ne tak, ze si na sve WiFi siti chytite provoz na epdg.epc.mnc002.mcc230.pub.3gppnetwork.org. Toto FQDN musi tel. zresolvit a na nej pak sestavuje IPSEC.

Detailneji treba zde  https://www.wipro.com/network-edge-providers/untrusted-non-3gpp-access-network-interworking-with-5g-core/, sice pro 5G, ale lepsi obrazek jsem ted nenasel, spodni cast je stejna i ve 4G. Jde o SWu interface, ktery se tu diskutuje.