SQLite databáze a delete

SQLite databáze a delete
« kdy: 17. 09. 2021, 20:02:53 »
Ahoj chtel bych se zeptat, za by me nekdo nemohl nasmerovat pripadne vysvetlit. Mam databazovy soubor v SQlite databazi a v nem mam tabulku ve ktere jsou obecne udaje a cas. Protoze mam databazove soubory ktere maji uz kolem 100000 zaznamu za nekolik let, rekl jsem si, ze si vytvorim pomocnej databazovej soubor a v nem budu mit jen data za posledni dva mesice. To vsechno mi funguje, ale prekvapilo me, ze puvodni soubor s temi 100000 zaznamy a novy soubor, ktery ma jen nekolik tisic zaznamu maji priblizne stejnou velikost. Je to v poradku? Resim to z toho duvodu, ze ta data pak vizualizuju v grafane. Pokud mam v databazi jen par zaznamu tak to funguje vcelku svizne, jakmile jich je tam ale tisice tak je odezva dost pomala coz se mi nelibi. Rikal jsem si, ze by mi redukce tech dat mohla pomoci, ale ted si nejsem jistej jestli je to spravna cesta. Dik.
« Poslední změna: 19. 09. 2021, 21:27:34 od Petr Krčmář »


Re:SQLite databaze a delete
« Odpověď #1 kdy: 17. 09. 2021, 21:10:17 »
potunit hele

Citace
.........v nem mam tabulku ve ktere jsou obecne udaje a cas

nebo jakoby uplně vymětit hele  :D ;)


update: eště cache_size pragma vtom potuení neni zmíněný a mohlo by bejt moc moc  důležitý hele  :o :o
« Poslední změna: 17. 09. 2021, 21:18:12 od Wrána diskuze »
lidi postižený environmentálním žalem hele choděj za ekopsycholožkama hele 🤡 💆 🤡 💆

Re:SQLite databaze a delete
« Odpověď #2 kdy: 17. 09. 2021, 21:36:15 »
Krasny :) dik za nakopnuti rovnou do toho spravnyho...stacilo dat v jiz vytvorenem souboru pragma auto_vacuum = FULL a zda se ze to dela to co chci. Tohle by me nikdy nenepadlo. Dik moc.