GUI pro slučování podobných textových souborů

Re:GUI pro slučování podobných textových souborů
« Odpověď #15 kdy: 14. 09. 2021, 07:37:27 »
WinMerge asi najlepsi mergovaci tool aky som kedy videl.

V pipade ze si odkazany na widle tak hej...

« Odpověď #16 kdy: 14. 09. 2021, 09:11:03 »
Řešil jsem podobnou věc jako autor dotazu a další.

- porovnávání/mergování "po slovech" (konkrétně třeba values v .csv souboru)

- mít možnost u "třícestného merge" zapnout/vypnout zobrazení levého, středního, pravého sloupce (tj ukázat jen přidané věci, jen odebrané věci a jen změněné věci, s nějakým summary info, kolik toho je). Winmerge např. při diffování dvou adresářů nabídne toggle buttony "left only" "right only" "not equal only"... ale při diffování dvou souborů ne.

- semantické porovnávání u json/yaml - např. na pořadí atributů nezáleží (příp. ještě - a to už je vyšší dívčí - na pořadí prvků pole nezáleží, identifikují se např. pomocí id atributu; a to vše rekurzivně, zajímají mne i vnořené objekty a pole)

Vždy jsem toho nějak docílil s CLI (comm, diff, jq...) nebo stávajícími tooly (na ty jsony mi velmi často jenom je sesortovat a porovnat textově, ale ne vždy, někdy posloužil excel, ..), v nejhorším jsem si napsal skriptík v bash/pythonu, ale nějaký GUI tool, který by měl takovéto pokročilé vlastnosti, postrádám. Zkoušel jsem i různé online tooly a nebylo to úplně ono (nehledě na to, že někdy content může být potenciálně citlivý a nerad to odesílám na cizí server). Chci offline tool. "Mezera na trhu"?

« Odpověď #17 kdy: 15. 09. 2021, 10:19:45 »
SmartSynchronize (placený) umí i merge označeného textu, takže i po slovech.

Děkuji za tip. Vyzkoušel jsem v rámci zkušební doby zdarma.
Označený text to umí přiřadit doleva-doprava, čili zhruba to co bych potřeboval. Nicméně:
  • pro přijetí/odmítnutí změny je nutné označit text, pravé tlačítko myši, kliknout na správnou položku. Chtěl jsem ještě něco pohodlnějšího :-)
  • Špatně funguje undo/redo (nejen v tom režimu "po slovech")
  • Občas nejde pracovat s označením, ale je možnost jen "apply inner-line difference", tedy zase jen celý řádek..

« Odpověď #18 kdy: 15. 09. 2021, 10:39:35 »
SmartSynchronize (placený) umí i merge označeného textu, takže i po slovech.

Děkuji za tip. Vyzkoušel jsem v rámci zkušební doby zdarma.
Označený text to umí přiřadit doleva-doprava, čili zhruba to co bych potřeboval. Nicméně:
  • pro přijetí/odmítnutí změny je nutné označit text, pravé tlačítko myši, kliknout na správnou položku. Chtěl jsem ještě něco pohodlnějšího :-)
  • Špatně funguje undo/redo (nejen v tom režimu "po slovech")
  • Občas nejde pracovat s označením, ale je možnost jen "apply inner-line difference", tedy zase jen celý řádek..

Já bych uživateli nabídl řešení postavené nad tím vimem nebo mu napsal custom řešení. V případě, že změny jsou v obou souborech vždy na stejném tj. odpovídajícím řádku, by to nemělo být tak složité. Šipkama nahoru/dolu by se posouvalo mezi řádkama, šipkama doprava/doleva by se posouvalo mezi změnama a třeba ALT+R/ALT+L by uživatel akceptoval verzi vlevo nebo vpravo. Plus tlačítko na načtení souboru doleva, tlačítko načtení souboru doprava a tlačítko na uložení výsledného merge.

V implementaci by se při posunu na příslušný řádek tento rozdělil na více řádků po slovech a pak použil třeba tradiční diff algoritmus, nakonec by se řádek zase spojil zpět. Kontext porovnávání by tedy byl omezen na řádky stejného čísla v levém i v pravém souboru (první řádek vůči prvnímu, druhý řádek vůči druhému atd.). Možná to je trochu naivní představa a v praxi by měla nedokonalosti, ale princip by mohl sedět.

Kit

• 643
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 15. 09. 2021, 11:05:19 »
Vimdiff

« Odpověď #20 kdy: 15. 09. 2021, 17:09:20 »
"Mezera na trhu"?
Nový nástroj je samozřejmě možnost, jen mě zajímalo, zda již neexistuje něco co někdo používá / zná, ale co jsem nebyl schopen vyhledat.

« Odpověď #21 kdy: 15. 09. 2021, 17:11:28 »
WinMerge asi najlepsi mergovaci tool aky som kedy videl.
Zkoušel jsem s wine, tam mě zatím WinMerge nepřesvědčil. Možná mu dám ještě možnost s oprášeným virtualboxem.

« Odpověď #22 kdy: 15. 09. 2021, 17:52:39 »
Vimdiff
Nějaké tipy pro nastavení nebo používání, aby dělal to, co je popsáno v OP?
Ve výchozím nastavení nezobrazuje jednotlivé změny, ale skoro celý řádek.
Na to jsem našel plugin https://github.com/rickhowe/diffchar.vim, který to o něco vylepšuje, ale třeba řádek # komenář ... nevyhodnotí jako jednotlivou změnu a všechny řádky po něm už "rozhází"...

« Odpověď #23 kdy: 15. 09. 2021, 17:55:18 »
Nový nástroj je samozřejmě možnost, jen mě zajímalo, zda již neexistuje něco co někdo používá / zná, ale co jsem nebyl schopen vyhledat.
Přesto děkuji za podněty a nápady, možná se k nim časem dostanu

« Odpověď #24 kdy: Dnes v 01:04:25 »
Tak jsem si nakonec vyrobil vlasntí udělátko, pro prohlížeč, přesně dle vlastních požadavků :-)
Kdyby to někoho zajímalo:
"webová aplikace"
demo gif

« Odpověď #25 kdy: Dnes v 08:46:27 »
Hezké, jednoduché  :D