Soukromí v dnešní době

Re:Soukromí v dnešní době
« Odpověď #30 kdy: 30. 08. 2021, 13:23:24 »
jen podotykam, ze to nebylo pizze ,ajko takove, byl to vulgarni hlas primitiva, kterej dost vyhrozoval cimsi o penezich.

od tech uz bych nekoupil mobil, kde nefunguje automaticke nahravani hovoru. zpet mi neco rikal syn, neco jeho matka, cislo potlacene, uz s tim nic nedokazu.

rovnou rikam Jirsakovi, ze ne, nebudu volat na operatora aby mi to cislo zjistit, je to pitomost.


jako chápu frustraci, jsem nechtěl zlehčovat, spíš ukázat, že to může bejt ještě horší, anebo, že to číslo někdo mohl vyčuchat náhodně.
Gréta je nejlepší.


Re:Soukromí v dnešní době
« Odpověď #31 kdy: 30. 08. 2021, 15:02:09 »
Osobne to resim tak, ze se vyhybam alespon tomu nejvetsimu svinstvu. Coz za me v dnesni dobe znamena zarizeni s iOS/Androidem, platebni karty, ze SW veci pak FB/Whatsup a Google.
Mam zvlast oddeleny e-mail soukromy a na registrace, jeste by to chtelo podobne resit telefonni cisla - osobni, bankovnictvi a objednavky z eshopu + registrace. Idealni by bylo ty registracni emaily/SIMkarty obcas zmenit.
Jinak v registracich, kde to neni nutne, neuvadim realne soukrome udaje. Stejne tak neukladat soukroma data do cloudu.
Vic asi bezny clovek udelat nemuze, bohuzel zijeme v odstate v digitalnim vezeni, kde clovek moc neovlivni.
« Poslední změna: 30. 08. 2021, 15:07:50 od NoxNox »

Re:Soukromí v dnešní době - cítím se jako tazatel
« Odpověď #32 kdy: 31. 08. 2021, 00:21:08 »
Dnes jsem si čekoval nastavení na fejsu. A v tabu Mobil je moje telefonní číslo!!! Cítím se jako tazatel(ka) Nechápu jak se tam dostalo. Možná kdysi dávno jsem ho tam zadával jako ověření pro nějaké odblokování.... Ale pak jsem viděl že ho tam nemám uvedené, byl jsem v klidu.

Ale teď! A dokonce ani tlačítko Odebrat nic nedělá.Spiknutí? "Chyba v matrixu?"



Já to řeším tak, že těm největším svinstvům se vyhýbám, ale většinu věcí lze (alternativně*) "dezinfikovat"/používat anonymně/bez šmírování.
* alternativě - jenže tohle je klíčové, jak moc alternativně, například otázka vlastnictví dotykového mobilu. No go? kašlat na to, nezakládat si google účet? Založit si na náhodné jmeno? Za mě lineageos bez gms,microg, blokátory, F-droid. 

U každé oblasti je široké spektrum řešení od radikálního, přes pracné, laxní, ignorantské až po "smíření"

Re:Soukromí v dnešní době
« Odpověď #33 kdy: 31. 08. 2021, 07:38:05 »
Řekl bych, že to má víc rovin -

Rovina 1 - zmizet ze světa - to podle mě nejde. Člověk už je odmala tak moc součástí společnosti, že není reálné najednou přestat digitálně existovat a smazat za sebou stopy

Rovina 2 - soukromí exisující osoby - nereálné pokud jde o normální život - vždycky někam musíš zadat nějakou formu identifikace

Rovina 3 - avatar ve virtuálním světě - tady je to podle mě zatím asi ok (pokud se nebudeš snažit spojit rovinu 2 a 3 a pokud po tobě opravdu někdo nepůjde). Dá se použít proton mail, talis - ideálně na fyzickém železe, možná i nějaký mobil s alternativní rom, kde bude operátor sloužit pouze jako poskytovatel datových služeb a vše pojedeš přes vlastní VPN

Klíčem je oddělit reálný svět od avatara

Re:Soukromí v dnešní době
« Odpověď #34 kdy: 01. 09. 2021, 20:41:55 »


Re:Soukromí v dnešní době - cítím se jako tazatel
« Odpověď #35 kdy: 01. 09. 2021, 21:15:29 »
vyhybas se tem nejvetsim svinstvum, ale "cekujes tab na fejsu"?


Dnes jsem si čekoval nastavení na fejsu. A v tabu Mobil je moje telefonní číslo!!! Cítím se jako tazatel(ka) Nechápu jak se tam dostalo. Možná kdysi dávno jsem ho tam zadával jako ověření pro nějaké odblokování.... Ale pak jsem viděl že ho tam nemám uvedené, byl jsem v klidu.

Ale teď! A dokonce ani tlačítko Odebrat nic nedělá.Spiknutí? "Chyba v matrixu?"



Já to řeším tak, že těm největším svinstvům se vyhýbám, ale většinu věcí lze (alternativně*) "dezinfikovat"/používat anonymně/bez šmírování.
* alternativě - jenže tohle je klíčové, jak moc alternativně, například otázka vlastnictví dotykového mobilu. No go? kašlat na to, nezakládat si google účet? Založit si na náhodné jmeno? Za mě lineageos bez gms,microg, blokátory, F-droid. 

U každé oblasti je široké spektrum řešení od radikálního, přes pracné, laxní, ignorantské až po "smíření"

Re:Soukromí v dnešní době
« Odpověď #36 kdy: 01. 09. 2021, 21:38:13 »
Gréta je nejlepší.