LED podsvícení TV - diagnostika spínaného zdroje

vesterna12

  • ***
  • 122
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Podsvícení televize se čas od času nespustí.
Obraz i zvuk funguje. Televize má cca 8 let.
Moje teorie jsou kondenzátory na konci životnosti.
Taky nejsou moc daleko od pasivního chladiče spínaných tranzistorů což asi ovlivní životnost kondenzátoru.
Kdyby byla mrtvá dioda, trafo, pojistka, tranzistor tak by se podsvícení nemělo spustit vůbec.
Je moje teorie správná?
Je mi líto ji vyhodit pokud by to byl tak banální problém. Kondenzátory nejsou nafouklé. Žádné známky po zahoření ani u ostatních součástek.

 


Re:LED podsvícení TV - diagnostika spínaného zdroje
« Odpověď #1 kdy: 10. 09. 2021, 14:03:01 »
Kondenzátory nebo studeňák (díky rozpínání a smršťování po letech teplotního namáhání)....teoreticky může být i vadná (rozpojená) dioda v tom podsvícení...ale to by se asi projevilo i nějakým blikáním za provozu...

Špatný kondenzátory nemusí být nafouklý.
Když se zapnutá TV vypne a za chvíli (než stihne zchladnout) zase zapne, tak naběhne v pohodě? Kondenzátory mají lepší parametry když jsou zahřáté...

Re:LED podsvícení TV - diagnostika spínaného zdroje
« Odpověď #2 kdy: 10. 09. 2021, 14:10:44 »
S velkou pravdepodobnostou to bude nejaky odchadzajuci kondenzator. Kondenzatory nemusia byt nafuknute.  Niekedy sa stane, ze vytecu zo spodu a pri blizsom pohlade je vydiet, ze su nafuknute zo spodu. Tie male sa nemaju ani ako nafuknut a zistit to len premeranim.
Dnes je problem najst niekoho kto ti to opravi. Bud nejaky garazovy servis alebo nadsenec. Vecsi servis sa bud s tebou nebude bavit pri tak starej TV alebo ti vymeni cely modul a da si to pekne zapaltit, ze si to vela ludi rozmysli.