Solární elektrárna - co za dodavatele?

Solární elektrárna - co za dodavatele?
« kdy: 24. 09. 2021, 17:43:56 »
Zdravím,
Máte někdo zkušenosti se solární elektrárnou na rovnou střechu? Uvažuju že bych si ji pořídil - režim na klíč a s dotací, ale vůbec netuším co za dodavatele. Nemáte někdo nějaké reálné zkušenosti? Našel jsem jednu firmu co má moc pěkný web laděný do oranžova, ale bojím se aby u nich člověk neplatil hlavně za web, reklamu, partu obchoďáků a optimalizaci pro google (najde je to jako první). Dál ale fakt netuším koho jiného - často ty weby vypadají nic moc a člověk se tam pomalu ani nedozví co za komponenty používají. Jen formulář na nezávaznou poptávku, což ale ještě v téhle fázi nechci dělat pro 10 firem...

Kdybyste k tomu někdo měli nějaký tipy tak budu rád. Třeba jak vůbec vypadá jejich konstrukce na plochou střechu s kačírkem - všichni mají všude jen ilustrační fotky sedlových střech...Díky
« Poslední změna: 24. 09. 2021, 17:45:49 od czAtlantis »


Re:Solární elektrárna - co za dodavatele?
« Odpověď #1 kdy: 24. 09. 2021, 22:20:53 »
Ten s-power určitě do výběru zarad. Přišlo mi že tomu celkem rozumí. Mám od nich fve na sedlové střeše a zatím teda čekám až mě cez pripoji.

Jediné co bych zatim vytknul je, že je to velká firma a mám pocit že občas není úplně jisté, jestli levá ruka ví co dělá prava...

Re:Solární elektrárna - co za dodavatele?
« Odpověď #2 kdy: 24. 09. 2021, 23:32:36 »
Taky hlas za S-Power, dělal jsem pro ně nějaký vývoj a firma je to dobrá, nejsou to šmelináři. Hodně rychle vyrostli, tak je tam občas trochu chaos, jak píšete :-)

Na webu mají pár fotek realizací plochých střech, určitě nebude problém si říct o fotky detailů ve vyšší kvalitě.

Re:Solární elektrárna - co za dodavatele?
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2021, 13:42:54 »
Ok díky. Co se mi ale moc nezdá, tak jsme se díval co dávají za baterky a cpou tam Li-ION. LiFePO4 mají jen u jednoho modelu slabší elektrárny s 1fázovým měničem. Samozřejmě to možná do nějaké míry půjde individuálně měnit (ale čert ví jestli), ale čistý Li-Ion se mi nelíbí - jednak mají nižší životnost v cyklickém režimu a taky jsou hořlavý jak prase...Výrobce sice může tvrdit co chce, ale prostě z nich mám blbej pocit pro tohle použití. Samozřejmě ale díky použití Li-ion mají krásnou kapacitu....

Re:Solární elektrárna - co za dodavatele?
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2021, 16:36:01 »
Souhlas, NCM do baráku bych se bál, radši LiFePO. Důvod pro ně je jasný, je to na kWh levnější. Určitě by ale nebyl problém si nechat navrhnout patřičně velkou náhradu z Pylontechů nebo jiných lithium-fosfátových modulů.


Re:Solární elektrárna - co za dodavatele?
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2021, 19:46:15 »
 S customizaci mam u s-power dobrou zkusenost. Včetně úpravy smlouvy.

Pochopitelně čím víc se člověk odchyli od standardu, tak čím vyšší je riziko, že se někde něco zadrhne.