K čemu je google když

K čemu je google když
« kdy: 24. 08. 2021, 18:26:23 »
Chtěl jsem si přečíst e-maily  na google mail někde jinde.  Chtěl jsem se přihlásit na https://mail.google.com (nechtěl jsem si zařizovat IMAP schránku, protože jsem ho nehodlal používat na mail pravidelně.)

ALE OUHA Nemohl jsem se přihlásit. Chtělo to po mně bezpečnostní otázku kterou jsem pět let neviděl, natož znal odpověď na ní. Druhá volba - Jiné možnosti nenabídla žádnou jinou možnost nebo nějaký jiný způsob.... Nebo to píše něco zařízení nemohlo být rozpoznáno.

Dokonce i přístup přes IMAP si z jiných adres všímám že mi to hodí "Invalid credentials"

Normálně používám IMAP na zařízeních, semtam se přihlásím do webového rozhraní a není problem.

Dokonce ani na mobilních datech není problém (s IP víceméně náhodnou od operátora), přihlášení proběhlo ok přes web i IMAP.

Je nějaké vysvětlení taky proto .proč pro IMAP přístup musí být "Povolen přístup méně bezpečných aplikací? nebo jak se to jmenuje" (v nastavení accounts.google.com)

Jde nějak resetovat bezpečnostní otázka z webového rozhraní?

Může hrát roli, že na zařízení mám nechromovaný nezgooglovaný webový browser s ochranou soukromí  (i kdybych předtím surfoval na internetu, tak neunikají data na různé googly co šmejdí na kdejakém webu ale ani nagoogle.com samotný, (mimo google.com ) ). V operačním systému taky žádný google nemám.

Nebo hraje spíš roli přístupová síť, že se odsud hlásí hodně zařízení najednou (aka veřené wifi)?

Taková otázka:

POSLALI BYSTE GOOGLE K ŠÍPKU když se to nedá používat - nedá se přihlásit k účtu?
« Poslední změna: 24. 08. 2021, 18:28:33 od Vietnamka »


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:K čemu je google když
« Odpověď #1 kdy: 24. 08. 2021, 18:32:42 »
bud si clovek obstara a resi veci sam, nebo je na nekom zavisly.
tak to je furt, i drive jste si moskvic sam musel opravit, nebo to nekomu nechat udelat.
dnes jsme zavisli na sluzbach, cloudech atd., lidem uz se nechce starat se o vlastni mejlserver.

kdo chce kam, pomozme mu tam.