Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #15 kdy: 28. 08. 2021, 02:08:16 »
Bohužel, dostat nekomprimovaný stream přes USB do pecka...třeba ve FHD...za rozumné peníze (řekněme do 1500 Kč) ...to je výzva.

Porid si HDMI-USB3 prevodnik, ty na FHD nejsou drahe. A FHD kameru s HDMI ti zastoupi jakykoliv suplikovej/bazarovej handycam nebo fotacek. Pokud jde o nizkou cenu, tak to bude nejaky bastl, ale pocitej, ze na tom prodelas pokud by sis mel zapocist svuj promarneny cas.

Pokud vyzadujes nezasumeny obraz, tak to chce svitit, svitit, svitit. Nebo pouzit velikej a drahej snimac, v jeste drazsi kamere.


PanVP

Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #16 kdy: 28. 08. 2021, 02:38:52 »

Ty laciné redukce...přemýšlím, jestli to bude mít rozumné API...

Co použít něco jako tohle? (Pokud bych se dostal za fázi hrubého prototypu...)
https://www.avermedia.com/professional/product/ce314_hn/spec

Avermedia často mají solidní API......ve srovnání s nejčínovatější Čínou...
« Poslední změna: 28. 08. 2021, 02:41:32 od PanVP »

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #17 kdy: 28. 08. 2021, 03:34:11 »
Porid si HDMI-USB3 prevodnik, ty na FHD nejsou drahe.
Taky jsem mu to chtěl navrhnout, ale myslel jsem, že ty levné posílají MJPEG a možná snižujou framerate.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #18 kdy: 28. 08. 2021, 12:24:25 »
Porid si HDMI-USB3 prevodnik, ty na FHD nejsou drahe.
Taky jsem mu to chtěl navrhnout, ale myslel jsem, že ty levné posílají MJPEG a možná snižujou framerate.

Ano - ty ultra lacine jsou takove, ale muze za to USB2, protoze 10080p30 @ 422/8bit je 124 MB/s a to se musi nejak redukovat. Pro USB3 model by tohle melo projit bez komprese. Take neni treba hledat "4K podporu", spis aby to bylo hlavne USB3.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #19 kdy: 28. 08. 2021, 12:29:39 »

Ty laciné redukce...přemýšlím, jestli to bude mít rozumné API...

Co použít něco jako tohle? (Pokud bych se dostal za fázi hrubého prototypu...)
https://www.avermedia.com/professional/product/ce314_hn/spec

Avermedia často mají solidní API......ve srovnání s nejčínovatější Čínou...

PCIe karty budou mit bud nejake custom SDK (blackmagic, deltacast) a pripadne adaptacni vrstvu na klasicke WDM video pro Win.
Ty levne karty budou mit jenom WDM. S V4L2 to je relativne marny v komercnich consumer produktech.

U USB budes mit na 90% nativni UVC video, tj. bezdriverove reseni, nektere slozitejsi vyrobky pak maji vlastni drivery a api (blackmagic ultrastudio usb3 / intensity shuttle).


PanVP

Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2021, 13:15:00 »
U USB budes mit na 90% nativni UVC video, tj. bezdriverove reseni
Díky! Otestuji!

Re:Převod MP4 na JPG sekvence (nebo datové pole) co nejrychleji
« Odpověď #21 kdy: 30. 08. 2021, 11:21:40 »
ffmpeg se neustále vyvíjí, jednu dobu quicksync nefungoval dobře, jednou mu byl potřeba dáva nějaké zvláštní identifikátory kodeku, a nefungovaly ani quicksync filtry (na akcelerované zmenšování rozlišení a klasický -vf scale softwarový celý proces pětkrát zpomalil)

Já jsme tedy řešil trochu jiný problém (bottleneck byl encoding, decoding mě netrápil)
zde přikládám recept
ffmpeg -hwaccel qsv -vcodec h264_qsv -i in -c:v h264_qsv -global_quality:v 28   -v verbose . Možná tam  by mohl být ještě nějaký pix_fmt, protože to funguje jen pro 420p.

Ale můj use case je jiný, já to neposílám do jiné aplikace, ale zapisuju jako finálni video na disk