Jak dostat adresář z Windows 10 do všech běžících systému v Hyper-V

ZAJDAN

 • *****
 • 2 083
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Každej Hypervisor má možnost přidat sdílenou složku a to i v praxi využívám. Hyper-V neznám, ale je to tam taky:
https://www.datto.com/blog/how-to-share-files-between-hyper-v-host-and-guest
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ja.

 • ****
 • 324
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Každej Hypervisor má možnost přidat sdílenou složku a to i v praxi využívám. Hyper-V neznám, ale je to tam taky:
https://www.datto.com/blog/how-to-share-files-between-hyper-v-host-and-guest

No a teraz si porovnaj, čo som ja napísal v druhom príspevku tohto vlákna a čo píšu na tej stránke, ktorú si linkoval. V čom presne je rozdiel?

používanie smb na toto nie je vhodné... smb je vhodné na zdieľanie v sieti, ale nie na zdieľanie medzi 2 systémami na stejnom železe, čo zbytočne pridáva latenciu (degraduje výkon) a pridáva určité problémy v rámci oprávnení. Normálny hypervisor má možnosť namapovať a presmerovať filesystem priamo. Hyper-v to vie tiež: https://www.isumsoft.com/it/share-files-folders-or-drives-between-host-and-hyper-v-virtual-machine/

Nechci ti do toho házet vidle, ale
1) i ta enhanced session k těm hostitelem nasdíleným diskům přistupuje přes SMB, a tedy ANO, přidává latenci (dost velkou; dá se to krásně porovnat, když si k VM připojíš offline disk a zkusíš nad ním nějaké operace vs přístup přes sdílenou cestu; je to rozdíl nebe a dudy (i když takový pěkný pevný dudy...))
2) přes složku sdílenou hostitelem to budeš těžko migrovat kamkoli jinam; bude s tím spousta nastavování. Pokud byť jen okrajově hrozí stěhování na jiné železo, rozhodně sdílená data zpřístupnit přes fileserver na k tomu určené VM
3) přístup ke sdíleným datům přes SMB (ať podle 1 nebo 2) má proti mountnutí passthrough disku tu docela zásadní výhodu, že ta data jsou současně dostupná VŠEM VM; passthrough disk jen té VM, která ho má mountnutý. Pro přístup z jiné VM ho musíš buď unmount/mount, nebo VM disk držící sjet a najet jinou.

Za mě var.1 pouze jako proof-of-concept, nebo ke zpřístupnění pro jedinou VM. Pro cokoli jiného podle var.2.

Vytvořit virtuální síť a použít co se ti zachce, SMB, NFS, iSCSI s vhodnym FS nebo klidně FTP  ::)
Záleží co se přenáší
SMB na Windows platformě běží většinou nejrychleji, protože je nativně v systému a hluboko zakořeněný.