Jaký je pracovní režim v USA?

Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« Odpověď #15 kdy: 14. 08. 2021, 16:55:14 »
Dolezite je povedat, ze cez sviatky (nezalezi ci US, ceske alebo kdekovlek inde) sa pracuje. Ak niekto chce volno cez sviatok, tak siahne do tych 20 dni PTO, ktore maju k dispozicii rocne.

Tohle je super. Mě u firem (na kontrakt) vždycky štvalo, že když byl svátek, tak člověk nemohl pracovat a musel čumákovat doma, protože by za práci o svátku nedostal ani floka. Největší pruda v tomhle jsou Vánoce a Silvestr, protože venku je hnusně, většinou se nikde nic neděje, ... Nuda, nuda, šeď, šeď.

Pracovat cez sviatky pocas roka dokazem pochopit (pravdaze za adekvatne financne ohodnotenie). Ale pracovat pocas vianoc? To si neviete dat ani jeden tyzden oraz? To nemate ziadnu rodinu s ktorou byvate? Nejdete navstivit ziadnu rodinu, ani vas nikto nenavstivi?


Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« Odpověď #16 kdy: 14. 08. 2021, 18:37:41 »
ja vetsinou taky pres vanoce pracuju. vzhledem k tomu ze kancly jsou prazdny tak muzu delat udrzbu v klidku a takovy ty veci ktery uzivatele zlobi. jsem samotar a krestanstvi me nejak extra neoslovilo, takze si radsi davam volno kdyz chci, nez kdyz mi to nekdo prikaze.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký je pracovní režim v USA?
« Odpověď #17 kdy: 14. 08. 2021, 20:11:47 »
Ale pracovat pocas vianoc? To si neviete dat ani jeden tyzden oraz? To nemate ziadnu rodinu s ktorou byvate? Nejdete navstivit ziadnu rodinu, ani vas nikto nenavstivi?

Samozřejmě, že si dám oraz. Ale proč bych si ho měl dávat v tom nejpitomějším čase, kdy je venku hnusně a den je nejkratší v roce. Někdo třeba zimní radovánky rád, ale můj šálek čaje to fakt není.

S rodinou bydlím celý rok a na návštěvy dokážu jezdit i bez Vánoc.

Docela závidím lidem na jižní polokouli, kterým naopak Vánoce vychází na ten nejlepší čas. Kdybych bydlel tam, tak bych si klidně vyjel třeba na týden surfovat a netížilo by mě to. Ale co u nás.