posilani uzivatelskych dat (ip adresa, gps souradnice) v sazkovych aplikacich

zdravim. vi nekdo o zpusobu jak zabranit posilani uzivatelskych dat (ip adresa, lokace a dalsi) na ruznych webovych strankach?


Bez zaslání IP adresy nemůžete s žádným serverem komunikovat.

Gtor

Filip Jirsák

Uz zase ? Absolutne nevis, ktera bije. torproject.org


Zabranit posilani IP adresy a geolokace ma byt ve webovem prohlizeci, nebo ve specialni sazkove aplikaci ?

Pri pouziti TOR prohlizece se na cilovy web leze prez 3 nody. TOR je navrzen tak, aby cilovy serer nevidel IP adresu navstevnika. Prohlizec TOR samozrejme zabranuje posilani ne jen IP, ale i geolokace, jaky mas typ operacniho systemu nebo prohlizece (prohlizecem je ten TOR). A nemel by byt posilan ani lokalni cas na PC, nebo jazyk nastaveny v operacnim systemu.

I v mobilech jde pouzit TOR, ale s mobilama je vzdy prace tezsi a neprakticka.

Anonymni-Inkognito okno pouze nezaznamenava historii  prohlizeni, hesla, nastaveni na strance (po zavreni okna se vymaze). Posilani IP adresy a pripadne geolokace a dalsi nezabranuje.

Pokud ale budes neco platit kartou, tak tam byva overeni transakce prez telefon (SMS) a tam je lokace podle signalu jasna a nejde to obejit.

Uz zase ? Absolutne nevis, ktera bije. torproject.org
Gratuluji, jdete ne blacklist. Ničemu nerozumíte, jenom trollíte.

Když se připojíte přes Tor, nebo třeba přes proxy server, Tor exit node (nebo ten proxy server), naváže s webovým serverem TCP/IP spojení. TCP/IP spojení běží nad protokolem IP a funguje tak, že si ten sebový server a Tor exit node (nebo proxy server, nebo NAT, nebo původní počítač s prohlížečem) posílají IP pakety, ve kterých je vždy IP adresa zdroje a cíle. Bez té komunikace fungovat nemůže. Takže webovým stránkám je potřeba vždykcy „poslat“ IP adresu. Nemusí to být IP adresa původního počítače, ale to jsem nikde netvrdil (a ta se dnes málokdy posílá, protože počítač s prohlížečem je obvykle za NATem). Poslat webovému server IP adresu Tor exit nodu může být stejně nebezpečné, jako poslat mu svou vlastní – i když je to méně pravděpodobné, podle vaší vlastní IP adresy vás dohledá kde kdo, na Tor jsou amatéři krátcí.

Gtor

Uzivatel se pta, jak webovemu serveru, nebo aplikaci NEposlat svou IP adresu a dalsi (kvuli cilene reklame a spehovani, tracking). V pripade pouziti Toru posilam svou IP Exit nodu. A Cilovy web moji IP skutecne neuvidi, ani geolokaci a dalsi.

Pri pouziti obycejneho prohlizece uvidi web verejnou IP (pokud mam verejnou IP tak moji). Kdyz jsem za NATem, jako velka cast uzivatelu, tak web uvidi IP patrici vetsi skupine, ne primo moji IP. Ale pomoci logu se to da dohledat, kdo kam lezl kdy. A i kdyz jsem za NATem, geolokaci (pribliznou aspon), vlastnosti prohlizece a OS uvidi.

Tor je pomerne slusna anonymizace, proti tchyni a cilene reklame, tracking staci. Muselo by jit o neco skutecne velkeho, aby nekdo nasel nekoho za Torem (korelace casu posilani dat do toru a na cilovy server, nebo prez JS poloha mysi, nebo by musel utocnik zpravovat Exit node). V ramci dotazu Tor zcela postaci.

Cookies uklada i Tor Browser, pomoci funkce "New Identity" se cookies vymazou.