Vyskakování reklam v Google Chrome

Vyskakování reklam v Google Chrome
« kdy: 31. 07. 2021, 18:00:57 »
Dobrý den, mám Win10 a snažím se zabránit vyskakování reklam, které mnohdy doslova sežerou třetinu obrazovky. dohledával jsem na netu, viz. https://support.google.com/chrome/answer/2765944?hl=cs&co=GENIE.Platform%3DDesktop#zippy=%2Codstran%C4%9Bn%C3%AD-malwaru-z-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De-windows, ale tyto postupy nezabrali.
Přikládám fotku, kde jsem postupoval dle návodu, ale přesto to tam už bylo blokované.
Máte prosím někdo lepší nápad?
Děkuji za reakce.


Re:Vyskakování reklam v Google Chrome
« Odpověď #1 kdy: 31. 07. 2021, 19:48:06 »
Hmmm... Zápasil jsem s tím dlouho a asi ne zcela úspěšně, ale:

A/ na Windows jsem to vzdal - mám tam uBlock, který se nějak aktualizuje, ale zdaleka to nestačí, jelikož mám zaplý JS
B/ WEB hlavně na MacOS a Safari, je tam Adblock Plus a moc toho nevyskakuje. Mám vyplý JS - nekteré stránky nefungují, takže je nečtu (Novinky, iDnes...) - z mého pohledu není můj problém
C/ z tabletu a mobilu používám Brave s maximálním nastavením - jinak nebyl obsah přes reklamy moc použitelný - jediná otrava je neustále odsouhlasování cookies - tam běží i to co na MacOS ne.

Ale jinak těch WEBů moc nečtu - z nějakého důvodu je dnešní móda všude narvat obrázky (obrovské), videa nebo nějaký cool formát. Navíc užitečná informace je obvykle obsažena v nadpisu a zbytek v článku je vata, takže nic pro mě.
« Poslední změna: 31. 07. 2021, 19:49:48 od MichalKovacic »

Re:Vyskakování reklam v Google Chrome
« Odpověď #2 kdy: 31. 07. 2021, 21:09:22 »
V PC stačí uBlock Origin na naprostou většinu toho svinstva (Chrome, EDGE). A pokud ho nějaký web detekuje a požaduje jeho vypnutí, tak je to poslední moje návštěva na takovém zku*veném webu.

V mobilu s Androidem je to o poznání horší, protože tam uBlock Origin instalovat nejde a nejde ani žádný jiný blokátor reklam integrovat do Chrome. Jde akorát do EDGE nainstalovat Adblock Plus, který toho blokuje celkem dost, ale na uBlock Origin nemá.

Zdaleka nejspolehlivější, byť ovšem nejpomalejší, je přistupovat na stránky přes TOR (Mozilla Firefox s doplňkem NoScript). To člověk ani neví, že nějaké reklamy jsou :) Pochopitelně JS apod. funkce jsou defaultně vypnuty. Ale na prohlížení webu je to fuk...

Re:Vyskakování reklam v Google Chrome
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2021, 16:21:40 »
Firefox v Androide podporuje niektoré addony, medzi nimi aj uBlock Origin.

L..

  • ****
  • 306
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vyskakování reklam v Google Chrome
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2021, 18:26:04 »
Jojo, na Windows uBlock funguje dobře a na mobilu jsem přešel na Firefox, kam jde nainstalovat. Na spoustě webů vyskakovalo po každém pageview okno s reklamou co mi zakrylo čtvrtinu obrazovky a to prostě nešlo...