Informatika VŠB - OSU

Informatika VŠB - OSU
« kdy: 28. 07. 2021, 14:35:09 »
Dobrý den, rozhodl jsem se pro bláznivý nápad studia 2 vysokých škol.

informatika a řídící systémy nebo mechatronika, myslím, že se skvěle doplňují.

Rád bych se zeptal na váš názor na kvalitu a náročnost informatiky na OSU a VŠB. Nejvíce by mě zajímala kvalita výuky programování. Nejraději bych se věnoval Programování, Robotice, programování a konstrukci vestavěných systému, PLC atd.

Za všechny názory na tyto školy budu vděčný.

S pozdravem


Juroško


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informatika VŠB - OSU
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2021, 14:51:14 »
Můžu se vyjádřit jen k OSU: Kvalita velice slušná a náročnost poměrně nízká (ve srovnání třeba s VUT, MUNI, ČVUT...). U této kombinace bych se více zajímal o kvalitu té technické části.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Informatika VŠB - OSU
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2021, 15:39:36 »
Já bych kvalitu výuky až tak neřešil - po 20 letech od školy (informatika na VŠB) můžu říct, že znalostí přímo z výuky jsem použil minimum (OOP, linux, SQL - tehdy ještě na FoxPro pod DOSem!). Mezitím se navíc všechno stejně dělá jinak :) Naopak to jsou roky, které jde užitečně strávit tím, že se člověk něco naučí sám a příp. má kolem sebe spoustu lidí z oboru (studentů i kantorů), kteří mu s tím umí pomoct. Postavit server, vytvořit web, databázi, nechat si to hacknout... Taky přiučit se něco z dalších oborů - projektové řízení, HR, organizování akcí a komunit kolem školy, zkusit podnikat, vyrazit za prací nebo studiem do zahraničí... - paradoxně v tomhle mi život na škole dal mnohem víc. Až si teď říkám, že vlastně jsem úplně klidně mohl studovat i něco jiného :D

Re:Informatika VŠB - OSU
« Odpověď #3 kdy: 29. 07. 2021, 17:26:57 »
Zdravím,
tohle téma celkem zasahuje do mého života, tak jsem si tu musel založit účet.  :)

Já jsem teď na VŠB - FEI na magisterském studiu na Řídících a Informačních systémech, plus na škole dělám i na nějakých projektech. Programování je tu taková všehochuť, je tady C, C#, ale nebere se to tolik jak třeba na Informatice. (Nejsou tu algoritmy atd.) Co ale můžu vyzdvihnout, tak ty PLCečka tu jsou na dost vysoké úrovni (je tu dost dobrá laboratoř PLC, teď se otvírala nová laboratoř, kde je Smart Factory 4.0 a takové srandy, to šlo zatím mimo mě), pak se tu učí LabView, to se tu dost používá v rámci zpracování obrazu.

Mikrokontroléry tu také jsou, nicméně aby se k tomu člověk více dostal, je třeba na tom dělat závěrečnou práci, v těch předmětech co jsem zatím měl to byl spíš takový průlet.

O Mechatronice toho moc nevím, mám tam jednoho kamaráda a rozhodně to není špatný obor, tak předměty tam jsou nastavené tak, že něco je z elektrofakulty, něco ze strojárny, problém je že na to FEI tolik nehledí a často měl kolize v rozvrhu, které musel řešit. Nicméně se studiem byl jako spokojen.

Pokud budete mít zájem vědět víc, stačí mi napsat do zpráv.


Re:Informatika VŠB - OSU
« Odpověď #4 kdy: 30. 07. 2021, 14:37:50 »
Všem mnohokrát děkuji za přínosné odpovědi :D